ZALOGUJ SIĘ

Kiedy that, this, it w różnych wyrażeniach

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Kiedy that, this, it w różnych wyrażeniach

np. Could you spell that, please?

i wiele innych taki przykładów- nie wiem dlaczego czasami this albo that a może it wrrrr :))))
A
aga2653

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

absolwentka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - No to teraz zlinkowałaś :) - 12 lat temu
absolwentka - Wszystko, co miałam w zakładkach;) Też miałam z tym problem i chyba nie do końca się z nim uporałam. Spędziłam nad tym zagadnieniem naprawdę sporo czasu i na pewno, dzięki tym stronom/wątkom rozumiem je lepiej. Pozdrawiam! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Ten temat jest dosyć obszerny lecz raczej łatwy i intuicyjny.
Sytuacji, gdzie definitywnie nie można stosować jednego w miejsce drugiego jest relatywnie niewiele (pomijam idiomy, czasowniki frazeologiczne itp.) i na niższych poziomach bym sobie tym głowy nie zaprzątał. Kłopot w tym, że takie opracowania-zestawienia wyczerpujące ten temat raczej nie istnieją i chyba najlepszym sposobem jest po prostu kontakt z językiem.
Pozdrówka
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Dzięki za radę;) Pozdrawiam. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale za bardzo nie pomogło :) rozumiem obycie z językiem i chyba będę musiała się jeszcze na to trochę wkurzać:) chociaż nie bardzo mi to pasuje :)
A
aga2653
quantum137 - Dobra jesteś ja bym w kilka minut tego wszystkiego nie przeczytał... już o próbie zrozumienia nie wspominam.
Tak jak kiedyś komuś już napisałem - jest to pytanie typu: Jakie zwierzęta zamieszkują dorzecze Amazonki?
Na to nie da się odpowiedzieć w kilkunastu zdaniach, trzeba czytać i to dużo w tym temacie.
Powodzenia!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
absolwentka - Przykro mi. Działałam w dobrej wierze;) Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

oczywiście bardzo jestem wdzięczna za pomoc- trzeba dużo poczytać. Miałam cichą nadzieje że jest to czymś uwarunkowane:) no ale nie wszystko musi łatwo przychodzić:) Jeszcze raz bardzo dziękuje :)))
A
aga2653
absolwentka - Nie ma za co;) Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.