W końcu jakie oczy ma Leon? Czy ktoś podpowie dlaczego nie zielone?

11 lat temu
W tekście jest: "We have a lot in common. I really like her. She's very smart. She has long blonde hair and green eyes."

Z tego by wynikało skoro oni są "common" to i kolory oczu mają takie same... a wychodzi że LEON nie ma green eyes. Nie rozumiem.
djbartq
quantum137 - A czy Leon ma też long blonde hair...? ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odpowiedzi: 5

Fraza have a lot in common odnosi się do zainteresowań (mamy wiele wspólnego, wiele nas łączy). Po kropce następuje opis postaci, który nie jest związany z tą frazą.
mchuchro
djbartq - To jak możemy stwierdzić czy Leon ma zielone oczy?? Nie możemy stwierdzić czy to prawda czy kłamstwo. Tak?? Czy gdzieś w tekście jest to ukryte? - 11 lat temu
mchuchro - zdaje mi się, że nie można tego stwierdzić z kontekstu. ; ) - 11 lat temu

Cześć.
Do "djbartq".
Chciała bym Ci coś wyjaśnić , bo chyba błędnie pojmujesz w tej lekcji zdanie "We have a lot in common". To że mają z sobą wiele wspólnego nie koniecznie oznacza że mają takie same kolory oczu czy taki sam rozmiar buta:)Raczej może tu chodzić o to że mają np. wspólne zainteresowanie , razem uczą się angielskiego ,może pochodzą z jednej miejscowości , mają podobne upodobania , wspólne wspomnienia , podobne charaktery...etc. Razem łączy ich wiele rzeczy , a to wszystko sprawia że mogą np. się przyjaźnić bo do siebie pasują i dobrze im razem nawzajem:)Gdyby autor tekstu chciał nam tylko przekazać że mają takie same kolory oczu czy , kolory włosów czy części garderoby , zapewne użył by słowa "similar " , "similar to sth "czy np. "the same". Może warto pomysleć o tym w ten sposób.
Pozdrawiam:)
lepsi1
djbartq - Dziękuję za podpowiedzi. Masz rację. Tylko gdzie znaleźć w tym całym tekście informację o kolorze oczu Leona, bo musimy powiedzieć czy to prawda, że Leon ma zielone oczy. Wg mnie w tekście nic nie ma o kolorze jego oczu. - 11 lat temu
lepsi1 - Przeczytam tekst i postaram się odpowiedzieć , zapomniałam już co było w tej lekcji , tak to było dawno....:) - 11 lat temu
lepsi1 - Źle to rozumujesz. Jest zdanie twierdzące które mówi: Leon ma zielone oczy. Ale jest to fałsz , bo z tekstu nie wynika kolor oczu Leona , nie ma o tm mowy , więc nie wiemy jakie Leon ma oczy. Więc to twierdzące zdanie jest fałszywe. I zaznaczasz ze to jest fałsz. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
lepsi1 - Autor tekstu powiedział Ci że Leon ma zielone oczy , a ty musisz temu zaprzeczyć wybierając słowo "false" , ponieważ nie ma mowy o kolorze oczu Leona w tekście. - 11 lat temu
lepsi1 - Inaczej:jest to taki "wkręt" "zmyłka" autor pytania chce zobaczyć czy rozumiesz tekst , bo jest w nim mowa ale o zielonych oczach Sary. Autor chciał zobaczyć czy się "zakręcisz" . Rozumiesz już? - 11 lat temu
trevny - Jako matematyk, ktory ma duze pojecie o logice powiem, ze... jesli w tekscie nie ma powiedziane jakie ma oczy to powinna byc odpowiedz nie wiadomo, twierdzenie, ze cos jest falszywe bo o tym nie wspomniano jest bez sensu - 11 lat temu
quantum137 - Jako umysł ścisły podam Ci taki oto przykład:
<Nic nie mam.>
[1] Jak to wygląda z punktu widzenia logiki
[2] Jak z punktu widzenia języka.

Pozdrawiam
- 11 lat temu

Ja to rozumiem tak jeżeli nie ma w tekscie że Leon ma zielone oczy to znaczy że ich nie ma albo tego nie wiemy. Więc stwierdzenie że ma jest fałszem.
omegakg

tylko niech Leon lepiej sobie nie wymyśli kupienia szkieł kontaktowych zmieniających kolor soczewek - pół lekcji się posypie :)
lamia_wroc

o kurcze ...djbartq chyba nie zdawał testu na prawo jazdy ... a jak zdawał to ugrzązł przy pierwszym pytaniu :-)
halaszle

Pomoc i wsparcie