ZALOGUJ SIĘ

DIALOGI - codzienne rozmówki (z tłumaczeniami)

14 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Witajcie,


Chciałbym ponownie podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.

Tym razem bawiąc się ze słówkami w dziale "wyrażanie opinii" wyobraziłem sobie specjalnie przygotowane dialogi, podczas których lektorzy odgrywają różne, często spotykane sytuacje: w sklepie, na dworcu, podczas rozmowy telefonicznej. Nie chodzi mi o równoważniki zdań, lub o podanie 3 przykładowych propozycji zdań z zastosowaniem danego słownictwa, ale scenki dialogowe (sam dźwięk zdecydowanie by wystarczał) gdzie moglibyśmy osłuchiwać się z normalną, naturalną rozmową.

Płacimy więc wymagamy kreatywności :).

Słowka (ich nauka) na eturorze są w porzadku, nie mniej jednak darmowy ang.pl wcale nie jest gorszy.

Co sądzicie o dialogach do słuchania?

Pozdrawiam!!
fastloader

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

zdradzę, że coś takiego jest w fazie tworzenia
Aga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Droga Ago, :)

Nie jest to weryfikowalne :D - prawdopodobieństwo tego, że podsunąłem pomysł który będzie teraz realizowany, a że był on już wcześniej w fazie prac jest takie samo :).

Chciałbym, aby etutor.pl był w pełni funkcjonalnym narzędziem do nauki języka stąd moje posty na temat różnych dostrzeganych przezemnie funkcjonalności jakich jak ww. dialogi, korepetycje on-line ect.

Naciskajmy również na naprawę nauki gramatyki.

Pozdrawiam i proszę o komentarze.
fastloader

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie jestem zwolennikiem "pogadanek" via forum, tym razem jednak nie mogłem się powstrzymać.
Bez zbytniego wgłębiania się w szczegóły... kierownictwu serwisu proponuję zapoznać się z pojęciem zagregowanej krzywej popytu i czynników z nią powiązanych ( aggregate demand curve - jeśli nie ma w wątku ekonomicznym), gdyż trąci tu rozwiązaniami( od pewnego czasu), cechującymi pewne "szczęśliwe krainy", jaką i kochana ojczyzna miała okazję być. Chyba, że celem Waszej działalności jest stopniowa marginalizacja. Pomijam alternatywy( których sporo, a będzie zapewne więcej) wobec serwisu, a skoro już wdrażacie projekty, to róbcie to jak należy... albo wcale.

Uznanie dla: IPON & ZENSTEF
A
amgp

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

BTW ... serwis z korepetycjami on-line właśnie powstał... Jednak nie trzeba było długo czekać na takie rozwiązanie. (poszperajcie trochę a go znajdziecie - nie trudno to zrobić)

Do etutor.pl - gonią Was... powiem: przeganiają.

My natomiast - użytkownicy - nie ucichniemy, więc musicie wziąć się do pracy, chyba że chcecie byćobserwatorami jakiegoś ruchu :)...

Pozdrawiam wszystkich,
fastloader

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie rozumiem stwierdzenia że "problemy zglaszane przez uczestnikow pecznieja i sie rozrastaja". Staramy się na bieżąco reagować na wszelkie zgłoszone usterki. Co kilka miesięcy wprowadzamy też nowości - lekcje gramatyczne, fotolekcje, słownik z bazą ponad 100 tys. haseł do nauki. Przygotowujemy też nowe materiały (dialogi, filmy wideo i kilka niespodzianek), ale zostaną one opublikowane dopiero gdy uznamy, że są już odpowiedniej jakości, aby nie narażać się na falę krytyki.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chodzi o kasowanie postów - staramy się utrzymać porządek na forum. W szczególności kasujemy posty nie związane z językiem angielskim czy działaniem serwisu (umieszczane w innej kategorii niż Hydepark), lub też posty dopisane do wątków na zupełnie inny temat. Forum dyskusyjne ma służyć przede wszystkim wymianie informacji na temat sposobów korzystania z serwisu. Prosimy tutaj o wyrozumiałość - naszym celem nigdy nie było cenzurowanie niczyich wypowiedzi.

Staramy się regularnie wprowadzać nowe funkcjonalności. Ale też nie obiecujemy nikomu w momencie zakupu, że co miesiąc pojawi się coś nowego. Jakoś nikt nie protestuje, że telewizja nie uruchamia w ramach abonamentu nowego kanału co kilka tygodni :).
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zenstef,

Dziękuję za merytoryczne uwagi. Postaramy się zweryfikować naszą politykę jeśli chodzi o moderowanie forum.

Staramy się na bieżąco reagować na zgłoszenia błędów przesyłane do nas pocztą elektroniczną. Jeśli zaś chodzi o wątpliwości zgłaszane na forum, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wyłapać wszystkie pytania w natłoku postów. Dlatego planujemy zmienić nieco kształt forum i wydzielić specjalny moduł, który umożliwi użytkownikom zadawanie pytań związanych z językiem angielskim. Realizacja modułu jest już na ukończeniu, powinien on zostać udostępniony w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Kontrukcję "I wish" dodaliśmy do planowanej listy uzupełnień kursu gramatyki.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.