ZALOGUJ SIĘ

Co robić po zakończeniu kursów angielskiego?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam
zauważyłem że od czasu do czasu pojawia się pytanie: co dalej ?
mam taka propozycję. Proszę abyśmy w tym wątku zebrali fajne i sensowne propozycje dalszej nauki czy badania języka angielskiego z krótkim opisem
Na początek zaczynając listę proponuję stronę
www.ted.com --> mnóstwo tekstów do słuchania z "napisami" po angielsku i nierzadko po polsku + transkrypcje w różnych językach
M
mike1309

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Można wiedzieć ile czasu zajęło ci zrobienie całego kursu?
- Dodawałeś wszystkie elementy do powtórek. Jeśli nie to jakie?
- Czy wykonywałeś wszystkie zaplanowane powtórki na dany dzień?
- Jak podszedłeś do nauki: czy wykonywałeś najpierw powtórki i zabierałeś się za robienie lekcji czy może nie robiłeś powtórek tylko szedłeś z materiałem bez utrwalania? Czy może wykonywałeś najpierw gramatykę, a później np. słownictwo?

Ja zaczynając od zera niemiecki szedłem lekcja po lekcji dodając niemal wszystkie słówka. Jednak doszedłem tak do poziomu B1 po 2 latach nauki. Wykonywałem sumiennie wszystkie powtórki gdyż uważam, że to daje największe efekty - systematyczność i ciągłość powtarzania, a mocne utrwalenie materiału zajmuję dużo czasu. Patrząc z perspektywy jednego roku to średnio wychodzi mi 30 min dziennie nauki niemieckiego na eTutor. Dodatkowo czytam książki wydawnictwa Edgar gdzie na marginesie są wypisane trudne słówka z tłumaczeniem, a między rozdziałami są ćwiczenia nawiązujące do lektury. Ciężko mi dalej kontynuować niemiecki lekcja po lekcji gdyż na tym poziomie jest głownie słownictwo, które jest już dość rzadkie i unikalne. Dodatkowo takie "suche" słówka nie łączone z daną sytuacją bądź danym tematycznym materiałem (np. filmikiem, artykułem) jest już trudno przyswajalne. Teraz staram się tworzyć własne listy słówek. Słówka biorę z książek, artykułów i filmów. Myślę, że to rozwija umiejętności na kilku płaszczyznach tj. swobody czytania w języku obcym, tworzenia poprawnej konstrukcji zdań, rozumienia gramatyki oraz przy oglądaniu filmów słuchania. Ciężko jest rozwijać mówienie przy takiej nauce ale staram się to uzupełniać, uczęszczając dodatkowo 2x w tygodniu na godzinny lektorat.

Może nie do końca nawiązałem do twojego wątku ale jestem lekko zaciekawiony jak inni podchodzą do nauki na eTutor i nie tylko.
V
volierxd
mosiek87 - tak jak ty zasuwają ... bez zbędnej analizy - 7 lat temu
mike1309 - mosiek87 ma rację nie ma co analizować - trzeba zasuwać, dużo słuchać, i szukać odpowiedzi a nie obchodzić problem - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wątek może się nie sprawdzić pod tym względem, że nie można tu podawać niektórych linków, bo są poblokowane.
Kiedyś chciałam opowiedzieć o Courserze, która w żaden sposób nie jest konkurencją, bo to portal udostępniający kursy specjalistyczne organizowane przez uczelnie z całego świata i też zostało to wykropkowane ;)
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki