ZALOGUJ SIĘ

Jak uczyć się słówek? Różnice w stosunku do prof. Klausa.

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam,

przypadkiem odkryłem etutor.pl i bardzo spodobała mi się zaprezentowana forma nauki jęz. niemieckiego. Dotychczas korzystałem z profesora Klausa. Niestety wydaje mi się, że ten program jest nieco przestarzały. Chciałbym zacząć naukę z etutorem i zakupić abonament.

Mam jednak pytanie. Widzę, że materiał jest podzielony na lekcje w których zawarta jest jednocześnie gramatyka i słówka. Chętnie skorzystam z takiej formy nauki. Jednak brakuje mi takiej opcji jaka jest w Klausie - wybór 10-50 słówek z wybranej przez Ciebie dziedziny. Czy jest taka opcja? Widzę, że jesli w tekście pojawi się słówko mogę je dodac do powtórek, ale zależy mi na czymś takim jak w klasie czyli nauka 10 słówek na różne sposoby a potem powtórki. I jeszcze jedno, proszę wyprowadźcie mnie z błędu rozumiem, że system powtórek działa tak jak w Klausie? Czy są różnice.

Ostatnie pytanie: czy można ściągnąć powtórki offline na aplikacje w androidzie? Dziennie spędzam 1,5 godziny w pociągu ale nie ma tam niestety zasięgu (jade w większości przez lasy) a byłby to świetny sposób na nauke i wykorzystanie czasu.

Przepraszam jeśli pytanie zadałem w złym miejscu. Proszę o wyrozumiałość dla nowego użytkownika.

Pozdrawiam Piotr
P
piotrws

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Witaj,
ja rowniez korzystam rownolegle z Klausa podczas nauki niemieckiego.
Tutaj to dziala inaczej, nie mozna wylosowac jak w Klausie i uczyc sie po 10-15 slowek z dzialu. Trzeba dodawac do powtrek slowka, ktore chce sie nauczyc.
Modul powtorek tez jest inny. Nie przechodzisz po kolei przez sluchanie, tlumaczenie, dyktando i pisanie.
Masz po prostu slowko po prostu i masz je wpisac po niemiecku.
Za to sa inne formy nauki - Obrazki, krzyzowki itp

Osobiscie wole sposob Klausa na nauke slowek, latwiej je zapamietuje. Ale sam Klaus to za malo by mowic po niemiecku i eTutor duzo pomaga.

Nie korzystam z nauki offline wiec tu sie nie wypowiem.
Pozdrawiam.
Martulinka
piotrws - Bardzo dziękuje za odpowiedź szkoda, że nie mogę jej jeszcze zaplusować. Czyli sugerujesz, że najlepiej uczyć się równolegle z obu? Klaus 10-20 słówek dziennie ETUTOR cała reszta? Jak myślisz nie zajmie to zbyt dużo czasu?Już teraz poświęcam codziennie godzinę i myślę że już dużo więcej czasu nie dam rady poświecić - wydaje mi się, że mój max to 1,5 godziny. I jeszcze jedno na ile części dzielisz lekcję? 2? 3? Wszystko za pierwszym podejściem? Będę wdzięczny za odpowiedź :) - 9 lat temu
Martulinka - Tak, najlepiej rownolegle z obu. Najpierw rob slowka, a pozniej ile masz czasu lekcje z eTutor. Wtedy nie bedzie problemu na ile je dzielic. Po prostu jak Ci wyjdzie.
Jak sie ucze tyle ile mam czasu. Jak mam na cala lekcje, to robie cala :)
Pamietaj tez, ze jak juz masz pewien zasob slow to trzeba wiecej czasu poswiecic na inne aktywnosci (pelne zdanie, sluchanie itp). Wkuwajac tylko slowka czlowiek uczy sie malo efektywnie. Trzeba tez gdzies z nich korzystac :)
Polecam rowniez sluchanie czegos tematycznego. np jak ostatnio uczyles sie slowek o pogodzie, to posluchaj niemieckiej prognozy pogody. Ze slowkami trzeba sie obyc, osluchac. Wtedy sie latwiej ich uzywa.
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki