ZALOGUJ SIĘ

strony wspomagające doskonalenie umiejętności formułowania wypowiedzi w języku angielskim

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Cześć wszystkim,
jak w temacie poszukuję wszelkich stron, które nastawione są na pomoc w rozwijaniu różnych form wypowiedzi pisemnych przez uczących się języka angielskiego. Szczególnie interesują mnie te, na których oferowana jest bezpłatna pomoc w sprawdzaniu prac pisemnych a może któryś z użytkowników na wyższym poziomie zaawansowania chciałby dorywczo sprawdzić mi jakieś ,, wypracowanko"? Jestem zwięzła, rzeczowa i nie umiem lać wody po angielsku :). Póki co korzystam ze strony https://writeandimprove.com/, ale również ona ma swoje ograniczenia.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.
?
Gość
parseq - Czy z automatycznej (maszynowej) weryfikacji pisanych tekstów na platformie eTutor już korzystałaś i jest ona niewystarczająca?
Podaj proszę na jakim poziomie językowym się znajdujesz, by potencjalni ochotnicy mogli się oszacować, czy dysponują wyższym stanem umiejętności i będą w stanie ruszyć z pomocą. :-) (Tej rzeczowej informacji mi zabrakło.)
- 4 lata temu
parseq - Podaj proszę stwierdzone ograniczenia wymienionej przez Ciebie strony: https://writeandimprove.com - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Parseq odpowiem bez cienia uszczypliwości, mam nadzieję, że nie dożyję czasów kiedy jedynie komputer będzie oceniał nasze umiejętności formułowania wypowiedzi, określi zasób słownictwa, stopień realizacji tematu oraz walory językowe ( chociaż może wtedy taka ocena byłaby bardziej wystandaryzowana). W związku z czym, w ogóle za delikatnie nietaktowne uważam odsyłanie osoby, która szuka REALNEJ pomocy do autocheckera :), tym bardziej, że jak już wspomniałam z tej formy sprawdzania prac już korzystałam. Nie będę się rozpisywać na temat wad i zalet tego typu narzędzi ponieważ większość użytkowników je doskonale zna. Natomiast nawiązując do podanej przeze mnie strony, którą uważam za wartą odwiedzenia i korzystania z jej zasobów ( również ze względu na świetną bazę tematów), myślę, że z nią jest trochę tak jak z nabyciem umiejętności rozwiązywania testów. Może uprzedzając pytanie dodam, że rozwiązywałam już testy językowe, gdzie nie trzeba było czytać pytania bo odpowiedzi były następujące:
a. didn’t teached
b. haven’t taught
c. hs’t teached
d. wszystkie odpowiedzi są prawidłowe
i na tej podstawie oceniano czy ktoś posiada niezbędną wiedzę na dane stanowisko :)
Później można się zdziwić podczas rekrutacji, kiedy osoba zaproszona na rozmowę, poproszona o odpowiedź na pytanie praktyczne, wymagające pokazania jej punktu widzenia rozwiązania danego problemu pyta: A jaka jest prawidłowa odpowiedź? Może za przykład podam, że w ciągu jednego dnia po napisaniu kilku wypracowań z poziomu A2 ( pierwsza ocena pracy) przeszłam do poziomu C1 ( ocena ostatniego wypracowania), co wydaje się progresem na miarę geniuszu :)))) w przypadku osoby, która dłuższą formę wypowiedzi w języku obcym formułowała lata temu. Pytasz również o mój poziom językowy, odpowiem więc, że to zależy :) jakimi kryteriami osoba go testująca będzie się kierowała. Ponieważ rozwiązuje testy poziomujące w okolicach B2/C1 natomiast mój speaking i writing pozostawia wiele do życzenia. W związku z czym w zależności od konkretnej umiejętności poziomy będą różne. To tyle ode mnie, życzę owocnej nauki i pozdrawiam.
?
Gość
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uszczypliwości z mojej strony też nie było, ale trochę naiwnej chęci pomocy już owszem tak.
Dzięki Twojej drugiej odpowiedzi odczytałem (a może i inni też) tym razem opis tego gdzie jesteś i jakiej jakości szukasz. (W pierwszej wiadomości nie znalazłem informacji, że autocheckera na eTutorze już używałaś. Pokornie przyjmuję, że nie umiem wystarczająco dobrze czytać. ;-) )
Niestety nie znam maszynowego narzędzia oceniającego jakość wypowiedzi, poziom słownictwa, stopień realizacji tematu czy inne walory. To jest wyzwanie dla silnika klasy AI, a takich jeszcze realnie nie ma. (Wiemy jak działa Google-Translator, a tłumaczenie jest mniejszym wyzwaniem od oceny walorów językowych, stylu czy stopnia realizacji tematu.)

Podzielę się więc tym czym potrafię:
- zasób własnego słownictwa można (naukowo) zmierzyć w kilka minut tu: http://testyourvocab.com
- niebanalne testy znajomości gramatyki znalazłem w formie (darmowej!) aplikacji na Androida: "Grammar Test". (Wchodzi się na Advanced / General Test i ma się 10 minut na 50 pytań. Potem można sobie przeczytać uzasadnienia do (nie-)prawidłowych odpowiedzi. Zestawów jest aż 45 (po 50 pytań), więc trudno się ich wyuczyć na pamięć.)
Kłaniam się nisko!
parseq
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Gość - Dziękuję za podanie ciekawych możliwości sprawdzenia naszej wiedzy, pierwszą już znam a drugą chętnie wypróbuję. Natomiast co do uszczypliwości jest na tyle wszechobecna, że czasem czytając tylko komentarz, można go opacznie odebrać ;) Idea wzajemnej pomocy budzi dużo lepsze skojarzenia. Także mój błąd, pozdrawia James Bond :D - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Daniel napisał o AI. Tak się zastanawiałem czy w dobie AI, machine learning, deep learning - kursy angielskiego nie mógłby być trochę bardziej wyszukane... Przecież teraz łatwiej jest teraz pozyskiwać dane z tekstów pisanych, mówionych...
Idealnym rozwiązaniem było by podzielenie nauki angielskiego ze względu na położenie geograficzne British, American, Canadian i etc a także dalsze ich podzielenie na język formalny i na język mniej formalny potoczny. W niedalekiej przyszłości każdy w jakiś sposób będzie miał własny mózg podłączony do komputera, sieci internet i odebranie zostanie mu "przyjemność" uczenia się języków obcych.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poruszacie ciekawe tematy, ale łatwiej i szybciej by się wasze posty czytało, gdybyście zaniechali emocjonalnych wstawek, dotyczących domniemanych intencji waszych interlokutorów
A
adam.radke

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki