ZALOGUJ SIĘ

Witam. Czy istnieje możliwość zmniejszenia ilości wpadających powtórek? około 300 powtórek dziennie to trochę za dużo.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Próbowałam to zmienić w ustawieniach, ale tam istnieje tylko możliwość ustalenia częstotliwośći powtórek, a nie ilości.
M
magdalena.zaboklicka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Magda, moze za duzo slowek dodajesz sobie z poczekalni "plusika".

Przydalaby sie funkcja, ktora moglibysmy regulowac liczbe powtorek. Np. w sobote czy w niedziele mam wiecej czasu to moglbym robic po 500 powtorek za to od poniedzialku do piatku po 200 by mi wystarczylo...
piotr.grela
magdalena.zaboklicka - Tak. Zdecydowanie dodaję dużo materiału do powtórek..może faktycznie za dużo... :) - 5 lat temu
parseq - @piotr.grela: to nie takie proste, bo rozkładanie elementów w kalendarzu powtórkowym jest wynikiem działania całkiem wyszukanego algorytmu! (Jest on według mnie dużym atutem systemu eTutor i niech tak pozostanie.) Jeśli mam czas na większą iilość powtórek, to wchodzę na "Trudne elementy w powtórkach" ( https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/hard-elements ). Czy tak nie robisz? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy nie wystarczy po prostu nie robić powtórek i zostawić je na luźniejszy dzień? To przecież żadnych konsekwencji nie wywołuje, jeśli zrobisz np. połowę z powtórek, które miałeś w planach.
D
Dekadencjaaa
magdalena.zaboklicka - Niekoniecznie. Kiedy robię nowy temat, a następnego dnia chcę go powtórzyć w zakładce "powtórki", to najpierw trzeba zrobić zaległe powtórki, żeby przejść do tych nowych. - 5 lat temu
parseq - @Dekadencjaaa: odkładanie powtórek raczej pogorszy sytuację, bo:
* dzisiejsze powtórki zostaną przeniesione/dodane do następnego dnia,
* niepełne odrabianie powtórek psuje proces zapamiętywania i przez większą ilość ocen na 1=źle ilość elementów w najbliższych dniach dodatkowo wzrośnie (błędne koło!!)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli dobrze rozumiem opis wyboru częstotliwości powtórek, to jej obniżenie spowoduje redukcję ilości elementów nam serwowanych dopiero w ciągu najbliższych kilku/-nastu dni. Poza tym wydaje mi się, że jest to rozwiązanie tymczasowe, bo po redukcji dziennego obciążenia powtórkami znów dodasz sobie taką ilość do puli do nauczenia, że ponownie się zrobi za dużo.
Redukcja ilości elementów podawanych nam na dzień powinna być rezultatem oceniania się po odpowiedzi na 3=Świetnie, co jest wynikiem uczenia się. Ten proces trwa. Słówka muszą zostać np. średnio 5x powtórzone, aby wsiąkły w pamięć. Jeśli teraz masz za dużo, to może trzeba zwolnić z kolejnymi lekcjami (bo tam dodajemy nowe elementy do powtórek). Przez kilka dni/tydzień spróbowałbym odrabiać tylko powtórki i ponownie przerabiałbym testy do lekcji uprzednio ukończonych. Ja tak robię, kiedy ilość w mojej dziennej porcji powtórek przekracza 120.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
magdalena.zaboklicka - Ok, tak zrobię. Dzięki :) - 5 lat temu
tlstar - Też tak robiłem, jak mi nawarstwiało się powtórek, których nie nadążałem przerabiać: po prostu odpuściłem na 2-3 dni przerabianie nowego materiału. To działa :-) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli zbyt duża ilość elementów na dzień jest wynikiem przerwy w nauce, to przy wychodzeniu z zasypania pomocne mogą być strony:
https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-plan
https://www.etutor.pl/statistics/repetitions-calendar
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki