ZALOGUJ SIĘ

W końcu jakie oczy ma Leon? Czy ktoś podpowie dlaczego nie zielone?

13 lat temu
W tekście jest: "We have a lot in common. I really like her. She's very smart. She has long blonde hair and green eyes."

Z tego by wynikało skoro oni są "common" to i kolory oczu mają takie same... a wychodzi że LEON nie ma green eyes. Nie rozumiem.
D
djbartq
quantum137 - A czy Leon ma też long blonde hair...? ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Fraza have a lot in common odnosi się do zainteresowań (mamy wiele wspólnego, wiele nas łączy). Po kropce następuje opis postaci, który nie jest związany z tą frazą.
M
mchuchro
djbartq - To jak możemy stwierdzić czy Leon ma zielone oczy?? Nie możemy stwierdzić czy to prawda czy kłamstwo. Tak?? Czy gdzieś w tekście jest to ukryte? - 13 lat temu
mchuchro - zdaje mi się, że nie można tego stwierdzić z kontekstu. ; ) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć.
Do "djbartq".
Chciała bym Ci coś wyjaśnić , bo chyba błędnie pojmujesz w tej lekcji zdanie "We have a lot in common". To że mają z sobą wiele wspólnego nie koniecznie oznacza że mają takie same kolory oczu czy taki sam rozmiar buta:)Raczej może tu chodzić o to że mają np. wspólne zainteresowanie , razem uczą się angielskiego ,może pochodzą z jednej miejscowości , mają podobne upodobania , wspólne wspomnienia , podobne charaktery...etc. Razem łączy ich wiele rzeczy , a to wszystko sprawia że mogą np. się przyjaźnić bo do siebie pasują i dobrze im razem nawzajem:)Gdyby autor tekstu chciał nam tylko przekazać że mają takie same kolory oczu czy , kolory włosów czy części garderoby , zapewne użył by słowa "similar " , "similar to sth "czy np. "the same". Może warto pomysleć o tym w ten sposób.
Pozdrawiam:)
L
lepsi1
djbartq - Dziękuję za podpowiedzi. Masz rację. Tylko gdzie znaleźć w tym całym tekście informację o kolorze oczu Leona, bo musimy powiedzieć czy to prawda, że Leon ma zielone oczy. Wg mnie w tekście nic nie ma o kolorze jego oczu. - 13 lat temu
lepsi1 - Przeczytam tekst i postaram się odpowiedzieć , zapomniałam już co było w tej lekcji , tak to było dawno....:) - 13 lat temu
lepsi1 - Źle to rozumujesz. Jest zdanie twierdzące które mówi: Leon ma zielone oczy. Ale jest to fałsz , bo z tekstu nie wynika kolor oczu Leona , nie ma o tm mowy , więc nie wiemy jakie Leon ma oczy. Więc to twierdzące zdanie jest fałszywe. I zaznaczasz ze to jest fałsz. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
lepsi1 - Autor tekstu powiedział Ci że Leon ma zielone oczy , a ty musisz temu zaprzeczyć wybierając słowo "false" , ponieważ nie ma mowy o kolorze oczu Leona w tekście. - 13 lat temu
lepsi1 - Inaczej:jest to taki "wkręt" "zmyłka" autor pytania chce zobaczyć czy rozumiesz tekst , bo jest w nim mowa ale o zielonych oczach Sary. Autor chciał zobaczyć czy się "zakręcisz" . Rozumiesz już? - 13 lat temu
trevny - Jako matematyk, ktory ma duze pojecie o logice powiem, ze... jesli w tekscie nie ma powiedziane jakie ma oczy to powinna byc odpowiedz nie wiadomo, twierdzenie, ze cos jest falszywe bo o tym nie wspomniano jest bez sensu - 13 lat temu
quantum137 - Jako umysł ścisły podam Ci taki oto przykład:
<Nic nie mam.>
[1] Jak to wygląda z punktu widzenia logiki
[2] Jak z punktu widzenia języka.

Pozdrawiam
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja to rozumiem tak jeżeli nie ma w tekscie że Leon ma zielone oczy to znaczy że ich nie ma albo tego nie wiemy. Więc stwierdzenie że ma jest fałszem.
O
omegakg

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tylko niech Leon lepiej sobie nie wymyśli kupienia szkieł kontaktowych zmieniających kolor soczewek - pół lekcji się posypie :)
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

o kurcze ...djbartq chyba nie zdawał testu na prawo jazdy ... a jak zdawał to ugrzązł przy pierwszym pytaniu :-)
H
halaszle

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.