ZALOGUJ SIĘ

może ktoś zna ustawienia do wpisywania niemieckich znaków z klawiatury ä, ö, ü, ß.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam

Kilka temu eTutor umożliwił wpisywanie niemieckich znaków z klawiatury (alt+znak). Niestety, ze względu na zablokowanie możliwości wpisywania polskich znaków, zrezygnowano z tej funkcjonalności. Była ona jednak dla mnie bardzo użyteczna.
Może ktoś zna ustawienia na komputerze wpisywania znaków w ten sposób (ustawienie klawiatury, strony internetowej, przeglądarki itp).

pozdrawiam
tamek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam, niemieckie znaki można pisać za pomocą lewego alt i wpisania kodu z numerycznej klawiatury umieszczonej po prawej stronie klawiatury. Kody dla liter są następujące: ä  -  132, Ä  -  142, ö  -  148, Ö  -  153, ü  -  129, Ü  -  154,ß  -  225. Pamiętamy o trzymaniu lewego alt i wpisywania kodu, następnie puszczeniu przycisków.

pozdrawiam
E
ejarocka
tamek - dzięki serdeczne. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Udało mi się uruchomić z programu AutoHotkey niemieckie znaki wpisywane z klawiatury, wg własnych ustawień. Wpisuję ä przy użyciu Ctrl +a, Ä za pomocą lewy Alt +a, itd. Ułatwia mi to naukę przy wpisywaniu niemieckich znaków.

pozdrawiam
tamek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki