ZALOGUJ SIĘ

Nauka "some" i "any" - dziwny przykład w lekcji

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Hej,

Przerabiam właśnie lekcje A1-43 i uczę się o "some" i "any" i ogólnie wszystko rozumiem ale pojawił się przy dodawaniu zdań do powtórek dziwny przykład:

I saw some man in my garden.
(Zobaczyłem jakiegoś mężczyznę w moim ogrodzie).

W samej lekcji była mowa o używaniu "some" kiedy mówimy o nieokreślonej, ale relatywnie małej ilości rzeczy z rzeczownikami w liczbie mnogiej oraz z rzeczownikami niepoliczalnymi.

Trochę zgłupiałam przez ten przykład. Czy to błąd? Czy czegoś nie napisali w lekcji?
C
czarny.kot

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Some to nie tylko określnik dotyczący nieokreślonej czy niepoliczalnej ilości rzeczy. Ma także takie właśnie znaczenie jak np. some man - jakiś/pewien człowiek [countable]. Podany przykład z tej lekcji jest więc trochę nie związany z właściwym tematem albo może nie do końca opisany w notce gramatycznej.
M
mlesniewska1
czarny.kot - Bardzo dziękuje za odpowiedź! Niestety w notce nie było nic na ten temat :( W takim razie będę musiała zgłębić temat i gdzieś indziej poszperać (chyba że dalej w nauce występuje ten wątek ale to już pytanie do pracowników eTutor ;)) - 8 lat temu
kasia.szczep - O stosowaniu "some" w znaczeniu "jakiś"/"jakaś"/"jakieś" z rzeczownikami policzalnymi w liczbie pojedynczej jest mowa w notatce w lekcji A1-20 (link poniżej) ;-)

https://www.etutor.pl/lessons/en/a1/20/1/1764
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu
mlesniewska1 - w lekcji A1-20 nie jest poruszany ten temat, a link prowadzi do zarchiwizowanego materiału lekcyjnego bez dostępu :-( - 8 lat temu
kasia.szczep - Najmocniej przepraszam, skopiowałam niewłaściwy link. Notatka w lekcji B1-40 została uzupełniona o informację dotyczącą stosowania "some" z rzeczownikami policzalnymi w liczbie pojedynczej. Teraz już wszystko powinno działać ;-)

https://www.etutor.pl/lessons/en/b1/40/1/17618
- 8 lat temu
czarny.kot - OK w takim razie nie muszę się niepokoić bo nauczę się o "some" na kolejnych poziomach ;)

Polecam w takim razie przenieść ten przykład prezentujący użycie "some" w kontekście "jakiś" do tejże lekcji B1-40 ;)

Dziękuje za pomoc!
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki