ZALOGUJ SIĘ

Kiedy zastosujemy "anymore", a kiedy "any more"?

12 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
pytanie jak w temacie
Poproszę o przykłady zdań w miarę możliwości.
Jokasta
mpajewski91 - Serdecznie dziękuję, efogt!
m.pajewski
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Fajne pytanie, nie głupie i bardzo wartościowe.
Nie będę przepisywać ze stron internetowych ani chwalić się jaka to jestem dobra z anglika:), znalazłam coś dla Ciebie, jest wyjaśnione krótko i zwięźle. Mam nadzieję że będziesz zadowolona? Jeśli nie, możesz mnie ochrzanić że swoje trzy grosze jak zwykle wtrącam:)...nie tam gdzie potrzeba...
http://www.grammarmudge.cityslide.com/articles/article/992333/9035.htm

Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt
Jokasta - Nie wiem kto mógłby Cię ochrzanić za to, że pomagasz innym. Wielkie dzięki za to, że chce Ci się szukać odpowiedzi na zadawane pytania i pomagać pytającym uczestnikom. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
paulina2701 - Czyli w ćwiczeniu jest błąd:
https://www.etutor.pl/lekcje/24/776/
i w obydwóch przypadkach powinno być napisane osobno.
Dzięki :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Dzięki:) Ciesze się że jesteście zadowolone obydwie dziewczyny:)Tak często nie znam odp. na zadane pytanie ale staram się szukać bo wiem jak to jest kiedy pytanie pozostaje bez odpowiedzi. - 12 lat temu
esterka - Wydaje mi się, że na stronie, którą znalazła Efgot, chodzi o to, że w środku zdania nie można użyć anymore, tylko any more jako zaprzeczenie more. Ale na końcu może być any more i anymore (2 wersje pisowni), więc etutor nie ma błędu. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Bilberry - that you don't trust Frank any more
don't trust him anymore
w obu wypadkach powinno być "no more"
dobrze zrozumiałem?
- 12 lat temu
esterka - Nie, - na stronie wskazanej przez Efgot jest przykład: We do not have any more work = We have no more work. Natomiast anymore to odrębny znaczeniowo przysłówek, jest tam ładnie wytłumaczone. I właśnie to anymore może być pisane razem albo oddzielnie (sprawdzałam w Oxford, Longman, Cambridge) - 12 lat temu
TLK - no to ja jeszcze coś takiego znalazłem:
http://alt-usage-english.org/anymore.html
- 12 lat temu
esterka - TLK - o to mi chodziło. Któryś z tych wspomnianych słowników nie miał hasła anymore. Dwa pozostałe dodają po "any more" (also anymore) - 12 lat temu
Bilberry - z linku podanego przez TLK wynika, że wielu Anglików i Amerykanów nie rozumie różnicy, pocieszyłem się :D - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki uprzejmości koleżanki dania57, która zapytała swojego amerykańskiego znajomego o różnicę między any more/anymore wklejam jeszcze jego odpowiedź w tym temacie:

ANY MORE = 'no more'
ANYMORE = 'now' 'at this time'

Examples:
1. We do not have any more icecream [=we have none]
2. We are not working anymore [=we are not working at present]

''Jest wiele opinii na ten temat.

Niektórzy sądzą, że "anymore" jest po prostu niepoprawne, inna grupa myśli, że znaczą tak samo, i trzecia grupa myśli że "anymore" jest przysłówkiem i "any more" to jest przysłówek+przymiotnik lub przymiotnik+rzeczownik.''
Jokasta
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
efogt - Dzięki Joasia za tą informację. Wiele wyjaśnia.+ - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pozdrawiam wszystkich uczestników wątku 'any more - anymore' i dziękuję za cenne uwagi, były mi bardzo pomocne.
m.pajewski
M
mpajewski91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

any more, no more, some more - how much? - jeszcze trochę, już nie
Do you want any more wine? - Chcesz jeszcze trochę wina?
There's no more bread. - Nie ma już chleba.
I need some more time. - Potrzebuję trochę więcej czasu.

anymore/any more, any longer, (na końcu zdania), no longer - już dłużej (nie)
I don't trust him anymore/any more - Już mu nie ufam.
He no longer supports the Conservative Party. - On już nie popiera Partii Konserwatywnej.
Ann doesn't live here any longer. - Anna już tu nie mieszka.
zaz2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To daliście mi do myślenia, bo się nad tym jeszcze nie zastanawiałam. Dzięki linki. Pozdrawiam :)
absolwentka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję Wam bardzo.
jotce

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki