ZALOGUJ SIĘ

David wants to live in New York when he grows up.

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Witam,

moje pytanie związane jest ze zdaniem powyej (w temacie) i czasem Future simple.
Dlaczego WANTS?
Nie bardzo rozumiem jak zdanie to ma się do omawianego czasu. Rozumiem, że chodzi o przyszłość, ale co więcej?
Wcześniej też było podobne zdanie: "She wants to move to Hollywood and become a star".
Czy tak zawsze ma być, że jeśli coś planujemy, ale nie jesteśmy tego pewni używamy present simple?
Do tej pory poznałam 3 czasy: present simple, continouos i teraz future simple.
Nie lubię się uczyć "na pałę", bardzo bym prosiła o jakieś przykłady (nie odsyłanie mnie do teorii).


Pozdrawiam.
jusia1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To zdanie raczej nijak ma się do omawianego czasu. Natomiast ma się do omawianego tematu jakim jest „Plany na przyszłość”.

Jest to po prostu inna forma do wyrażenia planów, tym razem z użyciem present simple. Moim zdaniem nie niesie informacji o tym czy coś jest mniej lub bardziej pewne.

W języku polskim występuje analogiczna konstrukcja:
Ona przeprowadzi się... (she will move...)
Ona chce się przeprowadzić (she wants to move...)
M
mrlukz
jusia1986 - Dziękuję bardzo ;)
życzę Wesołych Świąt :D
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To nie jest inna forma wyrażania planów za pomocą Present Simple, tylko zdanie czasowe. Po niektórych słowach, jak "when", "if", "until", "as soon as" itd. przyszłość wyrażana jest za pomocą czasu teraźniejszego zamiast przyszłego.
Nie znaczy to, że zawsze po "when" jest czas teraźniejszy, jedynie w tzw. zdaniach czasowych.
zaz2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki