ZALOGUJ SIĘ

Testy okresowe z wykonanych lekcji

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Gdyby ktoś nie zauważył - na poziomie B1 (na poziomach A tego nie widzę) pojawiły się testy okresowe z wykonanych lekcji - są w spisie lekcji. Na razie nie wygląda to imponująco graficznie, ale super że się pojawiło. Teraz nie mam czasu na wykonanie jakiegoś, ale jak tylko zrobię - podzielę się wrażeniami. Wy też to zróbcie - po to ten wątek ;)
Na test jest przeznaczonych 30 min + ewent. 5 minutowa przerwa.
Na poziomie B1 widzę aż 7 takich testów.
knorwid
knorwid - Jak się okazuje każdy ma te testy przy innych lekcjach. Przepraszam za częściową dezinformację, ale nie miałem takiej wiedzy zakładając ten wątek. - 11 lat temu
pako - W tej chwili ikonki testów powinny pojawiać się już przy wszystkich lekcjach eTutor angielski (oprócz lekcji "W podróży") lub Business English przerobionych na minimum 70%. - 11 lat temu
knorwid - Melduję, że działa! ;) [w sensie, że widzę ikonki przy przerobionych lekcjach]
Wyjaśnijcie kiedyś proszę, co gdy się testu nie zaliczy (jaki jest próg zaliczenia, etc. Podobnie z określanym automatycznie poziomem zaawansowania - na czym polega ów mechanizm).
No nic, lato spędzę na testowaniu się. Postaram się robić 1-2 dziennie ;)

edit: Niestety po wejściu w 2 pierwsze testy na A1 otrzymuję INFO: Wykonałeś już egzamin przypisany do tej lekcji. A nie jest to prawdą.
edit2: Z losowo wybieranymi z poziomu A1 i A2 - to samo :/ Pierwszy z B1 też. Dalej nie próbuję. Owocnych działań!
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
zolty - Wprowadziliśmy kolejne poprawki - dla wszystkich lekcji przerobionych na minimum 70%, testy powinny być już dostępne (oprócz lekcji "W podróży"). Gdyby jednak błędy nadal występowały, prosimy o informację. - 11 lat temu
knorwid - Zrobiłem 3 testy, wybrane po jednym z każdego poziomu (A1, A2, B1). Wszystkie działały. Dziękuję! Te testy to świetna sprawa. Przy okazji wychodzą pewne braki. Ale durne literówki denerwują ;) Jeszcze raz ogromne dzięki za tę pracę! - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

Nie wytrzymałem i zrobiłem pierwszy test (dot. lekcji 116). Zaliczyłem na 85%. wynik byłby pewnie lepszy gdybym wcześniej przejrzał jeszcze raz tę lekcję (robiłem ją już kilka mies. temu), bo np. wymowa feeling a filling jest trudna do rozróżnienia. A tak wiedziałbym, że to dotyczy tej 'medycznej' lekcji.
Rozw. testu zajęło 2 może 3 minuty. To, że przeznaczono na niego aż 30 trochę mnie zmroziło, ale jak widać, to dużo czasu w zapasie.
Zad.1 - należało uzupełnić zdania - test sprawdza znajomość słówek.
zad.2 - pisanie ze słuchu - coś jak ćwiczenie Dyktowanie
zad.3 - gramatyka, w tym przypadku 'used to'
zad.4 - układanka - dobieranie synonimów.
Naprawdę się cieszę, że są te testy! BRAWO eTutorowa ekipo! DZIĘKUJĘ!
P.S.) Do Administracji! Test powinien znajdować się PO lekcji 116 a nie przed nią.
[edit: To samo z drugim testem, powinien być po l.120. Mam nadz., że niebawem zostaną jakoś opisane i umieszczone właściwie.]
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - Po zrobieniu drugiego testu (dziś ostatniego ;)) drobna rada: róbcie je po przejrzeniu dokładnie lekcji, której dotyczy test.
Nie chcę podpowiadać, ale rada to nie advice, a konkretny to nie specific, z kolei występować to nie perform. Inne odpowiedzi są poprawne. Zapewne te ściśle z lekcji. No i dlatego znów 85% :/ Szkoda, że system zalicza tylko jedynie słuszne odpowiedzi. Ale może gdybym robił te testy po powtórnym przerobieniu lekcji byłoby lepiej.
Ale nie narzekam - cieszę się z nowej funkcjonalności.
Ważne! Testu nie można powtórzyć! Więc jeśli już się naciśnie START to w 30 min. trzeba skończyć. Nie wiem jak jest w przypadku niezaliczonego testu. Może jest drugie podejście (?)
- 11 lat temu
ssunnydayss1 - wlasnie zrobilam sobie test z pierwszej lekcji przerobionej na etutorze. W sumie zajelo mi to 5 minut, nie zdazylam zrobic sobie naleznej 5minutowej przerwy ;) Wynik 19/20 - 11 lat temu
knorwid - U mnie w ostatnim podobnie, bo worek to bag, a ja wpisałem sack ;) - 11 lat temu
ssunnydayss1 - u mnie byla literowka. W sumie ja bym tez predzej uzyla 'sack' jako worek. Bag bardziej typowe dla okreslenia torebki: damskie, plecaki czy sportowe. A 'sack' nosi sw Mikolaj. - 11 lat temu
knorwid - No to czuję się usprawiedliwiony, że takie miałem pierwsze skojarzenie. To przy lekcji o sprzątaniu, więc dlatego bag. Lepiej byłoby robić test bezpośrednio po przerobieniu lekcji, a nie po iluś miesiącach/tygodniach - wtedy można przypuszczać, który synonim będzie uznany. Ale fajne te testy! - 11 lat temu
a.kosmal - @knorwid - dziękujemy za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Cieszymy się, że testy zostały tak ciepło przyjęte, więc jak zawsze, zachęcamy do nauki :) - 11 lat temu
knorwid - To ja dziękuję! Wiele pracy wykonaliście ostatnio - to cieszy. Bardzo!
Proszę, wyjaśnijcie tylko niebawem dlaczego testy pojawiają się akurat przy tych a nie innych lekcjach. Już myślałem, że to może tylko przy tych, które przerobiłem w całości w ciągu kilku ostatnich miesięcy, ale i ta teoria upada. Sprawdziłem ;) Hm, chyba rzeczywiście jestem fanatykiem eT - macie we Wrocławiu jakąś 'odwykówkę'? ;))
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję!
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
japonskiwachlarz - Testy pojawiają się przy lekcjach, które zostały przerobione przynajmniej w 70%. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Rzeczywiście tak teraz jest, ale nie było. Zapewniam :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja widzę testy na poziomach A1 (parę testów) i na poziomie A2 od lekcji 62, na poziomie B ich nie widzę. Szkoda, że nikt o tym nie informuje oficjalnie. Ale świetna sprawa swoją drogą, że w końcu są te testy :)
Ewelina79
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - Ciekawe. A jaki teraz poziom przerabiasz? Bo ja B1 - i właśnie tylko w nim mam te testy.
Może pojawiają się w tych aktualnie przerabianych poziomach (dla każdego inaczej).
Też wolałbym najpierw przeczytać dokładne info a potem to wypróbowywać, ale w sumie... dzięki temu mam większą frajdę ;) Na pewno puszczą oficjalny komunikat niebawem. Jest więcej widocznych zmian w serwisie, pewnie zbiorą to w jedno "obwieszczenie" ;)
P.S.) Trochę zazdroszczę tych testów z A2, też bym się 'potestował' z tego poziomu.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Mam nadzieję, tym bardziej, że zgłosiłam już jakiś czas temu taką sugestię żeby informować o takich zmianach. Ja mam przerobione poziomy A1 i A2 całe, wszystkie lekcje, a mimo to na poziomie A1 testy są tylko do niektórych lekcji. I nie podoba mi się, że testów nie można powtórzyć, w pierwszym teście, który zrobiłam do 4 lekcji na A1 w ostatnim ćwiczeniu jest błąd, który uniemożliwia zdanie testu na 100%, zdałam na 96%, bo jest jedno takie puste pole i niewiadomo co z nim zrobić, zapewne to jakiś błąd.

Zrobiłam drugi test z poziomu A1 i jest taki sam błąd w ćw. 4 jak we wcześniejszym teście, trzeba po prostu dopasować puste pole do pustego pola i wtedy zalicza.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Nie ogłosili, więc może nie powinniśmy robić tych testów jeszcze ;)) Nie wszystko na razie jest gotowe. Ważne, że zaliczyłaś! Ja z resztą testów poczekam.
Naprawdę jestem ciekaw co jeśli się nie zaliczy. Pewnie próg zaliczenia to 40% (jak w teście poziomującym).
Na poziomach A nie mam żadnego testu. A przydałby mi się taki podsumowujący po A2. Na pewno mam tam jakieś braki.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - No to jest ciekawe dlaczego ty masz inne testy dostępne, a ja inne. Do A1 jest dosłownie parę testów dostępnych, a do A2 od lekcji 62 do końca, do poziomów B nie mam żadnego testu, a ty jak masz? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Naprawdę to sprawdziłem i mam tylko testy na poziome B1 - mam ich 7. Najwcześniejszy do lekcji 116, najpóźniejszy między lekcjami 142/143. Nie wiem czemu tak jest, na poziomie B1 mam na pewno ponad połowę przerobionych lekcji, może to dlatego. Ale skoro ty masz w całości zrobione poziomy A1 i A2, to wg tej zasady powinnaś mieć testy tylko na A2. Poczekajmy, na pewno niebawem to wyjaśnią, a ja na razie wstrzymam się z kolejnymi testami. Niech to dopracują ;) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Pani Marta z Załogą działa błyskawicznie. Teraz ikonki testów są w innych = lepszych miejscach.
Dobrze, że mnie tam nie ma - ja ze swoją drobiazgowością wisiałbym tylko nad grafikiem i mówił "jeszcze tu, i jeszcze tam 3 milimetry w prawo, a tę czcionkę zmniejszmy nieco - będzie ładniej" ;))

Wierzę, że do jesieni pojawią się testy podsumowujące całe poziomy a nie tylko konkretne lekcje. Super, że dzieje się coś dobrego.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Ja widzę ikonki w tym samym miejscu. A ja mam nadzieję, że szybko pojawią się testy do każdej lekcji, ale podsumowujące cały poziom też są potrzebne, w zasadzie to myślałam, że będą tylko z całego poziomu. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Do każdej? Myślę, że na pewno do tych z trudniejszymi zagadnieniami. Ale tu możemy się różnić. W kwestii podsumowania poziomu się zgadzamy ;) Ok, pora na przerwę :) Pozdrawiam!
edit: Testy nazywają się "okresowe", więc raczej nie będą przy każdej lekcji.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Ale teraz na poz. A2 są do każdej lekcji od 62 począwszy, a do A1 co parę lekcji. Dla mnie mogą być do każdej lekcji, mogą być do każdego poziomu, ważne żeby to miało ręce i nogi. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Aha, no cóż, ja mam tylko przy 7 lekcjach na B1. Więc podobnie jak Ty masz w A1. Jeśli mają być przy każdej lekcji to nazwa 'okresowe' raczej do zmiany ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wlasnie zrobilam sobie test z pierwszej lekcji B1 przerobionej na etutorze. W sumie zajelo mi to 5 minut, nie zdazylam zrobic sobie naleznej 5minutowej przerwy ;) Wynik 19/20

Bardzo podoba mi sie mozliwosc przetestowania sie po ukonczeniu lekcji. I shall continue catching up with all remaining tests. Well done eTutor :)
ssunnydayss1
knorwid - Oj, w dwu miejscach to samo ;) A która to lekcja? U mnie pierwsza z testem to 116. I mam tylko 7 testów w B1 a Ty? - 11 lat temu
ssunnydayss1 - Lekcja 101. Testy pokazuja mi sie przy przerobionych przeze mnie lekcjach, rowniez z b2 i c1. - 11 lat temu
Ewelina79 - Ciekawe, może ktoś wyjaśni dlaczego jedni widzą testy tylko na poziomie A, a inni na B, bo ja nie mam żadnych testów na poziomie B. - 11 lat temu
knorwid - @ssunnydayss: Cóż, ja mam tylko i wyłącznie w B1 - i mimo przerobienia tam 36 lekcji (100%) testy mam tylko przy siedmiu. Widać nie zasłużyłem na więcej :(

@Ewelina79: A może to zależy od poziomu zaawansowania jaki automatycznie określa nam eTutor? Tak kombinuję. Swoją drogą to i ten automatyzm można by nam wyjaśnić, na czym to polega.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Dokładnie, bo to jest dziwne, albo to są okresowe testy, albo do każdej lekcji i po każdym poziomie duży test, bo ja mam zrobione wszystkie lekcje na 100% z poziomów A1 i A2, a testy mam do lekcji 4, 5, 9, 14, 30, 32, 47 z poziomu A1, i od 62 do 100 lekcji poziomu A2 mam do każdej lekcji test. Od poziomu B - zero testów dostępnych. - 11 lat temu
knorwid - Ewelino, a masz jakąś przerobioną lekcję z poziomu B? Jeśli nie, to masz tak, jak pisze sskorupski. U mnie to mniej logiczne :/ Dobrego dnia! - 11 lat temu
knorwid - Dziś przybył mi test do lekcji 23 na poziomie A1, jedyny jaki na tym poziomie teraz mam, na A2 nadal nic ;) Ciekawe... - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, z tego co zauważyłem, to testy są przy każdej lekcji na poziomie aktualnie przerabianym, do lekcji której aktualnie się uczę. Przy lekcjach jeszcze nie przerabianych nie ma testów i uważam to za rozsądne.
Natomiast na poziomach już przerobionych testy są wyrywkowo przy niektórych lekcjach.
Błędem jest umieszczanie testu pred lekcją. Powinien być po lekcji, ale to już drobiazg, który mam nadzieję będzie naprawiony.

Pozdrawiam.
?
Gość
knorwid - Chciałbym by testy były choć "przy każdej lekcji na poziomie aktualnie przerabianym". Tak jest u Ciebie (szczęśliwiec!;))- jak widać z wpisów tutaj, u innych jest inaczej. Powtórzę się więc, na 36 przerobionych na 100% lekcji (na aktualnie przerabianym poziomie) ja mam tylko 7 :/ To, że testu nie ma przy nieprzerobionej jeszcze lekcji - fakt, tak powinno być. Ale -uwaga!- jeden z mojej szczęśliwej siódemki mam przy lekcji przerobionej w 80 procentach! Widać u Ciebie jest to tak logicznie. Tez tak chcę ;))
U mnie te nieliczne ikonki są już po lewej stronie przy procentach. Były, tak jak piszesz, przed lekcjami. Na razie więc jest misz-masz - u każdego coś innego :)
Pozdrowienia.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - Ja jestem na poziomie B2. Być może na poziomie niższym jest u was tylko to co i u mnie na poziomach A1, A2 i B1.

Pozdrawiam.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrze by bylo by test zaliczal odpowiedz w wersji BrE in AE. Odpowiedz nie zostala mi zaliczona, bo napisalam w AE. Np. sa dwie wersje slowka: utilize/utilise - obie sa poprawne
ssunnydayss1
agazerka - @ssunnydayss1: prosimy o informacje, w którym teście i w którym ćwiczeniu nie została zaliczona ta odpowiedź. Zostanie przez nas dodana jako poprawna alternatywa. - 11 lat temu
ssunnydayss1 - W sumie to nie bylo bledu w tym przypadku, probowalam napisac criticism przez 'z' zamiast 's', nie wszystkie wyrazy da sie zamerykanizowac :) Dzieki za szybka reakcje na mojego posta :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

u mnie testy są dostępne przy wszystkich przerobionych lekcjach, tj. wykonanych powyżej 80%, niezależnie od poziomu. same testy świetne, cieszy mnie to, że jest zadanie ze słuchaniem, tego nigdy za wiele :)
hotaru85

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

u mnie testy są widoczne przy każdej przerobionej lekcji na razie przerobiłem tylko kilka jest to bardzo dobre urozmaicenie nauki.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No super sprawa z tymi testami, chyba do prawie kazdej lekcji sa. To jest najlepszy servis do nauki angielskiego bardzo fajnie ze w dalszym ciagu sie rozwija. Mam tylko nadzieje ze to nie jest wersja testowa i nie bedzie za jakis czas dostepna w osobnym pakiecie :)
D
diego99799
zorija - nie ujęłabym tego lepiej- - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak są testy do lekcji do każdej. Spróbowałem zrobić test świeżo po przerobieniu lekcji i dostałem 60%, szkoda tylko, że nie można poprawiać testu.
B
BATMAN30
Ewelina79 - Będzie można poprawiać testy, zostało to już zgłoszone do programistów :) - 11 lat temu
knorwid - Cieszę się, że już wszystkie testy działają (w ciągu dnia było różnie). Chyba (?) trochę dłużej się teraz lekcje wczytują.
@Batman30 -> najważniejsze, że zaliczyłeś - a na pozostałe 40% zwrócisz większą uwagę i będzie postęp w nauce. Mnie np. wyszło, że muszę powtórzyć przysłówki stopnia. Postępów i powodzenia!
p.s.) Bezpośrednio po przerobieniu lekcji wiadomo czego się spodziewać i jest łatwiej, niż wchodząc w test do lekcji, której się nie powtórzyło, a robiło się ją rok temu.

@Ewelino79 -> Dobra wiadomość, choć myślę, że powinno to być maksymalnie jedno podejście poprawkowe.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Moim zdaniem podejść powinno być tyle, ile się chce, aż się zaliczy na 100% :) To jest świetne utrwalanie wiedzy. - 11 lat temu
knorwid - Hm, choć mam drobne wątpliwości, to chyba muszę Ci przyznać rację.
Tak czy siak, dzięki za info, że będzie możliwość poprawki. Dobrych snów! [23:59] ;)
- 11 lat temu
Ewelina79 - Dzięki i nawzajem :) Taką dostałam odp. od e-tutora, że problem jest zgłoszony :) - 11 lat temu
knorwid - Tak tylko 'głośno' myślę, gdy już popoprawiam test i będzie na 100% to potem nie będę widział z czym miałem najw. kłopoty, a tak po jednorazowej poprawce poprawię literówki a na czerwono zostawiłbym sobie błędy, by wiedzieć na co zwracać uwagę. Ale - w sumie - kto mi zabroni poprawić tylko drobne literówki a resztę zostawić. A inni niech poprawiają do skutku, jeśli chcą. OK - przekonałaś mnie całkowicie. Każdy zrobi jak uważa. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fajnie by było gdyby "etutor" poszedł jeszcze krok dalej i dodał testy do każdego poziomu.
?
Gość
kasiacha1 - Podpisuję się obiema rekami pod apelem o testy po zaliczeniu poziomu, jednocześnie dziękuję za powtórki z lekcji - doskonały sposób, by np. po kilku dniach czy miesiącach sprawdzić, ile z tej lekcji nam w głowie zostało:) - 11 lat temu
Ewa-Sally - No to tylko brakuje testu po poziomie A1, bo po pozostałych są dostępne egzaminy (płatne). Nie sądzę, żeby w tej sytuacji etutor dał jeszcze możliwość bezpłatnego przetestowania z całych poziomów powyżej A1.
Poza tym, tak dla siebie, jeśli się zrobi testy z każdej lekcji na poziomie, to można sobie łatwo wyliczyć procent zaliczenia całego poziomu, tylko trochę roboty z tym będzie.
- 11 lat temu
Ewelina79 - Ewa-Sally proponowałabym ci zapoznanie się z całym tym tematem, to będziesz wiedzieć wtedy wszystko, że testy są do każdej lekcji i to bezpłatne. - 11 lat temu
Ewa-Sally - Przeczytałam. Komentowałam sprawę bezpłatnego przetestowaniu CAŁEGO poziomu, o czym pisze kasiacha1. Tak całego za jednym zamachem.
A co do poszczególnych lekcji, to właśnie zrobiłam testy do 25 pierwszych tematów.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - No ja też bym chciała żeby były takie testy podsumowujące całe poziomy, myślałam, że takie właśnie będą, ale te do lekcji też są fajne. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W pytaniach typu 'przetlumacz znaczenie slowka na angielski' pasowaloby podac pierwsza litere ( tam,gdzie jest mozliwosc wielu odpowiedzi) odgadywanego slowka. Np zapytano mnie o slowko 'zmartwiony' - odpowiedzialam 'upset', nie zaliczono mi tego. Sprawdzilam pozniej w DIKI i upset pojawia sie jako pierwsze tlumaczenie slowka 'zmartwiony'. Wg testu zmartwiony to 'worried', rownie dobrze mogloby byc 'troubled', 'distressed', 'bothered' i pare innych, wszystko zalezy od typu sytuacji, jaka opisujemy. Lekcje 105 przerobilam duzo wczesniej, ponad miesiac temu, wiec dzisiaj nie bylam w stanie pamietac, ktory z przymiotnikow byl tam wspomniany.
ssunnydayss1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chciałabym żeby testy, które zostały niedawno wprowadzone były widoczne w jakimś jednym miejscu z łatwym podglądem na ile % się zdało i z możliwością powtórzenia. Kiedy można oczekiwać, że testy będzie można powtarzać?
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, wyniki testu w procentach są pod każdą lekcją do której wykonano test. Powtarzać też już można, tylko nie wiem po ilu godzinach. Na drugi dzień napewno można. Tak więc widać postępy w ulepszaniu kursu.

Pozdrawiam.
?
Gość
Ewelina79 - Świetnie :) - 11 lat temu
japonskiwachlarz - Testy można powtarzać następnego dnia :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To jeszcze podziękuję, że ikonki ładnie pokazują, które testy można wykonać/poprawić [kartka+ołówek], a które (te robione danego dnia) są zablokowane [sama kartka, bez ołówka].
p.s.) póki co, kończę testy z poziomu A1 ;)
knorwid

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki