ZALOGUJ SIĘ

Czy ten algorytm nauki jest na pewno dobry?

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Dopiero zacząłem się uczyć a już widzę wielką niedogodność. Przynajmniej w moim przypadku. Podaje mi za dużo na raz zbyt podobnych do siebie określeń np. odnoszących się do cichy, spokojny (calm, quiet) i innych wyrażeń. (laid-back, easy-going) Można to jakoś zmienić, aby na raz mi nie wysypywało tyle bliskoznacznych słówek?

Dodam, że to powoduje po prostu chaos w mojej głowie, po jakimś czasie mnie drażni.
MarcinHezychasta
piotr.grela - Marcin, rozumiem Ciebie ale nie ma takiej możliwości, nie do końca jest to wina systemu powtórek a lekcji, które są tematycznie zbudowane.

Gdybym miał zaczynać naukę innego języka obcego, zamiast lekcji wyszukałbym listy słów a potem i zwrotów według częstotliwości ich występowania.
100, 500, 1000, 3000, 5000, 10000 najczęściej występujących słów i zwrotów.

Potem do nauki dodawałbym własne słówka na z oglądniętych filmów, przeczytanych książek etc.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
MarcinHezychasta - To by była dobra taktyka. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Moim zdaniem system powtórek jest OK. Trzeba zacząć od siebie. Uczyć się systematycznie, dodając codziennie do powtórek taką samą ilość elementów i również systematycznie, wszystkie zaplanowane przez system powtórki przerabiać każdego dnia. Ty decydujesz o tym co znajdzie się w powtórkach poprzez dodawanie (ilościowe i merytoryczne) elementów do powtórek, ich ocenę podczas powtarzania i systematyczność w nauce. Wszystko się ustabilizuje. Powodzenia!
A
ang-nsw
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
MarcinHezychasta - A można jakoś usunąć niektóre słówka, zwroty, które wcześniej dodało się, bądź zostały dodane?

Zauważyłem dopiero teraz, że jest możliwość poćwiczenia trudniejszych słówek, jak i ich wykluczenia.

EDIT: Teraz już nie mam tej opcji "poćwicz trudniejsze słówka". Pojawia się od czasu do czasu?
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - można usunąć i można też przećwiczyć trudniejsze zwroty, Wejdź w zakładkę słówka, tam jest wszystko. I listy słów, i to co masz w powtórkach i to co jest dla Cb trudniejsze i tam możesz to ćwiczyć - 3 lata temu
tlstar - Powtarzanie swoich trudnych elementów (200 szt.) masz w opcji Główne menu - Słówka - Powtórki specjalne - Trudne elementy angielskie. - 3 lata temu
MarcinHezychasta - Dziękuję, tak już się zorientowałem gdzie są te powtórki. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrze jest używać NOTATEK.. Ja często z nich korzystam, i nie ma zamieszania takiego.
W komputerze notatkę robisz naciskając klawisz (równa sie "=")
Zgadzam się z tobą, że jak jest za dużo znaczeń tego samego słówka, to zaczyna się to mieszać, ale nie ma to nic z algorytmem, ale raczej ze sposobem organizacji, i poukładania wszystkiego.
H
halkins
MarcinHezychasta - Dziękuję za cynk, na pewno się przyda. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.