ZALOGUJ SIĘ

Ona zawsze kłóci się z rodzicami. - She's always quarrelling with her parents. // czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego jest tu czas continous?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Czy istnieje jakaś reguła która tłumaczy dlaczego i kiedy powinniśmy stosować czas continous w takich zdaniach?
Jaka byłaby różnica między "She always argues with her parents" i "She is always arguing with her parents"?
Dzięki i pozdrawiam :)
M
maciej.staniec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Jest to przykład użycia 'always' w present continous. Służy nam to do wyrażania irytacji czyimś nawykiem lub zachowaniem.
W zdaniu z użyciem present simple osoba oznajmia fakt, daje nam informację. Natomiast w zdaniu z present continous wyraża swoje podirytowanie jej zachowaniem :)
A
asia.napierala
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ang-nsw, odpowiem tutaj, bo w komentarzu jest za mało miejsca

Martin Hewings w swojej książce ""Advanced Grammar in Use" pisze, że "always" z tym czasem może wyrażać, że ktoś ma jakąś cechę albo często zachowuje się w określony sposób — "Tony is a really kind person. He's always offering to help me with my work.". W słowniku Cambridge znajduje się przykładowe zdanie "Esme's so cheerful - she's always smiling.", a British Council pisze "George is great. He's always laughing". Przytoczone zdania wcale nie są nacechowane złością, wręcz przeciwnie. To prawda, że present continuous z "always" często używa się po to, żeby wyrazić zirytowanie, ale nie zawsze. Zależy to od czasownika, jakiego się użyje i ogólnej sytuacji. Kontekstu znaczy się.
N
NY-NY
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

always + P.C używamy zawsze, gdy czynność sie powtarza i nas to irytuje.

Np.
Ja zawsze spotykam sie z siostra w weekend. My miło spędzamy czas -> present simple.
ja zawsze spotykam sie z siostra w weekend. Denerwuje mnie to -> present continous
A
ane.siu
NY-NY - always + present continuous można używać nie tylko, gdy coś denerwuje - 4 lata temu
ang-nsw - A kiedy jeszcze? - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.