ZALOGUJ SIĘ

Dodawanie powtórek, a segregacja materiału

zmodyfikowany: 8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czy jest możkiwość dodając nowe słowko do powtórki segregować je przy okazji? Np czytam jakiśartykuł i mam z niego 20słówek. Jest możliwość utworzenia działu ,,artykul1'' i dodania tam tych słówek?

Bo do tej pory np mam 200slowek w powtorkach ,,moje wlasne słówka''. Coś w podobie.I jest to ciężkie
S
szakal555

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Najpierw wejdź sobie na "twoje listy słówek.
https://www.etutor.pl/words/user-words
Tam jest guziczek "Nowa Lista słówek" i możesz tam ręcznie lub ze słownika dodawać poszczególne słówka do każdej grupy osobno, oraz dodatkowo wyłączać lub włączać listy do powtórek.
Niestety podczas samych powtórek cały materiał leci z automatu i tak naprawdę nie widać z której listy słówka są aktualnie wyświetlane.
Może inni użytkownicy lepiej to opanowali, ale z tym segregowaniem może być problem...
H
halkins
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepsza metoda dodając słówka "z zewnętrznego" materiału to taka jak napisał halkins. Tworzysz sobie 'Nową listę słówek' nazywając ją np. "artykuł1" wprowadzając tam wyrażenia z Diki. W tym samym miejscu możesz ją podglądać. Aby jednak ją powtarzać w mechanizmie powtórek musisz wykonać jeszcze jeden krok: wchodzisz w menu obok 'Powtórki specjalne' i tworzysz 'Nowy zestaw list słówek' nadając sobie dowolną nazwę np. "artykuły", a z pola wyboru wskazując utworzone wcześniej listy m.in. "artykuł1" i ew. kolejne własne czy inne z etutor. No i już w 'Powtórkach specjalnych' możesz ich się uczyć na rożne sposoby :-) pozdrawiam
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można też w notatkach do danego słówka dopisywać coś w stylu "Lista: AAA" czy też tematu jakiego dane słówko dotyczy. Ale to dość żmudna metoda... Niemniej jeśli zależy Ci aby w trakcie powtórek wiedzieć jakiego tematu/artykułu dotyczy słówko to można to wykorzystać. Ja czasami dodaję takie opisy.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.