ZALOGUJ SIĘ

Jak właściwie tłumaczyć na angielski słowo: obywatelstwo

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
W Powtórkach mam przetłumaczyć na angielski słowo: obywatelstwo i tłumaczy mi: nationality . W słowniku/Tłumacz Google Mówi że nationality to narodowość . Tłumacz Gogle mówi że obywatelstwo to citizenship i kto ma rację?? Hela7777
H
Hela7777
tlstar - I właśnie m.in dlatego należy sobie odpuścić korzystanie ze słownika Google'a, który jest pełen niedokładności. Dlaczego nie korzystasz z Diki, który na dodatek w trakcie korzystania z eTutora jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze? - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć , w moim słowniku wychodzi tak : obywatelstwo - citizenship
M
miriam14

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Oba źródła mają rację. Najogólniej można przyjąć, że "nationality" dotyczy obywatelstwa, które przyjmujemy od rodziny przez miejsce, w którym się rodzimy. Jako Polak z urodzenia mam obywatelstwo polskie. W innym, bardziej powszechnym tłumaczeniu, "nationality" to "narodowość".
"Citizenship" to prawny i społeczny związek z jakimś państwem, czyli obywatelstwo wynikające z praw i obowiązków, które przyjmujemy jako obywatele danego państwa. Na obywatela państwa mówi się zatem "citizen".

Oba słowa można przyjąć jako tłumaczenie wyrazu "obywatelstwo", przy czym trochę się różnią swoim znaczeniem.
N
NY-NY

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

w słowniku Diki, "obywatelstwo" (https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=obywatelstwo) ma dwa odpowiedniki - "citizenship" oraz "nationality". Oba hasła są poprawne, a ich użycie zależy od kontekstu.
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jednym z najpopularniejszych zwrotów w Wielkiej Brytanii ze słowem "citizenship" jest: "a citizenship test".

Każdy kto ubiega się o obywatelstwo brytyjskie, musi zdać ten test 75% z (20 pytań) z wiedzy i życia w Wielkiej Brytanii.

Część pytań jest trywialnych a część wymaga trochę wiedzy historycznej, społecznej czy prawnej.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki