ZALOGUJ SIĘ

Tryb nocny na platformie eTutor

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
“Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę!” - w eTutorze! Kultowy tekst z polskiej komedii idealnie opisuje to, co dla Was przygotowujemy. Już wkrótce na naszej platformie powitamy tryb nocny (dark mode).


Jak działa tryb nocny

Funkcja trybu nocnego zmienia kolory ekranu z jasnych na ciemne - np. kolor biały zostaje zastąpiony czarnym. Dzięki temu ekran urządzenia nie emituje niebieskiego światła, które, przy długotrwałym korzystaniu z urządzenia, męczy nasze oczy.
Niestety nie wszystkie urządzenia posiadają domyślną funkcję trybu nocnego. Pozostaje więc instalacja programów zmieniających kolory ekranu na cieplejsze lub korzystanie z opcji dark mode w konkretnych aplikacjach.


Tryb nocny na platformie eTutor

Już niedługo również z naszej platformy będzie można korzystać w trybie nocnym. Po jego włączeniu kolory w naszym serwisie zostaną odwrócone. Jasne tło i jego białe elementy zostaną zastąpione ciemnoszarymi, a litery, buttony i podświetlenia - jaśniejszymi i kontrastowymi. Pojawią się także delikatne akcenty w charakterystycznych kolorach eTutora - pomarańczowym i niebieskim.
Tryb nocny będzie można uruchomić za pomocą prostego przełącznika w ustawieniach.

Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z nowej funkcjonalności eTutora. Koniecznie bądźcie na bieżąco z newsami na naszym blogu, bo właśnie tam poinformujemy Was o wprowadzeniu trybu nocnego.
Kasia_el
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 13

Dziękuję, przyda się.
bmuz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba coś zmienić na forum w trybie nocnym bo kolor przeczytanych tematów nie różni się od przeczytanych.
J
Jamz
Kasia_el - Dziękujemy za szybki feedback. Będziemy pracować nad kolorystycznym rozróżnieniem tematów. - 5 lat temu
Kasia_el - Zmiany wprowadzone. Przeczytane i nieprzeczytane tematy już różnią się kolorami. - 5 lat temu
Jamz - Szybka poprawa :). Dziękuje. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spoko ten tryb nocny.
G
gtom

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tryb nocny jest Ok!
W trakcie robienia powtórek:
- po udzieleniu odpowiedzi nie mogę rozpoznać którą z trzech możliwych ocen sugeruje mi etutor, brak jest wyróżnienia kolorem albo jest ono dla mnie nieczytelne
- obecnie wszystkie trzy możliwe oceny mają różne(!) kolory (różowy?, pomarańczowy, zielony) a czcionka napisów (źle, średnio, świetnie) ma kolejne: czerwony (już nie różowy!), pomarańczowy, zielony i biały. Od takiej ilości nie jest lepiej. Mi wystarczyłyby dwa: zielony dla oceny sugerowanej przez system, pomarańczowy dla pozostałych dwóch ocen.
- w elementach z luką, jej symbol trzech kropek w nawiasie otrzymuje niepotrzebnie jasnoszare tło. Ponieważ czcionka jest również szara, to czytelność tej części jest kiepska.
- analogiczny spadek czytelności jest w miejscu podawania przez system poprawnego rozwiązania elementu z luką. Jej uzupełniona część jest na jasnoszarym tle co w połączeniu z szarą czcionką jest gorzej czytelne.
- przy częściowo złym rozwiązaniu elementu z luką tekst podany przez użytkownika otrzymuje czarną czcionkę na bardzo cienoszarym tle. W ten sposób czytelność jest już bardzo zła.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
Kasia_el - Dziękujemy za zgłoszenie. Zajęliśmy się już tym problemem i pracujemy nad poprawą czytelności wskazanych elementów. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na razie zauważyłam jeden problem związany z systemem powtórek i elementami z luką w trybie nocnym . Niestety ale zarówno w przypadku pytania jak i odpowiedzi szary napis na szarożółtym tle jest zupełnie nieczytelny. Kompletnie nie jestem w stanie odcyfrować podanej odpowiedzi. Przydałoby się w tym miejscu albo ciemne tło albo zmiana koloru uzupełnienia na ciemne.
B
Barbara.m
Kasia_el - Pracujemy już nad zmianą kolorystyki w tym przypadku. Wkrótce wszystko powinno być dobrze widoczne i czytelne. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Długo oczekiwana funkcjonalność. W końcu się doczekałem :-)
Diversis

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem przydałby się przełącznik na górnej listwie (tam gdzie jest na przykład szkło powiększające do wyszukiwania), żeby nie trzeba było cały czas wchodzić do ustawień, żeby co wieczór zmienić dzienny tryb na nocny.

Albo inne rozwiązanie, tak jak na przykład w nawigacji: możliwość ustawienia przedziału czasowego, w którym by się tryb sam przełączał. Oczywiście z możliwością akceptacji przez użytkownika takich zmian, żeby mu się to nie zmieniało, kiedy on takiej zmiany nie chce
pkomarek1
Barbara.m - O tak, popieram. Najlepszy byłby przełącznik dostępny na górze strony albo bezpośrednio na zakładce Profil. Obecnie za głęboko trzeba wchodzić - i to dwa razy dziennie. - 5 lat temu
parseq - Obie sugestie są dobrze trafione!
Kłopot jest tylko z umieszczeniem tego na małym ekranie telefonu.

Proponuję tryb nocny i jego aktualne ustawienie(!) przejąć do słownika diki.pl
Obecnie chwilowe przejście z nocnego etutora do zakładki z diki.pl nieźle "wali" po oczach.

Wejście do słownika diki z poziomu edytora notatki elementu w powtórkach zachowuje tryb nocny. Tak jest dobrze. Brakuje tylko trybu nocnego na stronach diki.pl
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

1. Zdecydowanie popieram przełącznik na górnej belce. Jest to oczywiste i jedynie słuszne miejsce ;) Przerabiając różne materiały powinien zawsze być dostęp do tego przełącznika.

2. Usterka którą zauważyłem a nie była zgłoszona to biała plansza/komunikat po zakończeniu powtórek - ta z napisem ile powtórek poprawnych wykonano.
N
netis7
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy powtórkach z czasowników nieregularnych, tabela dalej w dziennym trybie.
blender3

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Osobiście przełaczyłem na tryb nocny i tak zostaje.
Nie za bardzo widzę sens korzystać z białego tła.
Codzienna praca z etutor mocno nadwyręża wzrok.
Naświetlanie gałek spektrum kolorów (w szczególności składowa niebieska) degraduje znacznie wzrok.
Jakiś konkretny powód, aby przełączać się na tryb dzienny.
Zawsze mi powtarzano, że zdrowie najważniejsze :D.
kktm
Bogusia1231 - Pytanie od laika. Czyli dla zdrowia (oczu) powinno korzystać się cały czas z trybu nocnego? - 5 lat temu
Diversis - Co do sensu korzystania z białego tła to podejrzewam, że może być ono wygodniejsze dla osób o słabszym wzroku lub po prostu podczas korzystanie z serwisu w dzień, w jasno oświetlonym pomieszczeniu.
Z tym naświetlaniem gałek spektrum kolorów i degradacją wzorku to jednak duże uogólnienie, na pewno powinno się unikać pracy przy monitorze z jasną zawartością w zupełnie nieoświetlonym, ciemnym pomieszczeniu. A jeśli już pracuje się wieczorami przy komputerze, to zaleca się zredukowanie ilości światła niebieskiego (ponieważ negatywnie wpływa ono na regulację rytmu dobowego - zaburza wydzielanie melatoniny) - w czym pomagają f.lux i tryby nocne.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A w komórce jak takie tło ustawić? W czytniku Kindle, dla mnie najlepsze tło było taki odcień żółci, sam nie wiem jak to nazwać.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A w komórce jak takie tło ustawić? - u mnie jak ustawiłem na kompie to w komórce również jest ciemne tło

Czyli dla zdrowia (oczu) powinno korzystać się cały czas z trybu nocnego? - osobiście zauważyłem że mniej męczą się oczy w tym trybie i chętnie widziałbym "cały internet" w takich barwach:) Może jest to kwestia indywidualna. Protestuj sama jak to działa na Ciebie.
N
netis7
NY-NY - W sumie to zależy. Ogólnie żaden kolor sam w sobie nie musi być szkodliwy, chociaż dużo się mówi o "niebieskich" falach. To, co źle wpływa na wzrok w trakcie korzystania z monitorów, to przede wszystkim zbyt duże lub zbyt małe oświetlenie, które powoduje, że oczy szybciej się męczą. Zwykle mamy do czynienia ze zbyt dużym światłem. Tryb nocny czyli ciemne kolory na stronie pomagają ograniczyć to światło i bardziej pasują do ciemniejszego tła. Nie wydaje mi się jednak, żeby była konieczność używania ciemnych kolorów w ciągu dnia, o ile jasność ekranu nie jest zbyt duża. Dobrze, kiedy ekran monitora wyświetla kolory podobne do otoczenia i przy których dobrze się czujemy. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
NY-NY - Z drugiej strony nie ma tu jednej reguły. To, że oglądanie TV w ciemnym pokoju źle wpływa na wzrok, jest wciąż nieoczywiste, bo pojawiają się różne badania na ten temat. Może to męczyć wzrok (eye strain), ale niekoniecznie trwale uszkadzać. Co do programów typu f.lux, to pomagają one w automatycznej zmianie kolorów ekranu wieczorem na odcienie żółtego i ograniczenie barwy niebieskiej. Niebieskie spektrum światła, na którym oparte są ekrany LED, ogólnie jest mniej korzystne dla oczu, szczególnie przed snem, dlatego dobrze jest je ograniczać. No i warto robić przerwy w korzystaniu z elektroniki.
https://curiosity.com/topics/is-dark-mode-easier-on-the-eyes-curiosity/
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jest w interfejsie, w ustawieniach :-)
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki