ZALOGUJ SIĘ

Czy można zmienić odległe terminy powtórzeń w elementach powtórek?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Po okresie przerwy wróciłem znowu do etutora i zobaczyłem w elementach powtórek, że na niektóre słowa mam zaplanowane powtórki na odległe terminy jak rok 2023, 2038 - czy można to zmienić?
P
Puntor1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Dzień dobry!

Czasami się zdarza, że jeżeli ktoś powtarzał bardzo dużo elementów, to jakaś część z nich została zaplanowana na daleką przyszłość. W tym przypadku może Pan wejść w listę tych elementów, usunąć je i ponownie je dodać.

https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all

Mam nadzieję, że informacja okaże się pomocna :)
P
paulinawit97

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam

Bardzo słabe rozwiązanie. Mam koło 2000 słówek do powtórki na bardzo odległe terminy typu rok 2025. Muszę pojedynczo usuwać je z elementów powtórek, a następnie przywracać "do życia" w elementach odrzuconych.
Po co mi powtórki z terminem powtórzenia 2025 rok. Można to jakoś usunąć zbiorczo a później zbiorczo cofnąć z elementów odrzuconych
P
Puntor1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy mogę liczyć na odpowiedź. Może informatyk zbiorczo przerzuci mi te powtórki. Naprawdę powtórki na rok 2025 i później są bezcelowe ale to chyba każdy wie....
P
Puntor1
Gość - @puntor1 niestety nie jesteśmy w stanie przenieść Twoich powtórek na wcześniejszy termin. Algorytm zaplanował je na podany przez Ciebie okres i jedyną możliwością jest ich usunięcie i ponowne dodanie, tak jak napisała Paulina. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To ewidentny problem algorytmu - każdy widzi brak sensu planowania powtórek na 2025 rok. To naprawdę nie jest wielki problem to zmienić. Ten problem mocno obniża ocenę waszej aplikacji
P
Puntor1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

katarzyna.b Pisanie, że algorytm zaplanował je na 2025 rok i nic się nie da zrobić jest zwykłym (nie chcę się wyrażać mocniej) olewaniem ludzi, którzy płacą Wam za kursy i dzięki którym macie zatrudnienie. Jeśli są takie sygnały to Waszym obowiązkiem jest zastanowienie się wraz z działem IT co nie gra i gdzie tkwi problem i zrobienie wszystkiego, by ten problem rozwiązać. I tego - my - Wasi klienci - od Was oczekujemy. Koniec, kropka.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@puntor1 @Foxymf tak jak wspomniałam, nie jesteśmy w stanie przenieść zaplanowanych powtórek na wcześniejszy termin. Jednak nie oznacza to, że nie przyjrzymy się temu, jak działa sam algorytm. Zawsze sprawdzamy i rozpatrujemy każdą sugestię - część z nich jesteśmy w stanie wdrożyć szybciej, a część wymaga dokładniejszej analizy. W tym momencie mogę polecić tylko rozwiązanie z usuwaniem zalegających słówek. Natomiast nie porzucamy zupełnie tego tematu.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Dziękuję za odpowiedź i "rozwiązanie problemu". W międzyczasie znalazłem darmową aplikację w internecie w której bez problemu zarządzam powtórkami.
P
Puntor1
piotr.grela - Program do powtórek to nie problem. Ważny jest co powtarzamy. Druga rzecz jeżeli zbyt łagodnie oceniamy siebie to też powtórki lądują gdzieś w dalszej przyszłości.

Same słówka to połowa lub mniej sukcesu, słówka lubią występować grupami w kolokacjach, związkach wyrazowych i od razu powtórek będzie o wiele więcej :-)
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że określenie "słówka" w większości przypadków dotyczy Piotr właśnie związków wyrazowych, wyrażeń i kolokacji, to tylko skrót myślowy - bynajmniej jest tak w moim przypadku, pojedynczych słówek jest bardzo niewiele...
A masz może jakiś "patent" na naukę Phrasal Verbs? Bo to zawsze sprawia mi największy problem jeśli chodzi o zapamiętania i skojarzenia myślowe...
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Puntor1 system powtórek to rozbudowany algorytm, w którym oczywiście zmiany są możliwe do wdrożenia, ale muszą zostać najpierw przemyślane i odpowiednio zaplanowane. Tak jak pisałam, nie jest tak, że bagatelizujemy sprawę. Pewnych rozwiązań nie jesteśmy w stanie wdrożyć "na już". Ale słuchamy każdego głosu i każdej uwagi. Zresztą już nie raz zdarzało nam się wdrażać pomysły Użytkowników :)
Mam nadzieję, że korzystałeś z eTutora nie tylko ze względu na system powtórek i inne elementy platformy również pomagały Ci w nauce. Dlatego liczę, że mimo wszystko zostaniesz z nami!
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z moich doświadczeń wynika, że system powtórek sprzyja systematycznym, dodającym przez dłuższy czas, stabilną, a zarazem umiarkowaną ilość elementów. Tak się uczę (około 600dni z rzędu dodając dziennie, tylko 5 do max 10 elementów) i nie dostrzegam problemów. Na trudne elementy są do dyspozycji powtórki specjalne. Można też zaostrzyć indywidualne kryteria oceny. Czasownikom nieregularnym i frazowym, z reguły nigdy nie daję więcej niż średnio, co skutkuje częstszym pojawianiem się w powtórkach.
Dawniej, mając spiętrzenie powtórek po dłuższej przerwie, rozwiązałem problem, przerabiając codziennie tylko po 100 elementów przez wiele dni i niczego nowego, podczas tej operacji, nie dodawałem.
A
ang-nsw
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki