ZALOGUJ SIĘ

I'll be waiting for you near the bridge/ I'll wait for you near the bridge

13 lat temu
czy oba zdania są ok? i czy mogą być użyte niemal zamiennie?
?
Gość
Hermenegilda - Poczytaj o future tenses, a znajdziesz odpowiedź. - 13 lat temu
Gość - znam znaczenia czasów nie o to tu chodzi w tym pytaniu - 13 lat temu
lepsi1 - Przepraszam że "linkuje":)Świetny przykład i wyjaśnienie zbliżone do mojego wyjaśnienia:)
Może to Cię przekona:)
http://www.englishforums.com/English/WillWaitAndWillBeWaiting/gdwzc/post.htm
- 13 lat temu
Gość - Karolciu!Serdecznie Ci dziękuję:)jasne że mi się przyda:)a prawdą jest,że każde opracowanie jest inne i omawia zróżnicowane zagadnienia:)w mojej książce z czasami angielskimi wyjaśnione i porównane czasy future continuous i future simple - 13 lat temu
Gość - odnoszą się bardziej do zdań grzecznościowych i pokazują troszkę odmienne zasady stosowania tych czasów niż w moim pytaniu:)wielkie dzięki:* dla mnie te 2 zdania to: będę oczekiwał na ciebie w pobliżu mostu albo będę czekał na ciebie w pobliżu mostu:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Wydaje mi się, że tak.
A
AnnaB717

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie jak mówi "Hermenegilda"
Pierwsze zdanie to czas Future Continuous" czyli czynność obywająca się w danym momencie w przyszłości. Czasu tego używamy , między innymi , aby opisać czynność która będzie trwała w OKREŚLONYM momencie w przyszłości - CZYLI JUŻ WIESZ , MASZ PEWNOŚĆ ŻE TO NASTĄPI BO NP. MASZ JUŻ BILET NA SAMOLT - Np: This time next week I will be flying to Tokio". CZY Np. JUZ WIESZ ŻE W PRZYSŻŁOŚCI BEDZIE POWTARZAŁ SIĘ JAKIŚ STAN LUB JAKAŚ CZYNNOŚĆ Np "In ten years time I will be working at school and I will probably be cycling to work"
Drugie zdanie to czas Future Simple który na pewno bardzo dobrze znasz:), czyli : perzewidywanie przyszłości , nagłe decyzje , postanowienia , obietnice, przyrzeczenia. Np.: "I think it will rain tomorrow" czy "I will go and visit him" lub "I promise I will help you".
Więc , oba zdania są OK. Czy zamienne? Zależy w jakim kontekście ich użyjesz czyli jakiego czasu w danym momencie będziesz musiała użyć czy Future Continuous czy po prostu Future Simple.
P.S. Mam wrażenie że do pierwszego zdania powinno być jeszcze jakieś określenie czasu.
Pozdrawiam serdecznie:)
L
lepsi1
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Gość - a zdania:"this time next week I will be flying to Tokio" i "this time next week I will fly to Tokio" to jaka tu będzie różnica w użyciu-bo wydaje mi się że w obu przypadkach mamy pewność tego lotu:)?? - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki