ZALOGUJ SIĘ

Haven't don't have zadanie pytania

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Chcę powidzieć, że dwa zegarki nie mają zapięcia. Jak poprawnie?
1.Two watches don't have claps?
2.Two watches have'nt claps?
D
damianddz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć,

pierwsze zdanie "Two watches don't have claps" jest całkowicie ok. Natomiast drugie zdanie "Two watches have'nt claps" nie jest do końca poprawne. Przede wszystkim apostrof znajduje się w nie w tym miejscu. Powinno być "haven't", nie "have'nt". W języku potocznym można napotkać na taki sposób zaprzeczania (rzadko, ale jednak), jednak zazwyczaj wykorzystuje się czasownik posiłkowy "do" (tak jak w pierwszym zdaniu). Wydaje mi się zatem, że pierwsze zdanie jest o wiele lepsze i naturalne niż drugie.

Pozdrawiam
Michał
M
michal.br
parseq - A co z wersją brytyjską: "Two watches haven't got claps." ?
Uczyłem się, że przeczenie "have" (posiadać, mieć) robi się najbezpieczniej przez operator "don't/doesn't have" albo (BrE) "haven't got". (Wersja "haven't" (bez "got") jest niepoprawna.)
Czy dobrze zapamiętałem?

Polecam też analogiczny wątek: https://www.etutor.pl/forum/thread/993300-Ktora_forma_jest_poprawna_She_hasn_t_a_husband_czy_She_doesn_t_ha.html#answerComment_41424
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
michal.br - Ano dobrze, zaprzeczenie "haven't got" też jest okej ;) ogólnie mówienie "have got" lub "haven't got" jest własnie charakterystyczne dla BrE, szczególnie w nieformalnych kontekstach - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

2. jest z pewnością zdaniem poprawnym gramatycznie. w tym zdaniu have znaczy posiadać ( possession). tak jak poprawnie jest napisać I have a car. Uważaj n.a. egzaminach mogą ci tej structure nie uznac.

1. structure bezpieczna. oczywiście clasps, also buckles. forma skròcona have not, cos nieco nie gra
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.