ZALOGUJ SIĘ

Short Quiz - czy robić od razu po przerobieniu materiału?

4 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Waszym zdaniem, czy dobrze robie. Po zakończonym materiale (po 3 lekcjach), robie od razy "Short Quiz"? Czy taki quiz po przerobieniu od razu materiału jest wiarygodny? Czy mam takie quizy zostawiać na później (po paru dniach robić)?
Marakuk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Moim zdaniem utrwalenie lekcji zaraz po jej zakończeniu właśnie przez short quiz pozwala na lepszym zapamiętaniu danej partii materiału i skupieniu się na tych elementach których nie udało się zapamiętać.
Kasia_Be

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym powiedziała, że warto zrobic od razu, a później kolejny raz po jednym albo kilku dniach :)
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja kiedyś robiłam od razu, ale po jakimś czasie zauważyłam, że to nie jest dobry pomysł. Po zakończeniu lekcji zazwyczaj pamiętamy wszystko, po dwóch lub trzech dniach już niekoniecznie. Zrobienie testu później (można na przykład robić daną 3-częściową lekcję i test z poprzedniej) pozwala mi sprawdzić, czy mimo wszystko nie powinnam powtórzyć jakiegoś materiału.
dhuode
abmmichal - To dla mnie też jest czasami sprawdzony patent. dhuode dziękuję. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja short quiz robie od razu. wynika to pewnie z faktu ze lubie tematy realizować od początku do samego końca. Quiz jest zbyt krótki i prosty by utrwalać, to raczej sprawdzenie absolutnego minimum. Do utrwalania w moim wypadku świetnie nadają się Powtorki. dodaje do powtórek i zwroty całkiem nowe jak i juz kiedyś zasłyszane. tak skonstruowane powtórki są dla mnie motywujące, powtarzam rzeczy nie tylko nowe i trudne ale lekkim krokiem przebiegam po tych juz znanych. jestem zadowolona z efektów.
P
piatekag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Formalnie jeszcze ma znaczenie czy dany temt jest dł mnie trudny. Jeśli tak to na pewno wykonanie testu jest korzystne bezpośrednio po przerobieniu tematu.

Jeśli zaś wszystko pamiętam, to test trwa 5-7 minut. Nigdy więc nie jest błędem wykonanie testu bezpośrednio po przerobieniu tematu. Jest błędem nie wykonanie powtórki po pewnym czasie ( tydzień, czy miesiąc).
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja nigdy nie robię od razu bo wszystko pamiętam a test jest prosty i jak dla mnie nie ma sensu. W sumie to robię... jak sobie przypomnę ;D Często kilka na raz, często wiele tygodni później...
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Netis7 - gratuluję. Jesteś zdolny o dobrej pamięci. A co gdy jakiś element lekcji jest zwyczajnie trudny? Zdarzają się Ci takie problemy.
abmmichal
netis7 - Zdolny jak cholera. Po 3 latach nauki wciąż siedzę na A1... Uporczywie trudne elementy dodaję w innych wersjach czy zdaniach z luką. Lekcje jako takie są na tym poziomie dość proste. Gorzej z lekcjami specjalnymi... Największy problem mam z idiomami i czasownikami frazowymi. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki