ZALOGUJ SIĘ

[EN] Konwersacje online, porozmawiajmy!

4 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Cześć Wam,

Piszę ten post gdyż jak widzę użytkownicy zaczęli udzielać się w poście pewnego użytkownika, który został zamieszczony ponad dwa lata temu. Odnosił się do wspólnych konwersacji językowych z użyciem komunikatorów jak np. Skype.

Jak widzę nadal wyrażacie chęć podjęcia prób komunikacji online celem używania języka mówionego w praktyce, czego mi również brakuje.

Czy znajdę zatem chętnych aby takie konwersacje odbywać? Uważam, że można byłoby założyć taką grupę na FB/Messenger/Whatsapp/Telegram czy cokolwiek, gdzie moglibyśmy się ze sobą komunikować, umawiać na rozmowy bądź zwyczajnie dawać znać, ze jesteśmy dostepni i łączyć się przez Google Meets, wybrany komunikator czy też wspomnianego Skype. Sama grupa też mogłaby służyć za miejsce konwersacji pisanych w języku angielskim. Uważam, że stworzenie swego rodzaju "klasy językowej" służyć może za świetne narzędzie uzupełniające i utrwalające zdobywaną przez nas wiedzę.

Obecnie jestem na poziomie A2/B1, o zainteresowaniach nie mówię ponieważ jeśli znajdą się chętni postaram się to Wam przekazać w języku angielskim. W takim razie jeśli są osoby zainteresowane taką formą dokształcania się to prośba o komentarz.

Pozdrowienia, Kuba :)
JakubSiewierski
Shay - Jestem za:-) Dajcie znać :-) - 3 lata temu
lilli2 - bym była zainteresowana taką formą - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 26

Ja na pewno byłbym chętny na konwersacje (nawet krótkie, kilkuminutowe), gdyż dla mnie jest to w tej chwili największa trudność - zbyt rzadko rozmawiam z innymi po angielsku, bo nie mam z kim.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez jestem chetna. Mam nadzieje ze bedziemy faktycznie zmotywowani. Bo juz mialam z 10 Tandem-Partnerow i 90% spitkan nie doszlo do skutku ew skonczylo sie po 1 spotkaniu. Ja mam czas wieczorami albo w weekendy. Chetnie w grupie , ale tez 1 na 1 :) jak ktos ma ochote na indywidualne komwersacje to piszcie na priv;)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Foxymf Mam podobny problem, moja praca ode mnie tego nie wymaga, mam możliwość porozmawiania ze znajomymi lecz rzadko biorą temat na poważnie. Dlatego liczę, że najbardziej zmotywowane są osoby, które się aktywnie uczą.
@Haku92 Mnie również pasują różne formy zarówno 1:1 jak i grupowe. Stworzenie grupy kilku osób dałoby możliwość zwiększenia szansy na konwersacje poprzez większą liczbę potencjalnych rozmówców "pod ręką".
Jeśli znajdzie się nas chetnych wieksza ilość osób to zastanowimy się wspólnie jak to zgrać żeby każdy byl zadowolony.
JakubSiewierski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam chciałabym więcej rozmawiać w tym języku, czy jest ktoś chętny na codzienną konwersację ?
Joanna_0874
Haku92 - Masz zaproszenie do znajomych :) ja jestemchetna :) - 4 lata temu
Gość - jestem za :) w grupie 3 osobowej :) ?Skype?fb? - 4 lata temu
radelm - ha też mogę spróbować - 4 lata temu
PauSmo17 - ja tez jestem chetna:) - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

My juz sie zaczelismy spotykac .Jak Klos am ochote dolaczyc to piszcie na priv :)
Haku92
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Gość - Haku92 gdzie można dołączyć ? :) napisz na proiv prosze - 4 lata temu
Gość - napisałem priv :) - 4 lata temu
Haku92 - Poziom B1/B2:) - 4 lata temu
KenT185 - Też bym dołączył, z tym że nie wiem jak napisać na priv :P - 4 lata temu
JakubSiewierski - @KenT185 przyjmij moje zaproszenie do grona znajomych :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapraszamy wszystkich chętnych, byłem przerażony przed pierwszym spotkaniem, a w chwili obecnej nie mogę sie doczekać aż będę mógł porozmawiać w języku angielskim. Piszcie do Haku92 bądź do mnie, chętnie dodamy Was do naszej grupy! Pozdrowienia
JakubSiewierski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Testuję właśnie kurs eTutor ale skoro użytkownicy wykazują takie inicjatywy to chyba się zdecyduję na wykupienie abonamentu. Pozdrawiam wszystkich walczących z językami
B
BigirA

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ktos chce zaczac rozmowe po angeislku na fb/ig? o czym kolwiek codziennie chociaz przez chwile..
I
Izabela1801
KenT185 - Na whatsappie juz mieliśmy rozmowę i polecam serdecznie - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Izabela zapraszamy do naszej grupy na whatsapp - pisz na priv jeśli masz ochotę.
F
Foxymf
Jolasia7777 - Izabela jak napisac do ciebie ?chce doloczyc - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszyscy chętni, którzy chcą współtworzyć naszą grupę prośba o wysłanie mi zaproszenia do znajomych. Zaakceptuję je jak szybko to możliwe i wyślę Wam wszelkie informacje wraz z linkiem dającym dostęp do grupy.

Bardzo nam miło z powodu rosnącego zainteresowania!
JakubSiewierski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam allegrowiczów, czuję że za rok wspólnie staniemy do advance'a (CAE)
K
KenT185

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Haha :) myślę, że zwłaszcza jeśli grupowe rozmowy odbędą się w takiej atmosferze jak dziś to cel jest jak najbardziej osiągalny!
JakubSiewierski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również polecam, wycisk językowo-intelektualny murowany. Z nami osiągniesz swoje wyżyny :))))))
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja tez chetnie dołączę :D
F
frezjadg
JakubSiewierski - Cześć, przyjmij zaproszenie do znajomych. :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hello! I 'd like to join your conversation group. cheers!
bmuz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ktos chce pogadac na whatsApp albo na Messengerze? :)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja również chętnie bym dołączyła do grupy proszę o instrukcje :)
A
Ana_laz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz wiadomosc na priv:)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wow, super inicjatywa :) ja do końca sierpnia mam jeszcze lekcje z lektorem ale od września jak najbardziej będę chętna na angielskie rozmowy :) jeśli to by nie przeszkadzało to do grupy mogę dołączyć wcześniej :)
S
sylwiapomykala

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej, też chętnie bym sie dołączył do inicjatywy :)
H
Hotch92
Haku92 - Masz prywatna wiadomosc :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć chętnie dołączę do Was 😄
J
jjanika
Haku92 - Wyslalam Ci zaproszenie :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie macie problemu z tym, że po prostu uczycie się błędów od drugiej osoby? Skoro jesteście na intermediate, jak i ja z resztą, to wnioskuję, że może to być spory problem.
B
budyn1211
natkaa340 - Cześć 🙂

Czy w waszej grupie są osoby początkujące?

Czy jest możliwość ewentualnie na początku tylko słuchać jak rozmawiacie?

Dziękuję,
Natalia
- 4 lata temu
Haku92 - Niestety pomysl z grupa nie wypalil.. wiec chyba nie da rady - 4 lata temu
JakubSiewierski - Ja akurat apelowałem do członków konwersacji o wytykanie moich błędów. Dodatkowo starałem się zapisywać na kartce podczas rozmow konstrukcje których nie byłem pewien (lub gdy wiedzialem ze robiłem błąd) i konsultowalem to z osobą po studiach lingwistycznych. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja slucham conajmniej 1 h dziennie Audiobookow po angielsku i ogladam filmy w tym jezyku. Wiec te pol godziny pare razy w tygodniu raczej mi nie zaszkodzi.:)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć Wam! Przepraszam, że nie odpisuje na wiadomości prywatne i tu na forum. Wróciłem właśnie z upragnionego urlopu. Grupa pod moją nieobecność niestety jak zauważyłem nie wykazywała większej aktywności. Jednakże jeśli są osobe chętne zacząć regularne rozmowy od dnia jutrzejszego to oferuję swoja skromna osobę. Rozmawiam jak przypuszczam na poziomie A2/B1. Jeśli kogoś interesuje rozmowy ze mną w miarę możliwości regularne 2/3 w tygodniu to proszę o wiadomość prywatną z pewnością odpowiem. Pozdrawiam, Kuba :)
JakubSiewierski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy mogę prowadzić czat grupowy online z wieloma osobami na Yo WhatsApp?
B
BenHines
PauSmo17 - ja tez bym chciała - 3 lata temu
lilli2 - również bym chciała uczestniczyc dopiero jestem na A1 dużo by mi poglo utrwalic - 3 lata temu
izabela.pawelec - Również jestem zainteresowana - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również jestem zainteresowana
I
ican4

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki