ZALOGUJ SIĘ

She lives in London a odpowiedz poprawna ze we Wroclawiu, dlaczego?

13 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
W tekscie jest ze "She lives in London" a poprawna odpowiedz na pytanie "Where does Sara live at the moment?" jest "with her grandmother in Wrocław" wiec już nic z tego nie wiem.
minerek
Rycerz30 - nabrałem się na to samo :)ach! ta Sara... dobrze, że wróciła do Wrocławia, jest szansa, że będzie mniej "eurosierot"?! - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

no zauważyłem motyw przyjazdu Sary ale nie myslalem ze tu chodzi o zbieranie wiedzy o Sarze :) moj blad ze nie doczytalem dokladnie tego, i nie wylapalem.. bo tego zwrotu mi brakowalo. dzieki
minerek
radmar2 - OK. Masz po "+" za dociekliwość. :)

pozdrawiam,
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sara mieszka w Londynie ale chwilowo zgodziła się przyjechac do Wrocławia uczyc angielskiego w tekscie jest ze mieszka w mieszakniu babci pozdrawiamBarbara
B
barzag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozwiązanie zagadki to:

at the moment = obecnie / w tym momencie.

pozdrawiam,
R
radmar2
efogt - Prawda:) Było już kiedyś podobne pytanie:) + - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no ja wiem ze w tym ale gdzie jest informacja ze w tym momencie jej tam nie ma? czy po prostu to nalezy traktowac ze jesli nie takiej informacji to znaczy ze falsz? bo juz sie gubie :)
minerek
radmar2 - Oj. Przecież cały kurs zaczyna się od tego, że Sara przyjeżdża na rok do Polski. Nie traktuj każdego dialogu rozłącznie, a raczej jako części pewnej historii. - 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]
Zresztą w tym wypadku masz to powiedziane wprost:

Her grandmother lives in Wrocław. Sara is staying in her flat now. -> Jej babcia mieszka we Wrocławiu. Sara obecnie zatrzymała się w jej mieszkaniu.
Nie chce mi się teraz szukać która to lekcja (na pewno późniejsza), gdzie w słówkach o turystyce będziesz miał zwrot "stay at a hotel" -> zatrzymać się w hotelu. Te powyższe zdanie to podobny przypadek.

https://www.etutor.pl/szukaj/?q=stay+at+a+hotel&mode=dictionary
- 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]


I przygotuj się w kursie na gorsze miny, gdzie aby odpowiedzieć na pytanie poprawnie, trzeba np. rozpoznać głos Leona. :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki