ZALOGUJ SIĘ

Przedimek określony "The" występuje przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam,
Według tego co mnie uczono w e-tutor'rze to ten przedimek "The" występuje przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej.

To dlaczego w zdaniu:
"Dziewczynki szepczą o czymś."

e-tutor poprawił mnie, że ma być także przed liczbą mnogą?
"The girls are wishpering about something."

Jestem w czymś niedouczony, czy jak?

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu.

Pitusi
Pitusi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dzień dobry,

przedimek określony "the" może występować zarówno z rzeczownikami w liczbie pojedynczej jak i mnogiej. Wymogiem jest to, że przedmiot bądź osoba, o której mówimy jest bliżej określona, tj. jeśli nasz rozmówca wie o którym konkretnie przedmiocie czy osobie mówimy. Zagadnienie to jest poruszane w lekcji 8: https://www.etutor.pl/lekcje/1008/14137/?nativeLanguageCode=pl

W zdaniu "The girls are whispering about something" mamy konkretne dziewczyny: np. te, które obserwujemy. Na przykład: jest Pan na przyjęciu, stoi i rozmawia z kolegami, którzy również przyszli ze swoimi dziewczynami, obserwujecie sytuację, komentujecie i nagle Pana wzrok pada na 'wasze' dziewczyny, które coś między sobą szepczą. Wtedy może powiedzieć Pan do kolegów: "Look! The girls are whispering about something", i to "the" wskazuje nam na to, że mówi Pan o konkretnych dziewczynach - tych, które obserwuje i które są 'waszymi' dziewczynami.
o.bracka
Pitusi - Super. Teraz kumam :)
Dziękuję za wyjaśnienie.
Źle zrozumiałem/zapamiętałem (niepotrzebne skreślić) lekcję No.8
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki