ZALOGUJ SIĘ

Czy macie jakieś doświadczenie w konwersacje z native speakers przez Internet?

zmodyfikowany: 12 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Czy ktoś z uczestników eTutora ma doświadczenie w konwersacjach z native speakers? Znalazłem takie oto adresy stron, gdzie za darmo można prowadzić konwersacje:
www.polyglot-learn-language.com
www.sharedtalk.com
www.myhappyplanet.com
www.lingueo.com
www.busuu.com
www.babbel.com
www.worldia.net
Myślę, że takie konwersacje byłyby dobrym uzupłnieniem nauki na eTutor.
drumstick
ggosia84 - a ja mam jeszzce jedna strone wpisz w google livemocha - 12 lat temu
drumstick - Ciekaw jestem, czy korzystałaś z Livemocha?
Jeśli tak, to podaj proszę swoją opinię na dyskutowany tu temat.
- 12 lat temu
marekpolski - Ja osobiście kontynuuję nauka angielskiego przez skype z native speaker em na stronie:
http://preply.com/pl/skype/angielski-z-native-speakerem naprawdę świeni ludzie, poziom od początkującego do bardzo zaawansowanego
- 9 lat temu
kkafkak - Przekonaj się jak prosta jest nauka i uwierz w moc nauki języka angielskigo przez http://preply.com/pl/skype/angielski-z-native-speakerem Możemy wybrać sobie język, którego chcemy się uczyć, tryb nauki indywidualny lub w grupie, określić odpowiadający nam rytm uczenia się i porę lekcji, a nawet - spróbować nauka przez skype native. Jeszcze niedawno aby nauczyć się języka takiego jak angielski konieczne było uczęszczanie na prywatne korepetycje do nauczyciela, lub na kursy stacjonarne. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Napisze tak konwersacje z nativami nie są złe ale trzeba miec przynajmniej jakieś pojecie z angielskiego. Kto zaczyna przygodę z ang nie polecam konwesacji są za bardzo stresujące;)) Pisze to z własnego doświadczenia miałam konwersacje z nativ z Australii i Nowej Zelandii. Nie chce przez to powiedzieć że jestem przeciwna nativ. To musi byc jakby tu rzec mądrze przeprowadzona rozmowa.
ps Ja jeszcze proponuję:
www.interpal.net fajna strona na znalezienie patrnera do rozmów czy pisania z całego świata.

Pozdrawiam serdecznie!!!
Ewa_G1967
tadeuszs - "Napisze tak konwersacje z nativami nie są złe ale trzeba miec przynajmniej jakieś pojecie z angielskiego. Kto zaczyna przygodę z ang nie polecam konwersacji są za bardzo stresujące;))"

Zgadzam się w zupełności co do pierwszego zdania. Nie miałem możliwości wypróbowania native ale sama myśl, że nie znam na tyle języka już wywołuje u mnie popłoch. Pozdrawiam.
- 12 lat temu
drumstick - Myślę np. o takiej metodzie:
w trakcie rozmowy przeczytam ćwiczenie, które mam z portalu eTutor, a native speaker wskazuje, w których wyrazach powinienem poprawić wymowę.
- 12 lat temu
Ewa_G1967 - Robiłam to samo czyli przygowywałam wcześniej czytanki które czytałam na głos. Nativ mnie poprawiały owczem poprawiło mi się czytanie ale z konwersacjami to nie ma nic wspólnego. Konwersacje są wówczas kiedy porawiasz swoją wymowę samodzielnie face to face a nie czytając tekst. Może się myle to niech mnie ktoś poprawi al edla mnie konwersacje polegają na samodzielnej rozmowie z kimś kto włada tym językiem i niekoniecznie musi to byc nativ. ;))) - 12 lat temu
drumstick - Ale co myślisz o przedstawionej wyżej idei w sytuacji gdy chcesz polepszyć wymowę?

[But what about the above mentioned idea when you intend to concentrate yourself on the improvement of the pronunciation?]
- 12 lat temu
Ewa_G1967 - Widzę ze tzw "zielone pojecie" o języku masz wiec możesz pokusic się o konwersacje. Wymowę możesz polepszyć mając kiążkę z nagranymi tekstami do pwtarzania. Od tego bym zaczęła a później poszłabym na konwersacje. Wcześniej nie ma sensu ale jak pisze to mój pogląd i moje spostrzeżenia z nativami. Ty może bedziesz mec inne doświadczenia. Spróbuj do odważnych świat należy. Ja zaczęłam... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

też uważam podobnie jak Ewa. Jeśli ktoś jest na poziomie A2 a bardzo chce rozmawiać( i słusznie) proponuję z Polakiem,który świetnie zna angielski i jest bardzo rozmowny. Bo to on musi prowadzić rozmowę i w razie zaplątania się w wypowiedzi można po polsku dojść do porozumienia. Z nativem jest to bardzo trudne jeśli Twój angielski jest na poziomie A1-A2.
dania57
drumstick - A jeśli jest B1-B2? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zdecydowanie *próbuj* rozmawiać z nativ -każde narzędzie dobre -internet też-jak będziesz próbował się dogadać to zauważysz jakiego słownictwa czy konstrukcji gramatycznych ci zabrakło, w rzeczywistości często trzeba rozmawiać z ludźmi dla których angielski też nie jest językiem ojczystym
TLK
drumstick - Ale chyba można wybrać native speakera?
Bye the way - z jakiego korzystałaś / korzystałeś portalu?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dwa słowa.
Pamiętajcie, że magiczne słowa native speaker oznaczają również poziom języka, jakiego możecie uświadczyć w tym filmie:

czekając na sobotę:
http://www.filmweb.pl/film/Czekaj%C4%85c+na+sobot%C4%99-2010-598657

Tak na marginesie bardzo ciekawy dokument.

Moja rada jest taka żebyście uważnie sobie wybrali swojego nativa bo na necie znajdziecie wszystkich.
Serdecznie wam życzę byście znaleźli kogoś kto włada poprawnym angielskim i jest świadomy tego, że rozmawia/pisze z obcokrajowcem, bo ta świadomość to wcale taka oczywista nie jest dla niektórych.

PS. Fragment filmu... tak to tez native tyle, że z Polski:
http://www.youtube.com/watch?v=Hs_NpIxKi3M

Pozdro!
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
drumstick - Ciekawe, miałeś do czynienia z takimi native? - 12 lat temu
quantum137 - Z takim nie ale z podobnym językiem. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

do drumstick : korzystałem z rożnych portali rozsianych po świecie które na dłuższy lub krótszy okres udostępniały czaty z nativ - jako możliwość wypróbowania oferty - najgorsze doświadczenie mam z naszym Empikiem, a najlepsze ze Speed z ... Wrocławia, gdzie raz w tygodniu na Skype można było połączyć się z NATIV za free, a NATIV byli z UK, US, Australii, Kanady .
Są to ich lektorzy, a zatem osoby przygotowane do nauczania języka angielskiego, stopień ich znajomości j.polskiego jest skromny.
Korzystałem też z portalu firmy w Sydney - tam konwersacje i lekcje z NATIV - są częściowo odpłatne , ale 8 łączności (4 lekcje, 4 konwersacje w ciągu miesiąca były free - grupy do 6 osób)
TLK
drumstick - Dzięki. Może spróbuję Speed. Miałem taką propozycję. - 12 lat temu
TLK - znalazłem jeszcze to:
[link usunięty ze względu na niezgodność z regulaminem]
popatrz -:)
- 12 lat temu zmieniany: 9 lat temu
drumstick - Korzystałeś z tego? - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodam efektywny link :) [link usunięty ze względu na niezgodność z regulaminem serwisu]
Studiować można angielski przez Skype z native speakers!
Dziła!
A
AnnaBB

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, zdecydowanie tak! Nie tracisz czasu na dojazdy, takie lekcje są zwykle tańsze i masz native speakera tylko dla siebie przez godzinę. Nie musisz go dzielić z grupą słuchaczy jak w tradycyjnej szkole. Nic tak nie pozwala przełamać bariery językowej jak native. Ja mam zajęcia z nativem z https://talkback.pl. Na pewno warto spróbować
T
terencjusz85
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki