ZALOGUJ SIĘ

Wątek motywacyjny dla wszystkich użytkowników

9 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Witam wszystkich. Kazdy dzien to walka jak i tez kolejny krok w drodze do wyznaczonych celow. W tym temacie bede zamieszczal ja i moze tez inni uzytkownicy co zrobili tego dnia, aby byc lepszym, aby osiagnac swoj cel.

STEP: 850 POWTOREK DZISIAJ - 25.01.2015
S
SUPERMAN300
karol.k - Pamiętajcie, że jesteście zwycięzcami! Słów "nie chce mi się dzisiaj robić powtórek" i "znowu gramatyka??" nie ma w Waszym słowniku!

A na poważnie to powodzenia we wzajemnym motywowaniu się do nauki!
- 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 86

Wlasnie skonczylem przerabiac 4 lekcje jezyka niemieckiego i powtorki. Bardzo pracowicie spedzilem weekend majowy w eTutorze.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie skonczylem przerabiac 7 lekcje jezyka angielskiego i powtorki, oraz pozytywnie zdalem test z tej lekcji
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem 8 lekcje jezyka angielskiego zdalem pozytywnie test z lekcji no i zaczolem 9 lekcje.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem 9 lekcje jezyka angielskiego wykonalem powtorki zdalem pozytywnie test.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem 10 lekcje angielskiego plus powtorki plus zdany test i przerobilem 5 lekcje jezyka niemieckiego plus powtorki.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wykonalem 11 lekcje jezyka angielskiego plus powtorki plus pozytywnie zdany test.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem ok. 420 powtorek jezyk angielski
M
MARVEL40
michaltd - MARVEL40 milo nam czytac o Twoich codziennych postępach, ale jeszcze bardziej byś nas motywował gdybys raz w miesiącu podsumował efekty swojej nauki i sie nimi podzielił. Temat miał być zbiorem motywatorów a stoje sie dość nieczytelny. Inna sprawa że elementarną zasadą forumowego savoir-vivre jest nie pisanie pod swoim postem.

i cos do motywacji
"To learn a language is to have one more window from which to look at the world"
- 9 lat temu zmieniany: 9 lat temu
MARVEL40 - Posluchaj Michaltd mnie to najgorzej idzie cos zaczas a jak juz zaczne to juz jade. Jak minie 30 dni to zrobie takie male podsumowanie - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeszcze calego miesiaca nie przerobilem w eTutor. Ale dzisiaj przerobilem 12 lekcje i powtorki i zdalem pozytywnie tekst z lekcji.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem lekcje 13 i powtorki plus pozytywnie zdany test z tej lekcji
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przerobilem lekcje 14 jezyka angielskiego plus powtorki i pozytywnie zdany test z lekcji
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie skonczylem przerabianie lekcji 15 zaliczylem pozytywnie test i wykonalem powtorki
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie skonczylem przerabianie leckji 16 zaliczylem pozytywnie test i wykonalem powtorki.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po raz kolejny udało mi się przez cały miesiąc, tym razem maj codziennie korzystać z eTutora, choć przyznam łatwo nie było. No to teraz czas na czerwiec.
sylwan0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Coraz trudniej, im cieplej tym bardziej gubię rytm. Trzeba sie przeorganizowac przez to ciepło :)
michaltd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Codziennie staram się choć trochę pouczyć. Jak do niczego nie zajrzę w dany dzień to później mam wyrzuty sumienia. Najtrudniej jest zacząć... Oczywiście wiecznie 1000 wymówek, ale jak już się wezmę to siedzę w Etutorze po kilka godzin, a na deser nagradzam się serialem po ang. oczywiście :). Jak dobrze, że nie jestem sama :).

Pozdrawiam wszystkich, którzy codziennie walczą ze swoimi słabościami :).
Irmina88
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejny miesiąc (czerwiec) zaliczony w całości. Co prawda niektóre dni z małą ilością minut ale codziennie. Pozdrawiam wszystkich uczących sie.
sylwan0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pierwszy miesiąc zaliczony szału nie ma :-)) ale trzymam się brnę dalej co można chcieć po miesiącu nauki ,chyba nie wiele zobaczymy po drugim co będzie Pozdrowienia dla wszystkich .
M
mirek-co

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aby zachęcić początkujących użytkowników eTutor podam kilka rad. Czytam sobie swoje statystyki i widzę, że pierwszą powtórkę wykonałem 1168 dni temu (kwiecień 2012). Łączny czas nauki to 1786 godz., co z grubsza daje ok. 1,5 godz. dziennie. Praktycznie było tylko kilka dni, w których nie zrobiłem powtórek i to jest chyba kluczem do "długowieczności" :). Moja rada dla początkujących, pracujcie na początku na małych dawkach, aby złapać rytm rutynowego korzystania z eTutora. Gdy będziecie traktować tę naukę tak jak poranną toaletę i gdy poznacie siebie, wówczas można sobie ustalić dawkę, która nie zaburza wam codzienności. Ja mam wysterowany kalendarz na ok. 150 powtórek dziennie, ale nie wykonuję ich w jednej turze. Rano robię całość i tutaj zawsze znajdzie się jakaś ilość niepoprawnych odpowiedzi. Nie męczę ponownie tego materiału w ramach tej tury. Zostawiam to na sesję popołudniową (aby dać sobie szansę ponownego zapomnienia). Kolejna tuta i kolejne "odrzuty". Znowu chwila na "zapomnienie" i dopiero, gdy mam świadomość, że jest to ostatnie czytanie w danym dniu, to staram się zapamiętać wszystko. To jest ogólny schemat, który praktykuję od początku i może komuś się przyda. Pozdrawiam
M
MrKeysyr
karol.k - Dzięki za podzielenie się cennymi radami! Zawsze chętnie wysłuchamy podpowiedzi naszych użytkowników :) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja wyzerowałam powtórki i historię nauki. Postanowiłam zacząć od nowa.
Nie chcę się spinać, jak dawniej i nie mam zamiaru wypełniać na 100% lekcji na poziomie A1 - szkoda czasu, jeżeli coś jest dla mnie oczywiste.
Do powtórek chcę dodawać nie tylko słowa, ale i całe zwroty. Nigdy tego nie robiłam, a przy nauce włoskiego widzę, że taki system doskonale się sprawdza.
Raz jeszcze przypomnę sobie też gramatykę dzięki temu.
futbolowa
rupcio - ostro grasz! - 9 lat temu
futbolowa - Haha :) Byłam na poziomie B2, więc usunięcie historii powtórek i przerobionych lekcji trochę bolało i stresowało, ale teraz przynajmniej przypominam sobie to, co umknęło i nie przejmuję się już tysiącami zaległych powtórek ;) - 9 lat temu
rupcio - Nie ma się co stresować zaległościami. Wystarczy uczyć się systematycznie i zawsze jest progres. Miło że wróciłaś na tutorka. Pozdrawiam serdecznie - 9 lat temu
futbolowa - Dzięki! :)
Wróciłam pół roku temu, ale przy niemowlęciu czasu niewiele, więc głównie po nocach nadrabiam i uczę się na nowo.
- 9 lat temu
michaltd - futbolowa jesteś dla mnie prawdziwym motywatorem. Pozdrawiam - 9 lat temu
futbolowa - Dzięki, miło czytać! :) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejny miesiąc bez opuszczonego dnia :) Zaczynam wypracowywać nowy rytm, z nadzieją wiec patrze na sierpień w którym mam nadzieje zamknąć okrągłe 365 dni nauki bez opuszczenia dnia :D pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości.
P.S
sylwan0 Tobie z góry gratuluje bo widze że też nie odpuszczasz.
michaltd
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu
futbolowa - Super, wielkie brawa! Powodzenia :) - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzisiaj jest mój 32 dzień nauki z rzędu. Została mi ostatnia lekcja z A1, trzeba brać się za poziom A2. W międzyczasie muszę sobie powtórzyć to co sprawiało mi większą trudność.
R
robert87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziś 225 dzień bez opuszczonego dnia. Bywa czasami ciężko, ale da się...
Pozdrowienia dla michaltd, który również walczy każdego dnia
sylwan0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo dobrze. Ja przerobilem juz 50 lekcji czyli caly poziom A1, a od jutro jade z A2. Co przerobiony poziom bede o tym tutaj pisal.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaczalem SYSTEMATYCZNA nauke angielskiego jakies 104 dni i przez ten czas przerobilem 85 lekcji i zrobilem okolo 73 tysiace powtorek no i testy do lekcji i spedzilem na tym ponad 180 godzin. Do konca przyszlego tygodnia zamierzam skonczyc poziom A2:
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodam jeszcze ze obejrzalem z napisami trzy pelne sezony Robin Hooda na BBC z polskimi napisami. To okolo 40 odcinkow no i teraz dodatkowo ogladam Supergirl jest juz pierwszy sezon jakies 13 odcinkow.
M
MARVEL40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie przekroczyłem 300 dni codziennej nauki z etutor.
sylwan0
karol.k - 300:
- This is madness!
- Madness?? THIS IS SYLWAN0!!!

A na poważnie, to grtuluję ;)
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gratuluje, przy 365 otwieramy szampany :)
michaltd
sylwan0 - ...już niewiele zostało, damy radę. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie przerobilem poziom A2. Troche dlugo trwalo, ale jest progres. Krok po kroku. Zostalo mi jeszcze: B1, B2,C1,C2, Angielski w podrozy, Business English, Piosenki
M
MARVEL40
Gość - Szczerze gratuluję.
Możesz podzielić się jakimiś swoimi wnioskami z pracy, jaką wykonałeś? Jakieś zmiany, zaskoczenia itp?
- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie przerobiłem poziom A1. Zajęło mi to nie całe 2 miesiące. Ponad 60 godzin, prawie 6000 wykonanych powtórek. Mam nadzieję że zapału mi nie zabraknie. Chcę zrobić przynajmniej jeden certyfikat :)
W
wodzien
karol.k - Po dwóch miesiącach można już powiedzieć, że wyrobiłeś sobie nawyk nauki języka - teraz powinno być już z górki :) Trzymamy kciuki! - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No i udało się 365 dni na etutor każdego dnia, czyli rok zaliczony. Pozdrowienia dla michaltd :)
sylwan0
karol.k - To jest naprawdę niezły wyczyn. Gratulacje! :) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

super, tak trzymaj, 365 dni robi wrazenie. Kibicuje za nastepne 365 dni, ale poki co "step by step" i nie zapomnij o dzisiejszej porcji nauki po tym jak już wypijesz szampana :)
michaltd
sylwan0 - Dziś wyzerowałem i zaczynam od nowa 365. Pozdrowienia dla wytrwałych

- 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wracam na eTutor po ponad rocznej przerwie z nową porcją motywacji. To dopiero początek ciężkiej pracy, ale wszystko zaczyna się od postawienia tego pierwszego kroku :)
T
tuptusia

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spędziłam w ostatnim tygodniu prawie 10h na nauce tutaj, przerobiłam 10 pierwszych lekcji i zrobiłam 1040 powtórek słów. Powoli do przodu :)
C
chelsjesss

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pewnie dla Fanatyków, Czarodziejów i Entuzjastów nie jest to wielkie dokonanie, bo zauważyłam, że niektórzy spędzają bardzo dużo czasu na nauce (czego szczerze grauluję i życzę dalszych sukcesów), ale ja się cieszę i jestem dumna, że dziś spędziłam tu bardzo efektywne 4h, gdzie zrobiłam 419 powtórek, 279 ćwiczeń, przerobiłam dwie nowe lekcje (A1 - 12 i 13) i dodałam 110 nowych elementów do powtórek. Jeszcze mam dziś w planie po sprzątaniu zrobić godzinę hiszpańskiego :)
C
chelsjesss

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odkąd wróciłem - po dłuższej przerwie - powtarzam, powtarzam, powtarzam... Nie cierpię tego etapu nauki, kiedy nie uczy się niczego nowego, a jedynie przypomina dawno zapomniane rzeczy. Cóż, trzeba jednak jakoś przez to przebrnąć. Miejmy nadzieję, że motywacji nie braknie nim dotrę do etapu "prawdziwej nauki"... ;).
A
ArturKo
karol.k - Nauka języka opiera się w ogromnej części właśnie na powtarzaniu :) To jest "prawdziwa nauka" ;) Powodzenia! - 8 lat temu
ArturKo - Dzięki. Nawet nie wiecie jak męczące jest powtarzanie podstaw. Strasznie trudno skupić się na tym, żeby zrobić to porządnie. Wszystko wydaje się banalne, ale nigdy nie wiadomo gdzie czai się jakaś istotna informacja, zwrot, który trzeba powtórzyć więcej razy, zapisać, wbić do głowy... Trzeba być ciągle czujnym, niczym rycerz Jedi ;). - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podsumowanie lutego - zaczęłam naukę dopiero 16 lutego, ale z wyników jestem zadowolona:
-> 24h 41min w serwisie
-> 2069 powtórek
-> 539 dodanych słówek do powtórek
-> przerobionych 15 lekcji (A1- 1 do A1 - 15)

To tak z tych najważniejszych, ale jeszcze oczywiście dochodzi robienie ćwiczeń-gier (staram się robić wszystkiego po trochu).

Wszystkim życzę powodzenia w marcu :) Owocnej nauki :)
C
chelsjesss

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki