ZALOGUJ SIĘ

Czy mogliby Państwo przywrócić dawny kolor?

5 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Przepraszam, ale czasami nie jestem w stanie wieczorem patrzeć na monitor.
N
n.polaszek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 13

100 % popieram. Ale wedlug mojej teorii spiskowej, jest to zrobione celowo aby zniechecic ludzi od siedzenia na portalu Etutor...
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
n.polaszek - rzeczywiście...
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też nie lubię zmian. Ale nie przesadzajmy :-) Zmiana kolorystyki na nieco bardziej jaśniejszy dotyczy zaledwie ok 7% powierzchni wyświetlanego ekranu aplikacji.
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
ALEK111 - Ten kolor jest the best! - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też wolę poprzednią kolorystykę!
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zmiana bym powiedział była bardziej kosmetyczna. Inny kolor paska i logo. Nie przesadzajmy :)
T
tswirski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja z kolei proponowałbym dodanie opcji "tryb nocny", w którym dominowałyby ciemne kolory.
Diversis

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja nie chce przywrócenia poprzedniego koloru górnego paska. Od dawna przyciągała bardziej wzrok niż treść. Jestem bardziej za dodaniem "trybu nocnego".
J
Jamz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W kwestii trybu nocnego - w przypadku przeglądarki Chrome lub Firefox warto wypróbować rozszerzenie Dark Reader:

https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh?hl=en
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/darkreader/
pako
Pracownik eTutor
Shay - Z portalu korzystam głównie na telefonie, zmiany tak mi nie przeszkadzają, natomiast tryb nocny by siw przydał;-) Rozszerzenie nie jest dostępne na mój telefon,ppzdrawiam. - 5 lat temu
Ste - Ale przecież na telefonie możesz ustawić sobie tryb nocny, można też lekko przyciemnić wyświetlacz.. Ja ustawiłam sobie tryb nocny od godziny 18, więc każdego dnia automatycznie mi się o tej godzinie przełącza. - 5 lat temu
Jamz - Jest jeden problem z tym dodatkiem, spowalnia otwieranie stron. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w sumie tryb nocny byłby całkiem ok, jednak kolor paska - chociaż niebieski lub żółty
N
n.polaszek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi się natomiast nowy styl podoba.
kktm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem w czym problem? Przecież to delikatne odświeżenie strony tylko, a niektórzy robią aferę, chyba z nudów ;p Co do ustawienia ekranu, to proponuje po prostu przyciemnić ekran lub ustawić tryb nocny. Przecież można zmieniać ustawienia ekranu w komputerze i telefonie.
S
Ste
tlstar - I jest to zdecydowanie bardziej optymalne rozwiązanie pozwalające zastosować własne preferencje. - 5 lat temu
vaka - Co innego zmuszać użytkownika do przyciemnienia ekranu, a co innego zaoferować użytkownikowi prostą możliwość wyboru - jasne, ciemne, pośrednie. Jest też zasadnicza różnica między przyciemnieniem ekranu, czyli białego tła, a od początku ciemnym tłem. Naprawdę, bądźmy poważni.
Nikt tu sobie z nudów niczego nie wymyśla, bo sprawa ma znaczenie - wzrok od wpatrywania się w białe tło się męczy, a ten pomarańczowy troszkę to zmęczenie rozpraszał. Zauważcie też, że użytkownicy nie wspominają tylko o powrocie do poprzedniego szablonu, ale i o zaoferowaniu użytkownikom ciemniejszego tła. Czyli, że problem był od dawna i teraz ludzie znaleźli okazję, by o nim wspomnieć.
- 5 lat temu
Ste - Ja zawsze mam dopasowaną jasność ekranu do swoich potrzeb i jest ok. Jakbym miała jasność na 100 % to oczywiście ten biały kolor by mnie raził i to bardzo, a tak to nie przeszkadza. No cóż, nie dogodzi się wszystkim. - 5 lat temu
tlstar - Zgadzam się. Niemal każda aplikacja czy urządzenie pozwala dostosować wygląd/kontrast/jasność do swoich potrzeb. Nie wydziwiajmy :-) Można przyciemnić ekran jak kogoś bolą oczy. Jak wcześnie napisałem to zaledwie 7% powierzchni ekranu, a więc sumarycznej jego "jasności" to pewnie jakieś 1-2%. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtórzę się - nie chodzi o to, by przyciemniać ekran, ale o to by strona, która istnieje od tak dawna i ma tak wiele użytkowników wzięła pod uwagę, że ludzie mają różne preferencje. Naprawdę dodanie możliwości ciemnego/szarego trybu to nie jest jakaś super zaawansowana technika na którą trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Być może nikt z twórców etutora po prostu jeszcze o tym jak na razie nie pomyślał - naprawdę rozumiem, było wiele ważniejszych spraw. Stworzyliście super bazę wiedzy, to na pewno pochłonęło sporo pracy i czasu. Ale myślę po prostu, że warto w przyszłości przemyśleć sprawę...
To, że można sobie samemu przyciemniać ekran (co ja robię) za każdym razem gdy się wchodzi na etutora nie zmieni faktu, że strona po prostu nie oferuje tak prostej opcji jak zmiany tła. Kolejna rzecz - wszelkie aplikacje zewnętrzne, które można sobie doinstalować często zamulają komputer i nie jest to żadne rozwiązanie.
Dla niektórych może to być "wydziwianie", "czepianie się", a dla osób ze słabym wzrokiem, lub różnorakimi problemami z oczami może być to sprawa kluczowa. Możecie się zdziwić, ale jest sporo ludzi, którzy mogą nie chcieć korzystać z etutora właśnie przez tę wszechogarniającą biel. Z powodu różnych związanych ze wzrokiem chorób, albo po prostu dlatego, że po 8 godzinach gapienia się w biały monitor w pracy, po powrocie do domu chcą dać oczom odpocząć i patrzeć na ciemniejsze tła. I to już nawet nie dlatego, że mają super poważną chorobę, ale nawet z powodu takiego drobiazgu jak zespół suchego oka, który jest dość powszechną przypadłością wśród ludzi pracujących przed ekranami lub noszących soczewki kontaktowe.
Ja sama mam zmętnienie ciała szklistego, a to schorzenie powoduje, że unikam spoglądania na wszelkie białe, jasne powierzchnie. A to tylko jeden przykład. Kłopotów ze wzrokiem jest naprawdę bez liku i w wielu przypadkach białe tło je potęguję. Albo po prostu - męczy, i tak już zmęczony długimi godzinami w pracy, wzrok.
vaka
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
jerzy_pozoga - Hi vaka- ja, należę do tych co lubią białe ekrany. Przykro mi iż masz kłopoty, czytałem tekst. Zastanawiałem się , czy można tobie pomóc w wyszukaniu programu służącego do zamiany ekranu białego> na czarny? Czarny ekran z białymi napisami. Pamiętam, jak dawniej (kilka lat temu) jeden z naszych studentów namawiał do takiej możliwości na naszym forum Et.
Pozdrawiam.
- 5 lat temu
vaka - Z opóźnieniem odpisuje, wybacz. Dzięki za Twoją sugestię. :) Niestety już ją wcześniej wypróbowałam i tego rodzaju programy/aplikacje mają jedną zasadniczą wadę - bardzo spowalniają pracę komputera :( Mój wręcz zacinają, zawieszają. Aktualnie testuje tę poleconą przez Pracownika Etutor (dzięki!) parę komentarzy wyżej, ale nawet otwierana tylko na stronie Etutor, przy wyłączonych innych kartach - nie sprawdza się dobrze. Będę szukać dalej czegoś mniej obciążającego pamięć komputera, albo może kiedyś Etutor doda taką możliwość :) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po prostu ciemne tło z białymi napisami (gratulacje dla wszystkich którzy o tym myśleli)


Swoją drogą to chyba jedyna "konwersacja komentarzowa" bez pospolitego hejtu.
N
n.polaszek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kliknij sobie w 3 paski w górnym prawym rogu ekranu i tam na dole masz tryb nocny
Supergrupa
jerzy_pozoga - Hey, jesteś SUPER-UPER! TO było 4 lata temu, poczytaj see.... he? - rok temu
londynwarszawianka - Takie stare watki to chyba powinny byc kasowane. - rok temu
darkobo - I tu się nie zgadzam. To, że ktoś gustuje w odgrzewanych kotletach nie oznacza, że wszystkie już "chodzą" i nadają się jedynie do kubła. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki