ZALOGUJ SIĘ

Dodawanie powtórek, a segregacja materiału

zmodyfikowany: 8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czy jest możkiwość dodając nowe słowko do powtórki segregować je przy okazji? Np czytam jakiśartykuł i mam z niego 20słówek. Jest możliwość utworzenia działu ,,artykul1'' i dodania tam tych słówek?

Bo do tej pory np mam 200slowek w powtorkach ,,moje wlasne słówka''. Coś w podobie.I jest to ciężkie
S
szakal555

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Najpierw wejdź sobie na "twoje listy słówek.
https://www.etutor.pl/words/user-words
Tam jest guziczek "Nowa Lista słówek" i możesz tam ręcznie lub ze słownika dodawać poszczególne słówka do każdej grupy osobno, oraz dodatkowo wyłączać lub włączać listy do powtórek.
Niestety podczas samych powtórek cały materiał leci z automatu i tak naprawdę nie widać z której listy słówka są aktualnie wyświetlane.
Może inni użytkownicy lepiej to opanowali, ale z tym segregowaniem może być problem...
H
halkins
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można też w notatkach do danego słówka dopisywać coś w stylu "Lista: AAA" czy też tematu jakiego dane słówko dotyczy. Ale to dość żmudna metoda... Niemniej jeśli zależy Ci aby w trakcie powtórek wiedzieć jakiego tematu/artykułu dotyczy słówko to można to wykorzystać. Ja czasami dodaję takie opisy.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepsza metoda dodając słówka "z zewnętrznego" materiału to taka jak napisał halkins. Tworzysz sobie 'Nową listę słówek' nazywając ją np. "artykuł1" wprowadzając tam wyrażenia z Diki. W tym samym miejscu możesz ją podglądać. Aby jednak ją powtarzać w mechanizmie powtórek musisz wykonać jeszcze jeden krok: wchodzisz w menu obok 'Powtórki specjalne' i tworzysz 'Nowy zestaw list słówek' nadając sobie dowolną nazwę np. "artykuły", a z pola wyboru wskazując utworzone wcześniej listy m.in. "artykuł1" i ew. kolejne własne czy inne z etutor. No i już w 'Powtórkach specjalnych' możesz ich się uczyć na rożne sposoby :-) pozdrawiam
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.