ZALOGUJ SIĘ

Pytanie odnośnie lekcji A1-9 przy postępie 81%

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
W odpowiedzi na pytanie wybrałem Do i mam błąd. Chciałem się dowiedzieć bo chyba to źle zinterpretowałem a nie umiem zastosować się do prawidłowości tego zdania. Jak dla mnie pytanie jest do mnie [your aunt], czyli pytanie do mnie o moją ciotkę czyli druga osoba, powinno być [Do] tak to zrozumiałem i takiej formy użyłem. Co innego jakby było pytanie Czy ciocia ma dzieci, wtedy [does] więc stąd moje pytanie dlaczego? Prośba o wyjaśnienie.Poniżej te zdanie: Pozdrawiam, Marcin

[ ] your aunt have children?
Do
Prawidłowa odpowiedź: Does
Wyjaśnienie: Czy twoja ciocia ma dzieci?
[your aunt] to trzecia osoba liczby pojedynczej, zatem wymaga operatora [does]
marcin.kurasz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Jak słusznie zauważyłeś, pytanie jest do ciebie, ale nie to ma znaczenie. Znaczenie ma to, że pytanie jest o "twoją ciotkę", czyli o "nią".
O tym, która to osoba, decyduje rzeczownik. To do niego trzeba dopasować formę czasownika.
Słowa "my", "your" czy "his" są jedynie jego określeniem i nie mają wpływu na czasownik.

you - ty - 2 os. l.poj. - tu pasuje "do"
your aunt - twoja ciotka - czyli she - czyli ona - 3 os. l.poj. - stąd "does" w przykładzie
my uncle - mój wujek - czyli he - czyli on - 3 os. l.poj. - tu też byłoby "does"
his parents - jego rodzice - czyli they - czyli oni - 3 os. l.mn. - a tu byłoby "do".
askawska
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
marcin.kurasz - Teraz rozumiem, że nie chodzi o mnie tylko o ciotkę, która jest w 3 osobie :-). Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. - 9 lat temu
askawska - Proszę bardzo. :) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki