ZALOGUJ SIĘ

Jaki macie sposób nauki ?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
jaki macie sposób nauki bo ja naprzykład robie wszystkiego po troche codziennie a wy jak macie?
DanioF

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

chowek
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

uważam,że codziennie po trochu,starając się urozmaicać naukę poprzez "trochę gramatyki,trochę słówek- trochę testów " to najlepsza metoda pod słońcem - też tak robię,urozmaicając system nauki unika się znużenia.
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spróbuj poprawiać wypracowania nawet najprostsze, zobaczysz jak to trudno i ile można się nauczyć )))).
J
jozek58

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nauka na pamięć potem wykożystywanie tego
A
apahacz
Ewa-Sally - Te minusy to chyba tylko za błąd ortograficzny? Bo odpowiedź jest całkiem na temat.
Na długo przed trafieniem na eTutor moja nauka języka polegała na uczeniu się na pamięć tekstów piosenek i śpiewaniu ich. Dla mnie był to najlepszy sposób na trenowanie wymowy. Słownictwo też w głowie zostawało. Muszę wrócić do tej metody, bo dawała rezultaty.
- 11 lat temu
Kardamon - Kiedyś tłumaczyłam teksty piosenek i po dzień dzisiejszy większość z tych słów pozostała mi w pamięci, zresztą często mi kojarzą się konkretną piosenką. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak najwięcej angielskiego:
1. etutor, nawet jak mam 5 minut, to warto się zalogować i poćwiczyć słówka, teksty, obejrzeć film.
2. audiobooki w czasie jazdy samochodem, biegania, siłowni.
3. Filmy dobrze obejrzeć w oryginale z napisami, a następnie bez napisów.
4. Internet - warto wchodzić na serwisy UK i US, zamiast na polskie
5. Można też poznać znajomych z zagranicy i pisać do siebie maile, skype itd.

Ważne, aby obcować z angielskim możliwie dużo i często ...
rab.tomaszewski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli lubisz gry komputerowe, które tak często są niesłusznie demonizowane, to polecam w angielskiej wersji językowej. Najlepiej gry typu rpg. Gry to jednak klasa, voice acting w nawet średniej produkcji będzie na wysokim poziomie. W opcjach ustawiasz subtitles on i tyle. Teraz właśnie gram w rpg, jest dużo dialogów. Głównie to sposób na naukę słownictwa. W trakcie gry po prostu robię zrzuty ekranu i staram się wyłapać z kontekstu znaczenie. Nie szukam w słowniku, bo nie warto przerywać gry. Jak już kończę grać to sprawdzam zrzuty i niezrozumiałe słówka dodaje do etutora. I tyle. Polecam sposób, bo można czytać książki i tak tłumaczyć słówka, ale tutaj jest podobnie, bo często w grach jest właśnie dużo literackiego i wyszukanego słownictwa, które będzie się powielać przy czytaniu np. Stephena Kinga. A kolejnym plusem jest to, że w takim przypadku słownictwo łatwo wchodzi do głowy, więc nic tylko grać :D
B
balldur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powiem tak jest dużo metod nauki przez Internet jest to dobre dla nas uczących zależy ile masz czasu i jak szybko przyswajasz wiedzę:

1. E-tutor - przerób wszystkie lekcje e-tutor z kursem turystycznym i kurs biznesowy , pozaznaczaj wszystkie słówka i znaczenia po przerobieniu lekcji to Ci zajmie około rok czasu jeśli średnio codziennie będziesz spędzać 3 godziny na nauce.

2. Idiomy na youtube masz dużo Podkastów i tyle

3. Poszukaj portalów i przez Skypa się na nich zarejestruj i rozmawiaj z ludźmi z całego świata po angielsku

4. Poszukaj filmów po angielsku

5. Wyjedź na Wyspy , są agencje czy fabryki które dają prace od razu przechodzisz test językowy pisemny i rozmowa jest po angielsku.

Oceniam trzy lub cztery lata intensywnej PRACY i umiesz angielski niestety NO PAIN, NO GAIN. I naprawdę trzeba być SYSTEMATYCZNYM I KONSEKWENTNYM.
B
BATMAN30
Ewelina79 - W rok czasu przerobić wszystkie poziomy na e-tutorze? No chyba przesadzasz i to grubo.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

SUPER rady!

Ja jeszcze dodam: FISZKI, czyli karteczki ze slowkami. Mozna je kupic (empik, allegro), moze ja sobie samemu zrobic. A jak chcemy miec je caly czas pod reką w dobie smartfonow jest pelno aplikacji i w kazdej wolnej chwili (doslownie) mozna zawsze sobie cos powtorzyc :)

pozdrawiam!
Lustek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki