ZALOGUJ SIĘ

Haven't don't have zadanie pytania

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Chcę powidzieć, że dwa zegarki nie mają zapięcia. Jak poprawnie?
1.Two watches don't have claps?
2.Two watches have'nt claps?
D
damianddz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

2. jest z pewnością zdaniem poprawnym gramatycznie. w tym zdaniu have znaczy posiadać ( possession). tak jak poprawnie jest napisać I have a car. Uważaj n.a. egzaminach mogą ci tej structure nie uznac.

1. structure bezpieczna. oczywiście clasps, also buckles. forma skròcona have not, cos nieco nie gra
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

pierwsze zdanie "Two watches don't have claps" jest całkowicie ok. Natomiast drugie zdanie "Two watches have'nt claps" nie jest do końca poprawne. Przede wszystkim apostrof znajduje się w nie w tym miejscu. Powinno być "haven't", nie "have'nt". W języku potocznym można napotkać na taki sposób zaprzeczania (rzadko, ale jednak), jednak zazwyczaj wykorzystuje się czasownik posiłkowy "do" (tak jak w pierwszym zdaniu). Wydaje mi się zatem, że pierwsze zdanie jest o wiele lepsze i naturalne niż drugie.

Pozdrawiam
Michał
M
michal.br
parseq - A co z wersją brytyjską: "Two watches haven't got claps." ?
Uczyłem się, że przeczenie "have" (posiadać, mieć) robi się najbezpieczniej przez operator "don't/doesn't have" albo (BrE) "haven't got". (Wersja "haven't" (bez "got") jest niepoprawna.)
Czy dobrze zapamiętałem?

Polecam też analogiczny wątek: https://www.etutor.pl/forum/thread/993300-Ktora_forma_jest_poprawna_She_hasn_t_a_husband_czy_She_doesn_t_ha.html#answerComment_41424
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
michal.br - Ano dobrze, zaprzeczenie "haven't got" też jest okej ;) ogólnie mówienie "have got" lub "haven't got" jest własnie charakterystyczne dla BrE, szczególnie w nieformalnych kontekstach - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.