ZALOGUJ SIĘ

Jak uczyc sie angielskiego aby sie go nauczyc

13 lat temu
Mam troche doswiadczenia w tym temacie bo do Anglii 5 lat temu przyjechalam na chwile i bylam analfabetka z jezyka ang.Przyjechalam do syna ,ktory spokal poczatki byly bajeczne synus pomogl synus zalatwil ale przyszedl czas ,ze moglam liczyc tylko na siebie.I stalo sie przez 15 mies pracowalam w cudzyslow przyjaznej polskiej firmie do dzisiaj przyjmuja Polakow ,ktorzy nie znaja angielskiego i robia z nimi co chca.Po 15 mies ja wzorowy pracownik odeszlam po 15 minutach pracy od stanowiska i.............no i zaczela sie moja przygoda z angielskim Odkrylam Tutora obrazki ach tyle slowek no i lektor super pozniej doszla rutyna powtorki i po 2 latach klepania powtorek zaczelam conieco po angielsku mowic.Ja rozumialam siebie ale szok nic nie kumam co mowia do mnie a w moim miescie mowia w wiekszosci gwara wiec trudnosc dla mnie podwojna.Od paru tygodni zmienilam taktyke wlaczam lekcje leci tekst czyta lektor super czyta czysty angielski a ja staram sie jak najwiecej zrozumiec ze sluchu puszczam jeszcze raz a pozniej tlumaczenie i wylapuje te perelki ,ktore sa stosowane w codziennym angielskim
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Balam sie ,ze za dlugo bylo w czesci 1 wiec podzial tekstu wiec Kochani jesli chcecie nauczyc sie angielskiego mowic to musicie sie go nauczyc sluchac tak aby bylo jasne co ktos do Was mowi.I ja osobiscie odkrylam,ze lekcje i podkasty zawieraja o wiele wiecej przydatnych wiadomosci i slowek niz powtorki.Powtorki to bardzo sztuczny jezyk podkasty to mowa codzienna Jestem z tutorem pare lat obralam swoj program nauki i szkoda dla mnie,ze tak pozno odkrylam klucz do sukcesu porozumiewania sie w Anglii z tubylcami.Serdecznie pozdrawiam na wszelkie ewentualne pytania chetnie odpowiem :)
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podzielam twoje zdanie przede wszystkim trzeba się skupic na samym poczatku na słuchaniu a dopiero późninej na mówieniu aby w sobie nie utrwalac źle słyszanego słowa czy zdania. Etutor jest dobry bo jest lektor który mówi a my możemy za nim powtarzać.

Ipon napisz czego słuchasz czego słuchasz chodzi mi o konkretne strony , linki czy to jest radio BBC czy coś innego.

Jak radzisz sobie kiedy czegoś nie rozumiesz czasem ciężko zrozumiec nativ'a.

Pozdrawiam
E
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ewuniu etutor aktualnie jest u mnie na tapecie ale tylko lekcje slucham tekstow slucham raz i wystarczy albo slucham 2 razy pozniej wlaczam tlumaczenie i co ciekawsze zwroty a jest ich nad podziw duzo powtarzam Mam durne godziny pracy koncze o polskiego czasu 5.30 w domu jestem godzine pozniej zmeczona a na karku juz 56 wiosenek ale konsetwentnie robie codziennie jedna albo 2 lekcje z lekcji.Tam jest caly potoczny angielski i inni lektorzy niz na powtorkach W pracy czytam Metro i Sun no i gagam gadam coraz wiecej jak zmienilam taktyke Ewuniu sluchaj sprobuj zrozumiec ,sprawdzaj jak dobrze zrozumialas a perelki powtarzaj do znudzenia sluchaj i gadaj na glos bron Boze po cichu im wiecej gadasz na lekcji tym wiecej rozmawiasz z Anglikami.Pozdrawiam serdecznie
ipon
Wampirka - Gratuluję postępów :) Ja też ostatnio staram się skupić na słuchaniu :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki