ZALOGUJ SIĘ

Przywrócenie słówek oznaczonych jako wyuczone do powtórek

14 lat temu
W jaki sposób można przywrócić wybranemu słowu z danej listy słówek ststus do powtórek, jeżeli wcześniej oznaczono go jako wyuczone dobrze?

Pozdrowienia
J
jozef.brudny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi Ci o to, by ono było szybciej w powtórkach?
Każde słówko, nawet te które ciągle oceniamy na 4 jest w systemie powtórek i któregoś dnia system nam je przypomni. Algorytm sam oblicza kiedy je zapomnimy i wtedy nam je przypomina, te które wcześniej ocenialiśmy gorzej pokazują nam się częściej, a te które zaznaczaliśmy jako już opanowane przypomina nam po kilku dniach, potem tygodniach, potem miesiącach (ja np mam już parę słówek w czerwcu 2011 :D )

Jeśli chcesz by jakieś słówko przypominało ci się częściej, to po prostu zaznaczaj je podczas powtórek 2 lub 1 za pierwszym razem, wtedy program będzie Ci je przypominał coraz częściej.

A jeśli chcesz już w tym momencie mieć te słówko codziennie w powtórkach, to znajdź je (przez obcję szukaj, lub w liście słówek)potem kliknij na minusik przy nim (wtedy wyrzucisz je całkowicie z powtórek) a potem jeszcze raz kliknij na plusik przy nim (wtedy ponownie je dodasz i algorytm będzie dla niego liczony od początku).

Jednak pamiętaj, że program jest dość dobrze przemyślany tak, byśmy nie marnowali czasy na powtarzanie codziennie całego materiału, tylko to co już zapomnieliśmy. W przeciwnym razie ja np codziennie musiałabym przerabiać po 4000 powtórek - a ledwo z tymi co mam sobie daję radę (a mam średnio po 200 - 250)
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki