ZALOGUJ SIĘ

dlaczego rzeczownik 'informacja' jest niepoliczalny

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
O
okjacek
abmmichal - Okjacku, może to trochę z grubej rury, ale pisze o tym byś sobie bardziej uzmysłowił problem; TWOJE PYTANIE JEST POSTAWIONE NIEWŁAŚCIWIE. wynika to z faktu jaki opisała poniżej janina21.
Można poprawnie pytać - czy w tym zdaniu dany rzeczownik jest countable lub uncountable czyli policzalny i niepoliczalny, jeśli na przykład rzeczownik raz zachowuje się on jako POLICZALNY A INNYM RAZEM jako NIEPOLICZALNY.
nie można myśleć po polsku.

Cóż; mogę powiedzieć, iż sama informacja w słowniku iż jest tak albo inaczej z policzalnością mnie nie pomaga - więcej pomaga analiza konkretnych przykładów w słowniku i jeszcze zdarza się iż jestem zagubiony. Tej analizy nie radzę pomijać. Pozd.
- 10 lat temu
marcin.m - abmmichal - dzięki za poinformowanie o tym fakcie autora tematu ;-)
Faktycznie dużo pojawia się pytań na forum językowym, zaczynających się od 'dlaczego...'. Dla wszystkich odwiedzających ten wątek w przyszłości, nie zakładajcie osobnych tematów w tym stylu, bo na takie pytanie zawsze będzie padała odpowiedź: "Bo takie są reguły j.angielskiego i należy się tego nauczyć".
I jak najbardziej zgoda, że najlepiej się takich wyjątków uczyć poprzez analizę konkretnych przykładów użycia, dla poszukania których inspiracją mogą być zdania przykładowe w słowniku.

Pozdrawiam!
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Słowniki DIKI: information:

informacja, informacje [UNCOUNTABLE]
Who gave you the information? (Od kogo masz tę informację?)
Could you give me some information? (Czy mógłbyś udzielić mi jakichś informacji?)
"I can't give you that information," said the operator. ("Nie mogę udzielić panu tej informacji", powiedział operator.)
informacja, punkt informacyjny [UNCOUNTABLE]

Takie są zasady języka angielskiego, że część rzeczowników jest niepoliczalna (UNCOUNTABLE) i my musimy się tego po prostu nauczyć na pamięć. Warto zawsze sprawdzić w słowniku.
J
Janina21
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Commonly confused words [1]

I’d like an information about train times please
I’d like some information about train times please.
Although ‘information’ is countable in many languages, it is uncountable in English.

Have you had any news from Pete?
I haven’t brought much luggage with me.
Can you give me some advice please?

As well as information, the following words are all uncountable: news, luggage, advice, furniture, weather, travel.

1.https://learnenglish.britishcouncil.org/en/grammar-reference/countable-uncountable-nouns-2

pzdr
jacek811

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki