ZALOGUJ SIĘ

Jak można przenieść swój "zasób" sówek do innego uzytkownika.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
I ja ( Wojciech Lorys) i moja żona ( Jolanta Lorys) mamy wykupiony abonament do nauki angielskiego etutor. Czy jest możliwość, abym przeniósł swój zasób słówek do etutora żony. A jęłsi tak to jak mam to zrobić ?
W
WojciechLorys

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Nie miałoby to sensu z punktu widzenia uczenia się, to raz.
A dwa, że mogłoby to być spore pole do nadużyć.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak najbardziej mialo by to sens. Mojemu szwagrowi bardzo podoba sie Etutor a zwlaszcza moje notatki do ponad 80000 slow i zwrotow ale nie chce mu sie robic tego samego. Taka funkcja byla by super, moglbym szybko przetransferowac slowka na konto szwagra, zony, corki i pozostalej rodziny. Zaleta Etutora nie sa bajery i wodotryski ale mozliwosc dodawania notatek do slow i zwrotow. A to jest bardzo zmudna praca, zajmujaca nawet do polowy czasu spedzonego w Etutorze. Bylem bardzo niezadowolony kiedy "organ decyzyjny" probowal usunac ta funkcje. Chetnie skorzystalbym z innych uzytkownikow notatek, moze ktos z moich, oszczedzilo by to nam czasu, ktory mozna by przeznaczyc na powtorki, czytanie ksiazek.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
futbolowa - Nie zgodzę się. W nauce nie ma drogi na skróty, a ideą notatek jest to, że mają być funkcjonalne dla nas. Ich tworzenie jest elementem procesu nauki, którego nie można sobie tak po prostu pominąć, by ktoś nas wyręczył. Poza tym, to, co jest zrozumiałe dla mnie, nie musi być zrozumiałe dla mojego szwagra ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uprzejmie informujemy, że nie ma takiej możliwości, aby przenosić sobie listy słówek z jednego konta na drugie. Raz, że zakłócałoby to pracę algorytmów przydzielających powtórki na bazie list słówek. A dwa (i tu zgadzamy się z opinią @futbolowa), że rodziłoby to pole do sporych nadużyć, które nie są pożądane na naszej Platformie.

Pozdrawiamy :)
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To w takim razie mogliby Państwo stworzyć listy np. 50.000 najbardziej popularnych słówek angielskich, 100.000 kolokacji, 100.000 zdań przykładowych tak aby łatwo i hurtem się dodawalo do nauki.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z Panem Piotrkiem. Gotowe listy słówek ułatwiły by mi naukę.
martynka.bienko

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Każdy Użytkownik, który posiada aktywny abonament, ma dostęp do strony z najpopularniejszymi angielskimi słówkami:

https://www.etutor.pl/words

Na tej stronie znajdziemy, obok 1000 najpopularniejszych angielskich słówek, kilka tysięcy innych list z najpopularniejszymi hasłami spośród kilkudziesięciu różnych kategorii tematycznych. Oznacza to bazę kilkuset tysięcy haseł, które przydadzą się każdemu w trakcie nauki :)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie,

List słówek jest dużo ale BRAK jest możliwości prostego przeglądania tych list (i dodawania wybranych słówek). Trzeba w ramach listy po kolei decydować odnośnie każdego ze słówek - czy je dodać czy odrzucić. Jest to wyjątkowo niewygodne i utrudniające naukę osobie mającej już pewną znajomość języka i wyłącznie uzupełniającej swoją wiedzę z Państwa platformą. A co za tym idzie nie chcącą wykonywać po kolei lekcji. Kiedyś była taka możliwość i juz wielokrotnie krytykowałam zmianę odbierającą nam taką możliwość.

Pozdrawiam,
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy @Barbara.m za sugestię. Jeśli chodzi o listy słówek to dajemy wolność wyboru Użytkownikom, jakie hasła chcą mieć w powtórkach - czy będzie to cała lista, czy może tylko jej fragment albo pojedynczy element. Nasza Platforma musi uwzględniać potrzeby zarówno Użytkowników, którzy uzupełniają swoją wiedzę, jak i takich Użytkowników, którzy zaczynają swoją naukę od początku lub od jakiegoś poziomu zaawansowania.
Nasi angliści, germaniści i metodycy tak przygotowali poszczególne kursy, aby każda kolejna lekcja wprowadzała Użytkownika do bardziej zaawansowanej tematyki. Dlatego też, zależy nam też na tym, by Użytkownicy uczyli się i przerabiali lekcje po kolei, ponieważ to pozwoli im skuteczniej opanować język obcy.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@dawidturek
"Dlatego też, zależy nam też na tym, by Użytkownicy uczyli się i przerabiali lekcje po kolei, ponieważ to pozwoli im skuteczniej opanować język obcy."

Niestety ale to oznacza, że traktują nas Państwo jak idiotów, którzy sami nie potrafią ocenić czy lepsze jest dla nas przerabianie lekcji po kolei czy uczenie się haseł w innej kolejności. Poprzednia metoda uwzględniała potrzeby obu grup użytkowników i tych uczących się po kolei i tych bardziej zaawansowanych. Obecna ignoruje potrzeby bardziej zaawansowanych użytkowników. Dawaliby Państwo wolność wyboru gdyby hasła dodawana w innej kolejności niż po kolei nie wpadały wyłącznie na listę 'Moje słówka' (nawet te dodawane z list) zaśmiecając ją i utrudniając naukę oraz gdyby można było przeglądać w wygodny sposób hasła znajdujące się na liście (teraz tak nie jest). Narzucanie konieczności przerabiania list po kolei oznacza, że liczą się dla Państwa tylko Ci użytkownicy, którzy startują z poziomu A1. I bardzo przykro mi z tego powodu.

Korzystanie z list słówek jest obecnie niewygodne i dlatego choć sama nigdy nie zdecydowałabym się korzystać z takiego zasobu to nie dziwię się, że użytkownicy którzy raz przeszli już tę drogę przez mękę wybierając z listy bardziej wartościowe do nauki zwroty myślą o tym jak podzielić się takim własnym zasobem z bliskimi.
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Barbara.m, jak najbardziej dla nas wszyscy Użytkownicy mają takie same znaczenie, bez względu na poziom zaawansowania czy staż w Serwisie.

W związku z tym dziękujemy wszystkim Użytkownikom za wszelkie sugestie. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zainteresowanie rozwojem Platformy. Możemy Was zapewnić, że mamy w planach rozwijanie Platformy dalej i z pewnością w trakcie rozbudowy naszych Serwisów będziemy korzystać z Waszych sugestii i propozycji.

Oczywiście, na temat wszelkich zmian będziemy informować Użytkowników na bieżąco :)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.