ZALOGUJ SIĘ

Co się dzieje ze słówkami/elementami uznanymi za trwale nauczone?

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Gdzie znajdują się elementy kiedyś dodane do Powtórek, które system uznał za nauczone trwale(?) i zdjął je z listy "Twoje słówka angielskie" ?
Czy można kiedykolwiek do nich wrócić i w wolnej chwili "przelecieć" by wyłapać te ewentualnie jednak zapomniane?

Mam obecnie 3800 elementów (kiedyś) dodanych do Powtórek, ale na listach słówek użytkownika aktywnych w powtórkach jest już tylko 1075 sztuk. Liczby te są podawane mi przez system eTutor.

Nie ma szans, żebym różnicę między tymi wartościami (ponad 2700) sobie w takiej ilości dodał bezpośrednio z diki.pl .
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Ależ system nie uznaje żadnych elementów za "trwale nauczone" i samoistnie nie zdejmuje ich z listy. To może zrobić tylko użytkownik. To liczby które podajesz to zupełnie inne elementy. Ja np. mam aktualnie dodanych do powtórek 1354, a na własnych listach 458.
Chyba, że chodzi Ci o coś zupełnie innego.....
T
tlstar
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może chodzi o to, że łączna liczba powtórek to suma tych, które dodałeś bezpośrednio z lekcji oraz dodanych np. z poziomu diki? Może na listach użytkownika, masz tylko te dodane z diki? Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
darkobo
darkobo - Ja mam na przykład:
W zakładce "Twoje postępy"
Elementy dodane do powtórek: 7444
W zakładce Słówka/Twoje słówka, która ma tytuł "Własne listy elementów aktywne w powtórkach":
Elementy na listach słówek użytkownika aktywnych w powtórkach: 4642

Zresztą przy aktywnej liście słówek jest nawet napis: "Domyślna lista słówek - trafiają na nią słówka i zdania dodawane ze słownika."
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Według mnie na listę domyślną trafia wszystko, co się dodaje (ze słownika diki.pl oraz z lekcji na eTutor). Kiedyś przez wieeele miesięcy od rozpoczęcia nauki na eTutor tzw. "domyślna lista słówek" była moją jedyną listą.
Nadal nie wiadomo skąd różnica: 7444 - 4642 = 2802. To nie jest drobiazg, to 38% (= 2802/7444) dotychczas dodanych elementów, które... "wyparowały". W moim przypadku różnica między aktywnymi elementami a wszystkimi dodanymi to już 72%. Hmm...
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Tak nie jest. "Domyślna lista słówek" znajduje się w menu "Twoje słówka" i dotyczy WYŁĄCZNIE (!) elementów dodanych indywidualnie przez użytkownika (z diki albo wpisanych ręcznie). Tych list można stworzyć sobie wiele (chyba max. 500). Elementy z tych wszystkich list biorą udział w głównym mechanizmie Powtórek, niemniej można je sobie powtarzać samodzielnie (po uprzednim stworzeniu odpowiedniego zestawu w "Powtórkach specjalnych"). Można także sobie wyłączyć poszczególne listy z mechanizmu Powtórek. Główny mechanizm Powtórek zawiera natomiast SUMĘ elementów dodawanych z lekcji oraz z wszystkich "Domyślnych list słówek" (chyba, że się wyłączyło któreś). - 5 lat temu
parseq - Też to teraz tak rozumiem. Dzięki za dodatkowe objaśnienie! - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Elementy dodane do powtórek nie znikają same.

Na domyślną listę nie trafia wszystko. Nie trafiają na nią elementy z list słówek występujące w lekcjach albo dodawane bezpośrednio z list słówek.

U mnie przykładowo jest:
Elementy dodane do powtórek: 9360
Własne listy elementów aktywne w powtórkach: 16
Z tym, że ja bo bezpośrednio ze słownika dodaję niewiele. Większość elementów dodanych do powtórek jest u mnie z lekcji oraz list słówek.
B
Barbara.m
parseq - Faktycznie. Jest tak jak napisałaś, sprawdziłem to przed i po dzisiejszym dodawaniu do Powtórek.
@Barbara.m: wychodziłoby na to, że ze słownika (albo przez dodaj własny element) dodałaś coś tylko 16 razy.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gdyby system uznawał słówka za nauczone trwałe i je usuwał to nie spełniałby on oczekiwań. Nie łapię się w systemie precyzyjnie, ale zjawisko znikania zdań - haseł z mojego logowania czasem mnie niepokoi.

W tym wątku przydałaby się wypowiedź Pana Piotra z eTutor.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Złapałeś system w twardy i pewny sposób na zjawisku znikania elementów (całych zdań?) z Powtórek, czy może tylko na wyłączaniu ich z aktywnej karuzeli powtórkowej?
Sprawdzasz jakoś czy coś zniknęło, czy masz tylko silne przeświadczenie?
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.