ZALOGUJ SIĘ

Czy umie ktoś wyjaśnić perfekcyjnie kiedy używa się przedimków a/an the oraz kiedy zaimki wskazujące that/this/these/that

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Zapoznałem się z lekcjami w etutorze ale nadal nie rozumiem tego w 100% , nie umiem posługiwac się tymi wyrażeniami bezbłednie. Chodzi mi o wyjaśnienie na konkretnych przykładach. Jak to wyczuć, kiedy co użyć? Ma ktoś jakieś sposoby, dobre rady? Z góry dzięki!
S
sasa91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

witam
Znalazłem coś takiego:
http://englishpage.com/articles/index.htm
pozdrawiam
tamek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no więc tak masz rzeczownik czyli : kto? co? --- mrówka, banan, auto itp...

ale Angole wymyślili sobie, że będą mieli policzalne i niepoliczalne rzeczowniki. I na chłopski rozum policzalne to takie, które da się policzyć np: jabłko, rower, ślimak ... i właśnie wtedy kiedy rzeczownik jest policzalny wstawiasz albo A/AN albo THE
-A/AN tu już oczywiście w zależności od wymowy jeśli słówko wymawiamy tak że zaczyna się wymowa od samogłoski to A a spółgłoski to AN :::
an apple lub a bike
i A/AN = POLICZALNE i do tego jeszcze nieokreślone czyli takie ogólne możesz w zasadzie A lub AN tłumaczyć jako "jakieś, pewne" czyli "an apple" jakieś jabłko nie wiem jakie dokładnie chodzi mi ogólnie o jabłko każde jedne

NATOMIAST "THE" możemy użyć przed niepoliczalnymi i policzalnymi
i wtedy jak damy
the apple : to wtedy masz na myśli już określone jabłko czyli the apple - jabłko to które leży gdzieś tam koło okna i ty wiesz o jakim jabłku mówisz oraz osoba z którą o tym jabłku rozmawiasz...

czyli masz taką możliwość
A/AN lub THE + rzeczownik policzalny
z A/AN nieokreślone a THE określone

UWAGA! Jak jest niepoliczalny rzeczownik czyli MIŁOŚĆ przecież nie powiesz widzę 3 miłoście ? no bo jak?
dżem też jest nie policzalny bo jak policzysz 3 dżemy - przecież dżem to maź, papka : OCZYWIŚCIE możesz policzyć słoiki z dżemem ale samego dżemu nie ma opcji... więc wtedy powiesz a jar of jam

no i jeśli napotkasz taki rzeczownik niepoliczalny to przed nim stoi albo jest pustka 0 nic nie ma Albo the

przed rzeczownikami w liczbie mnogiej też nic nie stoi chyba że są określone to wtedy tylko THE

ZESTAWIENIE :::
[ A/AN (nieokreślone) ] "lub" [ THE (określone) ] + [rzeczownik policzalny w liczbie pojedynczej czyli bez -s]
[ pustka (nieokreślone) ] lub [ THE (określone) ] + [rzeczownik niepoliczalny]
[pustka (nieokreślone) ] lub [THE określone ] + rzeczowniki liczba mnoga

dobra a z tym
THIS, THAT, THESE i THOSE to totalny banał patrz --->

powiedzmy że stoisz w swoim pokoiku i w zasięgu ręki masz jabłko możesz po nie sięgnąć bez podchodzenia do niego i jest to jedno jabłko wtedy mówisz THIS APPLE --- i wtedy tam nie ma już nigdy nigdy żadnych a/an/the bo THIS to zastępuje
natomiast jeśli stoisz w tym pokoiku i wisi obraz na ścianie jeden obraz i on jest daleko od ciebie to mówisz THAT (tamten)
= that picture

a jak w zasięgu ręki masz kilka jabłek to użyjesz THESE apples (te), natomiast jak daleko od ciebie będzie na ścianie kilka obrazów to THOSE pictures

1 rzecz blisko THIS (to,ten,ta)
1 rzecz dalekoooo THAT (tamten, tamta)
2,3,4,5... rzeczy i są blisko THESE (te)
2,3,4,5... rzeczy dalekooo THOSE (tamte, tamci)
Q
qilujo
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
qilujo - --- i wtedy tam nie ma już nigdy nigdy żadnych a/an/the bo THIS to zastępuje
natomiast jeśli stoisz w tym pokoiku i wisi obraz na ścianie jeden obraz i on jest daleko od ciebie to mówisz THAT (tamten)
= that picture

a jak w zasięgu ręki masz kilka jabłek to użyjesz THESE apples (te), natomiast jak daleko od ciebie będzie na ścianie kilka obrazów to THOSE pictures

1 rzecz blisko THIS (to,ten,ta)
1 rzecz dalekoooo THAT (tamten, tamta)
2,3,4,5... rzeczy i są blisko THESE (te)
2,3,4,5... rzeczy dalekooo THOSE (tamte, tamci)
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To wszystko co napisałem o this that those these to wiem ale chodz mi oto kiedy mowie np. This is a cat a kiedy It is a cat.
S
sasa91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

kasia.szczep

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.