ZALOGUJ SIĘ

Po zmianach na A1 moje słówka zniknęły z powtórek, dlaczego?

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Weszłam w lekcję z czasownikami nieregularnymi, które oznaczyły mi się jako niezrobione (lekcja 3 w Pilem, jadłem). Na liście były takie, które już dodawałam do powtórek, a miałam dostępną opcję "Dodaj do powtórek", czy to znaczy, że po zmianach zostały mi one usunięte? Dlaczego?
Faktem jest, że od kilku dni nie wskakują mi żadne czasowniki nieregularne w powtórkach.Sądziłam, że może jeszcze nie ich czas, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy to raczej nie chodzi o to, że zostały mi one usunięte.
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Nie wiem dlaczego to PYTANIE zostało przesunięte do FORUM. Nie jest to pytanie do użytkowników, nie chce tu dyskutować na temat: o mi tez zniknęło. Pytanie było proste: dlaczego? I oczekiwałam odpowiedzi od pracowników eTutora.

Na narzekanie na zmiany w A1 jest dużo więcej wątków nie potrzeba mi było nowego.
S
SmallM
aleksandra.rosiek - Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że założony przez Panią temat został przeniesiony do zakładki "Forum", ponieważ nie dotyczy kwestii językowych. Zakładka "Pytania" służy do zadawania pytań językowych (stąd też oznaczenie w postaci flagi brytyjskiej). Pozostałe tematy, które nie dotyczą języka, prosimy kierować do zakładki "Forum", w której również udzielamy odpowiedzi.

Jednocześnie prosimy o cierpliwość - mój kolega p. Dawid Turek, który jest odpowiedzialny za kwestie techniczne, przyjrzy się opisywanemu przez Panią problemowi i udzieli odpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiamy.
- 7 lat temu
SmallM - OK. Dziękuję za informację - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianami w poziomie A1, modyfikacji uległy systemowe listy elementów gramatycznych, do których należą m.in. listy czasowników nieregularnych. Dotychczas funkcjonowały one jako olbrzymie grupy tabel w różnych miejscach kursu, co według sporej części naszych Użytkowników miało być mało intuicyjne przy nauce z poziomu urządzeń mobilnych. W związku z tym, przy okazji zmian w poziomie A1, listy gramatyczne zostały podzielone na mniejsze partie, dopasowane do tematyki lekcji w poszczególnych poziomach. Dlatego też, lista czasowników nieregularnych musiała zostać sporządzona od nowa i stąd niektóre z nich mogły Pani wyjątkowo wypaść z powtórek.

Serdecznie przepraszamy za małe zamieszanie z czasownikami, jakie Pani zauważyła przy tej okazji. Jeśli zdarzy się, że spotka Pani czasownik nieregularny, który Pani dodała, a wyświetla się dalej "Dodaj do powtórek", to proszę kliknąć w ten przycisk jeszcze raz, a na pewno dany element będzie w Pani powtórkach.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tylko niech się Pani z tym zbytnio nie spieszy, bo w listach słówek są dwa różne nazewnictwa dla list czasowników nieregularnych, więc za pewne ktoś to wkrótce ujednolici... Kasując je z powtórek po raz kolejny.

Mam sugestię - dodać je z poziomu DIKI jako własne słówka... Wtedy nie znikną (raczej).
Sama od jakiegoś czasu mam własną listę słówek na którą wrzucam czasowniki nieregularne. To pozwala mi je powtarzać kiedy mam na to ochotę.
KateWBriget
SmallM - Chyba muszę zacząć tworzyć własne listy słówek. To nie jest taki zły pomysł, aczkolwiek czasochłonny ;) Dziękuję bardzo za sugestię.

Kate, dzięki raz jeszcze, właśnie zaczęłam się "bawić" we własne listy i mega mi się to spodobało. Mogę sobie posegregować listy jak mi się podoba :)
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
KateWBriget - I to jest właśnie powód, dla którego zaczęłam z nich korzystać. Swoboda, możliwość manewru, powtarzania ich kiedy trzeba... :)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@dawidturek

Popieram sugestię KateWBriget o dodaniu elementów gramatycznych do słownika DIKI tak, aby przy aktualizacji kolejnych poziomów językowych taka sytuacja o wykasowaniu słów z powtórek nie zaistniała. Uważam, że jest to bardzo ważna kwestia gdy mamy dużą ilość elementów dodanych do powtórek i zostaje z niej wykasowane słownictwo ;/ . Ciężko czasem się zorientować czego nam brakuje, trzeba by znowu przelecieć wszystkie lekcje od nowa :"( ...
L
leon_zawodowiec
KateWBriget - leon_zawodowiec
dla mnie jakimś rozwiązaniem jest to, co radziłam SmallM - dodawanie słówek/zwrotów na własne listy słówek (np mam listę czasowniki nieregularne, phrasal verbs itd) z nadzieją, ze nawet jak się kurs posypie (chciałam powiedzieć... zaktualizuje) to powtórki mi zostaną. Uciążliwe - fakt. Ale coraz żadziej dodaję cokolwiek z poziomu lekcji.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
SmallM - Kate, mam już całkiem ładnie potworzone listy, ale nie bardzo wiem jak sobie powtarzać konkretną listę. Mam np. listę słówek z którymi mam problem, żeby je zapamiętać. Chciałabym ją kilka razy przerobić, ale nie widzę opcji: powtarzaj listę. Można coś kombinować, żeby ją dodać do powtórek, wywalić itd, ale nie wiem czy wtedy nie zakłócę całego harmonogramu. Jest jakiś sposób by sobie powtarzać słówka z konkretnej listy? - 7 lat temu
aleksandra.rosiek - @SmallM w przypadku własnych list słówek może Pani skorzystać z opcji powtórek specjalnych. Więcej na ten temat znajduje się na stronie: https://www.etutor.pl/help/special-repetitions :-). - 7 lat temu
KateWBriget - Dokładnie
Wchodzisz w słówka, powtórki specjalne i... przez "nowy zestaw list słówek" towrzysz sobie listę do powtórek :) Potem powtarzasz za pomoca powtórek specjanych
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
SmallM - Dziękuję Wam za odpowiedź :) własnie skończyłam zwykłe powtórki, to będę mogła pobawić się w te specjalne ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słownik Diki, jak sama nazwa wskazuje, służy tłumaczeniu obcego słownictwa. W związku z czym wszelkie elementy gramatyczne są umieszczone w Serwisie eTutor. Listy gramatyczne stanowią integralną cześć kursów zarówno z języka angielskiego, jak i niemieckiego, ponieważ zostały opracowane specjalnie na ich potrzeby. Dlatego też, nie mogą być jednocześnie być udostępniane w ramach Diki, które mimo synchronizacji z eTutorem, jest osobną usługą.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki