ZALOGUJ SIĘ

dzien dobry mam pytanie co mam zrobic aby napisac duze niemieckie znaki ? na caps lock i shift nie reaguje pozdrawiam

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Z
zzulinska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Dzień dobry. Jeśli klikniemy pole tekstowe, np. w słowniku, przytrzymamy klawisz shift i klikniemy wybraną literkę z ramki pod spodem, umożliwi to wstawienie dużej litery :) Pozdrawiam.
piotrek0515
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki tym kodom wstawisz do tekstu niemieckie litery. Oto krótka instrukcja obsługi.

1. Wciśnij lewy alt
2. Trzymając go wpisz odpowiedni dla litery kod:
   Ä  -  142 
   ö  -  148 
   Ö  -  153 
   ü  -  129 
   Ü  -  154 
   ß  -  225 

Jest tylko jedno "ale" - kody musza być wpisywane z klawiatury numerycznej, na zwyklej nie działają. Jesli takiej nie posiadasz pozostaje Ci kopiowanie znaków, uzucie niemieckiego slownika i korzystanie z korekty wyrazów lub znalezienie odpowiednich symboli w MS Office Word
M
mag-d-zik91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie wygodniej jest przełączyć się na klawiaturę niemiecką - początkowo zamiana y oraz z, położenie niemieckich znaków i znaków interpunkcyjnych może sprawić problem, ale już po tygodniu/miesiąc się przyzwyczaisz. A wtedy wpisanie niemieckiego znaku to będzie jeden klawisz.

Aby dodać niemiecką klawiaturę (Windows) musisz kliknąć myszką na POL po prawej na pasku zadań, wybrać Preferencje języka -> Dodaj język i tam dodać niemiecki. Potem przełączanie między polską a niemiecką klawiaturą można szybko wykonać przy pomocy kombinacji klawiszy shift + lewy alt.

Odpowiedniość klawiszy:
ö - ;
ä - '
ü - [
ß - -

Nie jest tego dużo, a znacznie przyspiesza, gdy nie musisz ciągle wybierać znaku myszką.
P
Patiku
zzulinska - dzięki wielkie
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.