ZALOGUJ SIĘ

They will apologize to their neighbour for their behavior.-who czy to whom

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
They will apologize to their neighbour for their behavior.
Dlaczego prawidłowe jest pytanie do tego zdania: "Who will apologize..." a nie "To whom they apologize for.."w znaczeniu-kogo oni przepraszają...To drugie oznaczyło mi jako błąd.
D
dorkrz
askawska - W tym przykładzie zastanawia mnie też jeszcze jedna rzecz z innej beczki. Nie wiem, czy to Twoja literówka, czy tak było w zdaniu, które cytujesz, ale powinno być albo: "neighbour, behaviour" (Br.E.), albo "neighbor, behavior" (Am.E.). Jeśli rzeczywiście jest tam błąd w ćwiczeniu, warto zgłosić sugestię poprawki. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Możliwe poprawne pytania do tego zdania to:
Who will they apologize to..? (Kogo oni przeproszą...? - pytanie o dopełnienie)
To whom will they apologize...? (jak wyżej)
lub
Who will apologize...? (Kto przeprosi...? - pytanie o podmiot)

Zwróć też uwagę, że zaproponowane przez Ciebie pytanie (To whom they apologize...? - Present Simple) jest w innym czasie niż zdanie wyjściowe (tzw. Future Simple).

Poza tym, co napisałam, nie mogę się odnieść do tego, co system uznaje jako błąd lub jako poprawne, bo nie mam wglądu w to ćwiczenie, ale jeśli jest to zdanie w powtórkach, możesz dodać sobie notatkę z podpowiedzią, czego ma dotyczyć pytanie.
askawska
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Prawidłowa odpowiedź w tym ćwiczeniu to WHO will they apologize TO for their behaviour?
Przepraszać kogoś = apologize to (np. I apologize to my mother, a zdanie pytające w takim przypadku byłoby Who do I apologize to?)
W j. angielskim niestety nie wszystko brzmi identycznie jak w naszym :-)
pzdr
p.s. poprawione po komentarzu poniżej askawska, thx :-)
M
mlesniewska1
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
askawska - Pytanie do zdania "I apologize to my mother" brzmi: "Who DO I apologize to?".
:)
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki