ZALOGUJ SIĘ

A2-1 Cisza i spokój: różnice między quiet, calm, still, silent, silence

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Mam problem z tym tematem. W zasadzie wszystkie słowa znalem, choć "still" pamiętałem jako "wciąż, nadal". W każdym razie teraz nie ogarniam, kiedy które "cichy" należy stosować. Nie rozumiem dlaczego "calm" dodano 2 krotnie, raz jako "spokojny, opanowany" i zaraz potem pojawia się (w lekcji) "calm - spokojny, cichy". Nie lepiej od razu wprowadzić "calm - spokojny, cichy, opanowany" ?

Widzę, że mamy tu przymiotniki i rzeczowniki - moim zdaniem bardziej czytelne byłoby zaznaczanie na dodawanej karcie z jaką częścią mowy mamy do czynienia. Z drugiej strony, w przypadku wspomnianego "calm", może on również pełnić rolę rzeczownika: "spokój, cisza", a nawet czasownika (źródło: Diki;) )

Największy jednak mój problem jest z wyborem odpowiedniego słowa w ćwiczeniach do lekcji. Jak mogę odróżnić, kiedy powinienem wpisać "calm" a kiedy "still" lub "silent". Podobnie nie odróżniam "quiet i silent"
N
netis7
alajer - be quiet bądż cicho - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

quiet not moving
A
alajer

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak zajrzysz do Diki to okaże się, że 'calm' ma nie dwa a cztery znaczenia. Niektóre słowa w j. ang. mają po kilkanaście, a nawet więcej znaczeń. I to często nie tak podobnych jak wskazane 'calm', gdzie akurat znaczenia są bardzo pokrewne. Taki to już urok chyba wszystkich języków, że niektóre słowa czy zwroty mają czasem zupełnie rożne znaczenia. Także w j.polskim.
Oprócz rzeczowników i przymiotników wszystkie wymienione słowa są także czasownikami, a 'still' jest także przysłówkiem. To też taki "urok" angielskiego, że dane słowo może być różną częścią mowy.
Nie przejmuj się, że akurat w danym ćwiczeniu "nie trafiasz". Jeśli znaczenie jest podobne czy identyczne (często są to bowiem synonimy) to na 100% będziesz zrozumiany. Najpierw podstawy języka, a szlifowanie niuansów lepiej zostawić sobie na później.
T
tlstar
netis7 - Dziękuję za odpowiedź.

Rzecz w tym, że właśnie próbuję szlifować podstawy. Angielskiego uczę się już 2,5 roku - samodzielnie.

We wspomnianej lekcji A2-1 "podszlifowałem" kiedy po "go" jest "to, for lub on". Zostało to czytelnie objaśnione.
Dalej w lekcji wprowadzono słowa związane z ciszą/milczeniem - wszystkie mi znane, więc gdzie jest ten haczyk kiedy które należy użyć - w powtórkach do lekcji kompletnie poległem :/

- 6 lat temu
wojtek.j - Do każdej z powtórek możesz dodać notatkę, która ułatwi ci rozpoznanie, której odpowiedzi wymaga od ciebie system. :-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki