ZALOGUJ SIĘ

podobne pytanie do poprzedniego... czy pierwsza forma jest niepoprawna ? z góry dziękuje za odp.

13 lat temu
has he got two children ?
Does he have two children?


Czy on ma dwójkę dzieci?
A
Art01

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hej

Tak jak w poprzednim pytaniu, masz 1 małe 'h' ;)
Oba zdania są ok.
Amerykanie preferują zdanie [2], Brytyjczycy [1] ale nie przejmuj się gdyż akurat takie konstrukcje już są dobrze 'zmieszane' i czy użyjesz [1] czy [2] to w sumie tu nie ma znaczenia.

[1] Has he got two children ?
[2] Does he have two children?

Pozdrówka!
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hey.
Pierwsze zdanie to pytanie utworzone poprzez tzw. inwersję pytania z 'have got'. Jest jak najbardziej poprawne.
He has got two children - zdanie oznajmujące
Has he got two children? - pytanie utworzone poprzez inwersję. Pytania nie mają formy skróconej.

Drugie zdanie to czasownik "to have" w czasie Present Simple. Jest jak najbadziej poprawne również.
He has two children - zdanie w Present Simple
Does he have two children? - pytanie utworzone w Present Simple.

Zakładam ze zarówno forma 'have got' jak i czas Present Simple jest Ci w jakimś stopniu już znany. Jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj.
Pozdrawiam.
E
efogt
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Koleżanko efogt masz tutaj 3 błędy
'He have two children - pytanie w Present Simple'
teraz pytanie...jak mozna popełnic 3 błędy w tak krótkim 'czymś'.

Pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Koleżanko...
Również pozdrawiam.
- 13 lat temu
quantum137 - ok, samo efogt ... niewiele mówi o płci :D - 13 lat temu
efogt - "Quantum137"- także nie jest zbyt wymowną formą do odczytania jaka płeć tak naprawdę się pod nią kryje:) Pozdrawiam. - 13 lat temu
quantum137 - wiem, przepraszam za mój błąd :)
PS. cały czas masz w tym poprawionym błąd...wiesz koleżanko co piszesz?

PS. jak klikniesz moją ikonkę to pojawią się informacje kim jestem, w Twoim przypadku nie... to tak na marginesie;)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Quantum137. Zupełnie niepotrzebnie dopisujesz kolejne złośliwości do swoich komentarzy. Mówię o pierwszym komentarzu. Oto moja odpowiedź : https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/57060-Czy_znacie_jakies_strony_z_materialami_do_nauki_rozumienia_ze_sluchu_.html. Zachowaj te swoje złośliwości... - 13 lat temu
quantum137 - Czy ty wiesz co to jest pytanie?
Nie to się doucz.
'He has two children - pytanie w Present Simple'

To NIE JEST pytanie.
I ty udzielasz innym rad? Nie rozśmieszaj mnie
- 13 lat temu
efogt - O jak ubodło Cię ładnie:) Właśnie minusa się spodziewałam.Ty zajmij się swoim językiem ojczystym. Te minusy też sobie daruj. Na mnie to nie działa. Ja tu nie po punkty przychodzę (w przeciwieństwie do Ciebie). I TY UDZIELASZ RAD W JĘZYKU ANGIELSKIM?:)NIE ZNAJĄC POLSKIEGO??? ROZŚMIESZAJ MNIE :) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Chciałam Ci jeszcze powiedzieć że dawanie minusów działa w dwie strony:)
P.S. jest takie stare polskie przysłowie , bardzo trafne w Twoim przypadku :"Przyganiał Graca Gracy a obaj jednacy":)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dziękuje za zainteresowanie :) pozdrawiam !
A
Art01

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki