ZALOGUJ SIĘ

Moje słówka angielskie

14 lat temu
Chciałabym rozdzielić elementy z Moje słówka angielskie na odrębne listy, gdyż sporo ich się nagromadziło i bardzo długo otwiera się strona z nimi. Obawiam się tylko, żeby potem nagle nie przybyło mi danego dnia 7 tysięcy nowych powtórek, gdyż dotychczas modyfikacja jakiegoś elementu powodowała dodanie go od nowa do powtórek.
Czy jest więc możliwy podział bez resetowania dotychczasowej historii powtórek elementów?

Dodam, że lubię dodawać nowe elementy do powtórek bezpośrednio z Diki, chociaż jest możliwość dodawania do jakiejś swojej listy elementów ze słownika. Niestety nie wiadomo wtedy czy czasem już to słowo nie znajduje się w systemie powtórek, gdyż jest tylko napis "dodaj", a w Diki są oznaczenia "+" i "-", dzięki czemu wiem czy dany element już kiedyś dodałam czy nie.
B
Belladonna

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Nie daj się długo prosić zanstef i podziel się swoją wiedzą. Szkoda by było czasu na kombinowanie bo powtórki czekają.
Pozdrawiam,
pj
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ot obraził się i już nie poradzisz... Myślałam Zenstefie, że jesteś z tych, którzy twierdzą, że każdy może mieć swoje własne zdanie i je wyrażać. Czy aby nie tylko wtedy, kiedy to zdanie jest zgodne z Twoim?
E
Estiny
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do Zenka (zenstefa)
Przyznam, że ja też się wczoraj zawiodłam na Tobie. Wiele razy podawałeś, że Diki jest świetna, a tu proszę - gasisz inicjatywę tych, którzy chcieliby sprawić, żeby Diki była absolutnie świetna.
Administracji nie krytykowałam, bo nie miałam za co. Na każdą moją uwagę odpowiadano mi, wskazane błędy czy braki były poprawiane/uzupełniane albo planowane do uzupełnienia. I naprawdę nie dziwię się, że zwleka się z nowym pomysłem, nieśmiało miałam nadzieję, że na 3 lecie istnienia już będzie gotowy, gdyż z pewnością chcą, by tym razem obyło się bez nadmiaru krytycznych uwag. No i wiesz, tych słów krytycznych był taki nawał, że aż raził, przewijały się przez wiele tematów, nie raz zupełnie bez sensu. Oczywiście jestem za tym, żeby pojawiały się korzystne zmiany w serwisie, ale może lepiej założyć temat w Hydeparku i tam przenieść całą krytykę.

To tyle pisania nie na temat, bo jestem zwolenniczką netykiety i nie chciałabym tego robić.
Może jednak znajdzie się jakiś pomocny użytkownik i doradzi, jak zrobić podział elementów z Moje słówka angielskie i np. rozdzielenie ich do innych list, bo oczywiście mogłabym pokombinować, ale jak już pisałam, nie chcę ryzykować nawału nowych powtórek, jeśli dotychczasowa historia by się zresetowała.

Właśnie odkryłam, że problem jest palący. Otóż te nieszczęsne Moje słówka angielskie w ogóle nie chcą się otworzyć i pojawia się komunikat, by przerwać skrypt albo kontynuować. Kontynuowanie nic nie daje, bo po jakimś czasie pojawia się znowu ten sam komunikat.
Może ktoś z Administracji pomoże?
B
Belladonna
14 lat temuzmieniany: 14 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Belladonna, miałem ten sam problem i wtedy nie udało mi się tego przeprowadzić bez utracenia historii powtórek. Było tego dużo więc nie resetowałem tego naraz. Zostało mi jeszcze trochę porządków do zrobienia więc też chętnie poznałbym jakiś sposób na uniknięcie resetowania historii przy przenoszeniu słówek.

Zanim coś zrobisz z tą ogromną listą słowek to proponuję nic już do niej nie dodawać. Jeśli preferujesz dodawanie słówek z Diki to możesz zmienić Domyślną Lista Słówek na którą będą trafiały nowe słowka. Chciałbym Ci też powiedziać o niespodziance, która mnie spotkała: nie mogłem zapisać tak rozrośniętej listy o ile jej długość nie zmniejszyła się do dopuszczalnego limitu max. 500 słowek (wtedy było 200).
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli chodzi o przenoszenie elementów między listami słówek, najlepiej zrobić następująco:

1) Otworzyć listę słówek źródłową i docelową w widoku "Tekst źródłowy".
2) Przenieść odpowiedni fragment listy słówek do listy docelowej.
3) Zapisać NAJPIERW listę słówek docelową, a następnie listę słówek źródłową.

W ten sposób system zachowa dane powtórek elementów.

Jeśli chodzi o zbyt duże listy słówek, pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Zostaną one przez nas automatycznie podzielone na mniejsze listy nie przekraczające 500 elementów.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję pjanaska i pako za pomoc. Niestety na razie ciągle nie udaje mi się otworzyć tej listy, ale będę próbować, może w końcu zaskoczy.
Na razie wykorzystam radę pjanaski by inną listę uczynić domyślną. Nawet nie wiedziałam, że to możliwe.
Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
B
Belladonna

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Thx Pako ;)

Dla mnie zadziałało w 100% jak trzeba, krok po kroku:
1) Otworzyłem listę, którą chciałem podzielić, wybrałem "Tekst źródłowy".
2) Zaznaczyłem zakres słówek i wyciąłem (ctrl+x).
3) Otworzyłem nową kartę w przeglądarce (ctrl+t) i załadowałem eTutora.
4) Utworzyłem nową listę, nazwałem ją, wybrałem w niej "Tekst źródłowy".
5) Wkleiłem słówka, które wcześniej wyciąłem (ctrl+v) i kliknąłem "zapisz".
6) Powróciłem do niezamkniętej karty z listą, którą chciałem podzielić i ją również zapisałem.
7) Wszystko zadziałało jak trzeba, upewniłem się sprawdzając statystykę nowo utworzonej listy, klikając ikonę z prawej strony jej nazwy, na stronie: [url]https://www.etutor.pl/moje-slowka/[/url]

Pzdr
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzieki Paweł za informację. To jest właśnie to co potrzebowałem wiedziać.
P
pjanaska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

* Metoda działa również przy łączeniu mniejszych list w większe ;)
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podzieliliśmy zbyt duże listy słówek na kontach użytkowników na mniejsze, po 500 elementów. Powinny zniknąć problemy z edytowaniem tych list słówek.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki