ZALOGUJ SIĘ

algorytm powtórek a ćwiczenie trudnych słówek

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Działanie algorytmu powtórek to ostatnio popularny temat :) Ja również mam pytanie.

Czy robienie dodatkowych powtórek/ćwiczenie trudnych słówek wpływa jakoś na pojawienie się ich w przyszłości?
Wydaje mi się, że nie, że jest to po prostu sposób na lepsze ich przyswojenie, co przy "normalnych" powtórkach będzie skutkować lepszymi odpowiedziami i rzadszym pojawianiem się.

Czy ktoś ma inne obserwacje?
dhuode
darkobo - Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie. Algorytm nie bierze pod uwagę powtórek specjalnych, ale dzięki ich wykonywaniu dajesz lepsze oceny w trakcie normalnych powtórek, co powinno mieć wpływ na rzadsze pojawianie się tych słów w powtórkach w przyszłości. - 3 lata temu
ang-nsw - To prawda, od kiedy robię też powtórki specjalne, ilość poprawnych odpowiedziach w powtórkach planowych skoczyła mi z 70% na 90% - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Mam serdecznie tych wszystkich powtórek dość :-), że nie robię żadnych powtórek specjalnych.
Ale ustawiłem częstotliwość normalnych powtórek na najwyższą.

Cały czas mam dylemat, czy więcej poznać słów i zwrotów a gorzej je zapamiętać, czy mniej a lepiej...

Drugi mój dylemat: nauka słówek czy rozrywka czytanie i oglądanie po angielsku, które jest znacznie przyjemniejsze.

Młodzi ludzie dożyją kiedyś czasów kiedy to Elon Musk powszczepia im chipy do mózgów i nic nie będą musieli się nic uczyć na pamięć.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Gość - Tylko, że z chipami w głowie to nie będę już ludzie:) - 3 lata temu
piotr.grela - Racja ale jakby tak zgrać nasze wspomnienia i przeżycia na jakiś super komputer, to nasze starzejące się i wadliwe ciała nie byłyby potrzebne i moglibyśmy żyć wiecznie ale czy tego chcemy... Według przepowiedni do 2030 roku nie będziemy mieli nic (może nawet własnych ciał) i będziemy szczęśliwi... - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
ang-nsw - Wracając do tematu powtórek - wydaje mi się, że kluczowym jest to co dodajemy do powtórek. Zastanawiam się czy nie usunąć wszystkich powtórek i od nowa dodawać tylko takie, które uważam że będą mi potrzebne, ale tylko w zdaniach i zwrotach. Przy systematycznej nauce i umiarkowanej ilości systematycznie dodawanych elementów, system powtórek, moim zdaniem, pracuje dobrze. Specjalnie przejrzałem (Menu, Słówka, Elementy w powtórkach, Ostatnio powtarzane) dzisiaj przerobione powtórki i nie widzę tam żadnych anomalii (przesadnie dalekich terminów), a znajdowały się tam dodane przed laty i powtarzane nawet już 32 razy. - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki