ZALOGUJ SIĘ

The police are after him again

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
To w zasadzie nie jest pytanie, ale sugestia. Dopiero ucząc się tej lekcji dowiedziałam się, że "police" to rzeczownik w l.mn. Myślę, że większość uczących się już to wie, mimo to byłoby dobrze, gdyby była informacja na ten temat w Diki, nawet jeśli niewiele osób będzie to hasło sprawdzać.
esterka
mceo - Brawo esterka, oby więcej takich sugestii. Wspólnymi siłami i dzięki pomocy takich osób jak m.in. askawska nauczymy się zawiłości gramatyki angielskiej... co więcej nie będzie to just żmudna, ciężka praca, ale przyjemność :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Tak naprawdę rzeczowniki zbiorowe, czyli oznaczające grupę ludzi, można traktować albo jako liczbę pojedynczą (całą grupę, organizację lub instytucję jako jedno) albo jako liczbę mnogą (czyli zbiór pojedynczych osób) i odpowiednio do zamysłu dopasowujemy do nich czasowniki, zaimki itp.
Przykłady innych takich rzeczowników to: army, class, group, ensemble, team, band, family...
Zgadzam się natomiast z Tobą w tej kwestii, że znacznie częściej widuje się przy nich liczbę mnogą.
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
esterka - Dziękuję pięknie za wyjaśnienie i oświecenie, bo znów czegoś nie wiedziałam (albo mam silną sklerozę). I jak tu żyć bez gramatyki?
Pozdrawiam!
- 12 lat temu
askawska - OOOPS, bardzo przepraszam, ale okazało się, że słowniki przy policji podają tylko l.mn., czyli to, co napisałam, to prawda, ale policji nie dotyczy. :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hasło to zostało w słowniku uzupełnione. Dziękujemy za sugestię ulepszenia.
K
k.stencel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Esterka zobacz jak to teraz brzmi;)))
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=police&x=0&y=0&mode=DICTIONARY

Fajne są takie odkrycia;)) Dzięki!!!
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki