ZALOGUJ SIĘ

Dźwięki w ćwiczeniach "Obrazki"

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Mam pytanie do użytkowników serwisu w kwestii dźwięków, a zwłaszcza ich natężenia i długości, w ćwiczeniach "Obrazki – nauka ze słuchu" / "Obrazki – dobieranie podpisów", jak również "Dyktowanie słówek". Jest to szczególnie irytujące jak wykonuje się te ćwiczenia wieczorem, gdy jest cicho. Już kiedyś zwracałem uwagę aby ten długi intensywny dźwięk po każdym poprawnym zaznaczeniu trochę wyciszyć. Niestety nic się nie zmieniło. Więc raz jeszcze próbuję. Moim zdaniem dźwięk ten jest zbyt głośny, głośniejszy chyba od dźwięku następującego po błędnej odpowiedzi. A z pewnością jest dłuższy. A powinno być chyba odwrotnie. Czyli cichszy i najlepiej krótki dźwięk, mniej przeszkadzający, powinien następować po poprawnej odpowiedzi, a ten głośniejszy i dłuższy powinien zwracać uwagę na nieprawidłowe zaznaczenie. Jak sądzicie? Popieracie taką zmianę czy nie?

A. niech zostanie tak jak jest.

B. wystarczy zmniejszenie intensywności dźwięku oznaczającego poprawną odpowiedź.

C. zmiana obu z nich (zmiana, a nie zamiana!, najlepiej dwa całkowicie nowe dźwięki); byłoby: odpowiedź prawidłowa – krótki, cichy dźwięk; odpowiedź nieprawidłowa – dłuższy i trochę głośniejszy dźwięk.

Czekam na opinie.
K
KBPL
artzaw1 - Popieram uwagę! Te "jingle" to pomyłka. Są zbyt głośne w stosunku do tego, co mówi native speaker. Walą po uszach nieważne czy dobrze odpowiesz, czy źle. Najepsze byłoby wdrożenie opcji '3'. P.S. Ale poza tym drobnym issue - etutor is the best. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Dzień dobry, serdecznie dziękujemy za sugestię. Niestety, na ten moment nie planujemy zmian w tym zakresie, bardzo mi przykro. Jeżeli dźwięk we wskazanych ćwiczeniach jest dla Pana szczególnie uciążliwy podczas nauki, zachęcamy do jego całkowitego wyłączenia na stronie: https://www.etutor.pl/profil/preferencje :). Pozdrawiamy.
aleksandra.rosiek
KBPL - Nie chodzi mi o zmianę "tu, teraz, zaraz". Zmiana dźwięku, jego podmienienie, to raczej drobiazg. I naprawdę nie trzeba tego "planować". Jeśli większość zainteresowanych byłaby za zasugerowaną przeze mnie zmianą to nie widzę powodu dlaczego by ktoś z serwisu miał się upierać że ma pozostać tak jak jest teraz. I dlatego też zwróciłem się o opinię innych użytkowników. Ale bardzo dobrze że taka opcja wyłączenia tych głośnych dźwięków jest i pewnie, jeśli nic się nie zmieni, z tego skorzystam. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
KBPL - Niestety, jak widać, to forum nie cieszy się popularnością. Więc zadawanie pytań o cokolwiek mija się chyba z celem. Z drugiej strony może to dobrze, że użytkownicy zajmują się, jak sądzę, najważniejszym, czyli nauką. A ten dźwięk, który wyłączyłem, będę obstawał przy swoim, jest za głośny i dlatego irytujący. Z pewnością nie tylko dla mnie. - 6 lat temu
loen - Zgodzę się - są tacy, którzy zwracają uwagę na takie szczegóły i pomaga im modyfikacja ich w samej nauce. Moim zdaniem sugestia jak najbardziej na miejscu i i godna rozważenia. Sam to zauważyłem, nie przeszkadza to tak bardzo, lecz jeśli byłaby możliwość zmiany, to z miejsca skorzystałbym. Dodam jeszcze, że nie wierzę, że byłoby problemem zważając na możliwości programowe serwisu (jakoś jego wykonania bije na głowę wiele stron - w prostocie i funkcjonalności) ani wprowadzenie możliwości zmiany natężenia dźwięków, ani tym bardziej podmiana plików. - 6 lat temu
artzaw1 - Dzięki za opcję "Wyłączenie dźwięku" w preferencjach. Pomaga :) - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym poprosil o wiecej cwiczen z obrazkami - bo moja zona je uwielbia.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotr, zapomniałem o 29 czerwca - spóźnione najlepsze życzenia.

Mnie się bardzo podoba, że Twoja Pani lubi obrazki. Ta metoda ćwiczeń może dawać uspokojenie nerwów, oraz dobre wyniki w nauce angielskiego. Duża ilość takiego słuchania i patrzenia na zapisy ortograficzne jest niezłym rozwiązaniem w nauce, gdy ktoś to lubi, bardzo dobre wyniki. Ważny jest wybór opcji tylko powtórki, wszystkie itd. Poza tym w niektórych sytuacjach osobistych, dobra metoda rozgrzewka w nauce.

Sam wykonuję mało tych ćwiczeń, jeden powód zmiana formuły obrazków ( jednej z trzech wersji) przy pomocy której cwiczyłem wymowę. Teraz tę funkcję spełniają ćwiczenia memory pary słówek. Może to jakoś Tobie lub innym się przyda. Pozdrawiam.
abmmichal
piotr.grela - Dzieki Michal za zyczenia. Ja szczerze mowiac nie za bardzo przepadam za grami jezykowymi ale widze jak moja Kasia uczy sie z obrazkow i gra w wisielca. Denerwuje, mnie ze moja step-daughter nie uczy sie na Etutorze tylko siedzi na snapczacie :-/ A co do obrazkow, wydaje mi sie, ze latwiej byloby zapamietac mi mniej znane slowko lub kolokacje gdyby by do niego byl dolaczony jakis obrazek, chodzi o kwestie wizualizacji... - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki