ZALOGUJ SIĘ

Czy poprawnie wymawiane jest słowo 'łza' gdy pojawia się w ćwiczeniu krzyżówki?

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czy poprawnie wymawiane jest słowo 'łza' , gdy pojawia się w ćwiczeniu krzyżówki? Według mnie wymowa nie zgadza się z zapisem fonetycznym.
W ćwiczeniu 'łza' wymawiana jest jak słowo 'drzeć, rozedrzeć'. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
danutka176
kasia.szczep - W słowniku zarówno zapisy fonetyczne jak i nagrania wymowy są rozdzielone w zależności od znaczenia. Tak też powinno być w ćwiczeniu z krzyżówką. Prosimy o dokładne opisanie problemu (podanie numeru lekcji, zadania) oraz o zrzut ekranu w formacie JPG i przesłanie na adres: [...]@etutor.pl. Postaramy się znaleźć źródło problemu, jeśli występuje i go naprawić ;-) - 8 lat temu
danutka176 - Mam niedoskonały słuch, więc często po rozwiązaniu krzyżówki uruchamiam funkcję 'Pokaż rozwiązanie' by odsłuchać słowa, których znajomość chce utrwalić, a w przypadku jakiś wątpliwości klikam dwukrotnie na interesujące mnie hasło, by dojść do zapisu fonetycznego tego słowa. Klikam 'łza' wchodzę na stronę tłumaczenia na angielski z jej zapisem fonetycznym i na tej samej stronie co 'łza', poniżej jest słowo' drzeć, rozdzierać, ale moje wątpliwości mogą być rozwiane jedynie poprzez odsłuchanie wymowy przez lektora hasła 'łza' po rozwiązaniu krzyżówki, w której to hasło występuje. Trudno od nas oczekiwać znajomości źródła pochodzenia każdego ze słów. - 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki