ZALOGUJ SIĘ

Czy lektor poprawnie wymawia pytanie "How old are you?"

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
W wypowiedzi lektora wypowiadającego pytanie "How old are you?" z poziomu A1 ja słyszę coś takiego, fonetycznie : "Hawl du you?" . I nie chodzi mi o złożenie wyrazów "How old" ale o zupełny brak jakiegokolwiek śladu słowa "are" . Jak to jest?
J
jarekmroz58

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Lektor dobrze ten zwrot wymawia. Jest to wymowa laczna wyrazow tak jak ludzie po angielsku mowia.
Slowko "are" nie jest istotne do zrozumienia calego sensu zdania, tak wiec jest nie akcentowane i wymawia sie go czesto jakos (schwa, krotki niewyrazny dzwiek).
Musisz "wytrenowac" sobie ucho na ten jezyk.

My uzytkownicy jezyka polskiego, jestesmy przyzwyczajeni do wymowy wszystkich glosek i spolglosek i wlasciwej do jednego standardu polszczyzny. Ale w jezyku angielskim nie wszystkie litery sa wymawiane a jak sa, to nie w taki sposob jakby nam sie wydawalo. To stad sie biora nasze trudnosci w rozumieniu co naitive speakerzy do nas mowia.

Jak przyjechalem, a wlasciwie przylecialem do Wielkiej Brytanii, to pomimo, ze przez wiele lat uczylem sie angielskiego, to przezylem wielki szkok jezykowy.
Dla mnie angielski brzmial jak jedno: weretherewerethere
Pomyslalem sobie: Ja pi..dole jak ja sobie tutaj rade dam...
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
jarekmroz58 - Dzięki ze się podzieliłeś osobistym doświadczeniem. Sądzę że te umiejętności osłuchania można zdobyć tylko w bezpośrednim codziennym używaniu , i to tak jak piszesz , po długim czasie. A tu w kursie nic takiego nie zauważyłem. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki