ZALOGUJ SIĘ

Zmienna głośnośc wymowy słówek

14 lat temu
Witam,

Zauważyłem, że słówka nagrane są z różną głośnością oto przykład:
proszę wpisać w słownik contact lenses oraz voice
contact lenses jest wyraźnie odtwarzany ciszej niż voice

Ale generalnie bardzo podoba mi się wymowa słówek :)
kawał dobrej roboty :)

Pozdrawiam,
E
energumen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

niestety ta zmienna głośność jest bardzo uciążliwa, zwłaszcza dla uczących się przy użyciu słuchawek- momentami można ogłuchnąć:/
X
xkasia
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

najlepsze są skrzypienia drzwi/ chrząknięcia itp. nieźle można się czasami uśmiać, ważne by to słówko zapamiętać :)
głośność też, ale to co mnie najbardziej denerwuje to że często gęsto, no dobra nie tak często około 1 przypadek na 100 transkrypcja odbiega od tego co czyta lektor, może to detal, ale na pewnym poziomie przydatny.
Czasami tez jest 1-2 sekundy pauzy zanim ktoś coś powie :)
do worka z uwagami dodam, że sporadycznie nie ma w ogóle wymowy oraz, że [bardzo rzadko] AmE jest zamiast BrE i lektor czyta właśnie AmE a BrE sobie obok cicho siedzi ;) przy tym samym haśle
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja jeszcze nie trafiłam na skrzypiące drzwi i chrząknięcia... ale trafiłam na 2 nagrania w strasznie złej jakości: coś od mikrofonu, a może przy nagrywaniu strasznie piszczy i zniekształca głos. Strasznie to wkurzające, ale efekt tego taki, ze expresowo zapamiętałam te słówka, żeby jak najrzadziej je słyszeć w powtórkach :D
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=quantum137]najlepsze są skrzypienia drzwi/ chrząknięcia itp. nieźle można się czasami uśmiać, ważne by to słówko zapamiętać :)[/quote]
Chyba wiem co masz na myśli ;D też nieźle się uśmiałem ;D

Co do głośności to naprawdę nie zauważyłem żeby było to "aż" tak uciążliwe, a jednak korzystam ze słuchawek.
Ajdija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale te dziwne nagrania są też przydatne: od razu zapamiętałem jak się po angielsku mówi doktorat, bo jak usłyszałem jak wymawia to lektor to roześmiałem się tak, że musiałem sobie wysuszyć monitor ;)

[url]https://www.etutor.pl/szukaj/?q=doctoral+thesis&mode=dictionary[/url]

a głośność to chyba powszechne w każdym słowniku, po prostu za dużo słów dla jednego człowieka, jeszcze by klapnął z zaczytania :) i zgodzę się z Toba Ajdija, że uciążliwe to nie jest.
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

[quote=quantum137]a głośność to chyba powszechne w każdym słowniku, po prostu za dużo słów dla jednego człowieka, jeszcze by klapnął z zaczytania :)[/quote]
To akurat nie gra woli, po prostu przed rozpoczęciem dodawania nagrań nikt nie ustalił standardu głośności (zażalenia do zespołu diki), a teraz już jest trochę późno gdyż kosztowałoby to sporo pracy. Jeżeli takie standardy byłyby każde nagranie program (nawet prosty) do obróbki dźwięku by szybko do nich przyciszył/zgłośnił i wszystko by było jak należy.
Ale zwykle tak jest, że najpierw się robi, a jak się widzi, że to co się robi ma przyszłość to wtedy się myśli jakby to można było zrobić lepiej ;D

Pozdrawiam
Ajdija
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz głowę na karku Ajdija. Masz racje z tym co napisałeś. Chciałbym tylko zaznaczyc, że problem z głosnością jest praktycznie wszechobecny z różnym nasileniem w różnych słownikach. Nawet w słowniku typowo do wymowy z którego korzystam dosyc często zdarzają sie wpadki. Nawet kiedys znalazłem bład w transkrypcji, skromny jestem co nie ;) Dopóki jest to w normie, to spoko, nawet w diki nie jest to tak uciążliwe, za to inne sprawy sa bardzo uciążliwe, no ale to od e-tutor zależy czy to zmienią czy nie, cynk dostali ;)
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.